ממש לא מספיק. אילוסטרציה (צילום: istockphoto)
אחד מחמישה חושד על אדם אחר | צילום: istockphoto

"והם חיו באושר ועושר לעולמי עולמים"? לא ממש. מחקר חדש מצא כי אחד מכל חמישה אנשים שנמצאים בקשר זוגי, מאוהב במישהו נוסף - מלבד בן זוגו. ראו הוזהרתם: "האדם האחר" הוא בדרך כלל מישהו שנמצא בסביבה הקרובה.

רבע מתוך 3,000 משתתפים שלקחו חלק בסקר שנערך בבריטניה הודו בפה מלא כי הם אינם מרוצים מחיי הנישואים שלהם, אפילו אם הם לא פוזלים לכיוון הנגדי. יותר מחצי אף סיפרו כי מדי פעם מתעוררים בהם רגשות למישהו אחר שאינו בן זוגם.

רק בפנטזיה

האישה, הבעל הבוגד והודעת הטקסט. אילוסטרציה (צילום: AP)
רוב ההתאהבוית הם באדם קרוב | צילום: AP

הנתון המעודד הוא שלמרות שהמחשבות נודדות - הרגליים לרוב נשארות על הקרקע. רק אחד מכל שישה אנשים, כך טוען המחקר, יממש בסופו של דבר את הרגשות שלו לאחרים וינהל רומן מחוץ לזוגיות. ניתן למצוא "נחמה" גם בכך שהסבירות היא שמי שיחליט לבגוד - יעשה זאת פעם אחת בלבד.

גברים פוזלים יותר

"המחקר מוכיח עד כמה אנשים מאמינים שיכולים להיות להם רגשות ליותר מאדם אחד", הסביר אחד ממארגני הסקר. "בני הזוג יכולים לפזול הצידה אפילו בנישואים המאושרים ביותר", הוא הוסיף.

גם הקלישאה הנדושה שמייחסת חוסר נאמנות ועיניים פוזלות למין הגברי מקבלת חיזוק משמעותי במחקר. לגברים סיכוי גבוה הרבה יותר לפתח רגשות לאישה אחרת שאינה בת זוגם. 22% מהם ירגישו כך, לעומת 15% מהנשים בלבד. בנוסף, 29% מהמשתתפים במחקר הודו שיש סיכוי כי יעזבו את בת זוגם הנוכחית, לעומת 19% מבנות המין היפה בלבד.

אז מי עלול לגרום לנו לפקפק בקשר הקיים? על פי המחקר, האקסים הם הסכנה הגדולה ביותר. אחריהם ברשימה נמצאים החברים לעבודה והידידים במעגל הקרוב. בניגוד לדעה הרווחת, רוב האנשים יתאהבו באדם שיהיה איתם בקשר יומיומי. היחסים הקרובים, כך מסבירים החוקרים, מאפשרים לאשליה להימשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק