גבר בן 50 מסתכלת למצלמה (AI: mako)
נאמנות מול פיתוי: האם כדאי לסכן את המשפחה? | AI: mako

"אני רועי, עורך דין בן 50, מנהל משרד מצליח. אני נשוי באושר ויש לנו שני ילדים בוגרים. אנחנו משפחה חמה ומלוכדת, שמארחת תמיד חברים ובני משפחה.

"כל חיי הייתי נאמן לאשתי ולמשפחתי. אני חנון קלאסי עם מעט ניסיון בנשים. תמיד פנטזתי על אחרות, אבל לא עשיתי דבר עם זה. עד שהגיעה למשרד שלי שירה, עורכת דין צעירה ונאה, גרושה ופנויה.

"שירה החמיאה לי בכל בוקר, הביאה לי עוגות וסיפרה על חייה בלילות. היא שיגעה אותי. פנטזתי עליה כל יום ושכבתי עם אשתי בתשוקה כאילו היא הייתה שירה. התחרפנתי לגמרי.

"כבר חצי שנה שאני עובד עם שירה ורואה אותה כל יום. אנחנו קרובים מאוד ואוכלים יחד בצהריים. היא הבהירה לי שלא תשכב איתי כי אני נשוי, אבל היא מטריפה אותי. המחשבות שלי עליה כל הזמן, וכשהיא מציעה לשתות בירה בערב אני רץ למרות שאני שונא בירה. זה רומן אפלטוני בלבד, הכל בראש שלי.

"אשתי לא מבינה מה קורה לי. אני מתגנדר לעבודה, מתבשם, עושה ספורט והורדתי את הכרס. אני נראה הרבה יותר טוב. בבית אני בוהה בטלוויזיה וחולם על שירה. היא מרימה לי את האגו לשמיים, ואני מאוהב בה קשות. אני לא יודע מה לעשות, חושב לעזוב את הבית כי שירה מפתה אותי. היא אומרת שאם הייתי פנוי היא הייתה איתי לנצח.

"ויש בעיה נוספת – היא עובדת לידי והיא מאוד מקצועית ותורמת למשרד. אין לי כוונה לפטר אותה".

צילום אינטימי ללא אישור (צילום: GETTYIMAGES)
משיכה כזאת נגמרת במיטה. השאלה היא מה יהיה אחר כך | צילום: GETTYIMAGES

מה עושים כשהלב מתעתע?

רועי,

כל כך הרבה אנשים ימצאו את עצמם בטור הזה. אז אולי תתנחם שמה שעובר עליך מאד אנושי. מי יכול לסרב לזה? מי לא רוצה לאבד את הראש? להשתגע כמו נער, לעוף על החיים. זכור - להכל יש מחיר.

חד משמעית - לא עוזבים בית טוב, יציב, אישה טובה, משפחה ומפעל חיים כמו שאתה בעצמך תיארת לי וזורקים הכל לפח בגלל הידלקות זמנית ואפלטונית על אישה חביבה שעושה לך לונה פארק בגוף ובלב. ואפילו לא נגעת בה. הכל זה רק בראש.

אין זה פלא שאתה משולהב. היא מראה לך את החיים שאתה לא מכיר. סיפורי מעלליה בלילות וחיי ההוללות שהיא חיה הם עולם שזר לך ומאד זוהר ומפתה. נפתח לך התיאבון,  כל חייך אתה עם אותה אישה ופתאום נגלה אליך עולם של ריגושים מטורפים ולא מושגים. כולך נסער- מסומם.

מה שאתה חושב ומתרגם כאהבה זה ריגושים ובלבולים במוחך שמאירים את חייך השיגרתים והמונוטוניים. אתה חווה כרגע התרגשויות וגירויים מיניים ממקור חדש ומלהיב.  ומחנון אפרורי הגעת לללה לנד. שם הכל ורוד ונעים. אין שיגרה, אין שחיקה, אין בעיות יומיומיות של החיים. הכל סוגה בשושנים. זה תעתוע.

עכשיו אתה מכור לחומרים שמרטטים את כולך. ההיגיון קיבל תפקיד זוטר. ממש כמו נרקומן שמחפש את הסם שלו.

אתה עוד לא במקום ליישם שום עצה . אתה עיוור מוחלט. בסלנג רחוב זו הגדרה למחורפן על כל הראש. אתה עוד רחוק מלהפסיק את הסאגה. אתה עוד עמוק שם. לא תאמין, אבל זה יעבור.

היחסים עם שירה הם פנטזיה כחולה ונעימה, קשר שמכיל רק את הצחוקים והכייף ועוד הופך ליותר חזק כי זה לא אפשרי למימוש. מכאן זה הופך את הסיטואציה למטריפה חושים. לעונג הנכסף.

זו תקופה חולפת! משהו ישתנה - או שאשתך תגלה, או ששירה תמצא חבר פנוי, או אולי תעזוב את המשרד. משהו דרסטי ישנה את כללי המשחק. אתה תאלץ להחזיר את הפוקוס הביתה ולחזור למוטב.

יחסים מטבעם נוטים להתפתח ואתם כפסע ממימוש הפנטזיה המינית. זה מועד לפורענות. שני אנשים שנמשכים זה אל זו בסוף שוכבים

אני לא רואה כרגע מצב שבו אתה יוזם ניתוק. אולי אפילו ההיפך. יחסים מטבעם נוטים להתפתח ואתם כפסע ממימוש הפנטזיה המינית. זה מועד לפורענות. שני אנשים שנמשכים זה אל זו בסוף שוכבים. ומבחינתך אתה עכשיו שט בדלי של דבש ומתיקות, מי יכול לשכנע אותך לצאת? אף אחד. לשירה יש הרבה כוח עליך.

הניתוק יבוא ממקור לא צפוי שיזעזע אותך, את המשפחה שלך, את המערכות יחסים סביבך. וזה יהיה המאני טיים. תאלץ לקבל החלטה וזה כנראה יהיה לחזור אל המשפחה.

טעמת מפרי גן העדן ותדע שאחרי חוויה כזאת מה שהיה כבר לא יהיה אותו הדבר. כל חוויה חזקה שאדם עובר משנה אותו, את תפיסת עולמו, את סט המחשבות שלו.

וכמו בכל סיטואציה בחיים תמיד זה יהיה  "אליה וקוץ בה".

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון

הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת