צחי, אדם אמיד בן 50 החל לחפש הרפתקאות מחוץ לנישואים לפני חמש שנים, בעודו נשוי. ״בא לי להיות עם מישהי צעירה שתדליק אותי,״ הוא מספר. ״בלי מחויבות. המטרה היתה סקס וקצת מסביב. לא יותר מזה. אז בכלל לא חשבתי שאתגרש. פחדתי לעזוב, עד שאישתי העיפה אותי. אני כבר שנתיים גרוש.

לדבריו, צחי כלל לא יצא לחפש אהבה. ״ פשוט איבדתי עניין באישתי והייתי כבוי,״ הוא מסביר. ״ידעתי שרק בחורה חמודה וסקסית תצליח להוציא אותי מהחושך. מישהי שתעשה לי קצת נחת בחיים. חיפשתי סטודנטית שזקוקה לתמיכה כספית ואפגש איתה בכיף . בלי לחצים של רומנטיקה או אהבה. חיפשתי? מצאתי. הכרתי את סיגל. יפהפיה, רווקה תל אביבית בת 30. התחרפנתי, איבדתי את הצפון, הכל התחיל בפאן. זיונים, צחוקים, אלכוהול. נהנינו ביחד. גם הסקס היה פצצה. אחרי זמן קצר כבר שדרגתי לה את הדירה ואת הריהוט בדירה והתחלתי לתת לה כסף. והרבה. היא הפכה להיות כל עולמי.״

אשה מסתכלת על ארנק מלא בכסף
"מכרים אמרו לי שהיא עם גבר אחר, אבל איך שהיא מרגישה שהחשבון שלה מתרוקן , היא מיד מצלצלת אלי" | אילוסטרציה: Brand X Pictures, Thinkstock

הבעיה התחילה כשצחי התגרש, וביקש לחיות עם סיגל. ״היא לא רצתה. היא רצתה להמשיך ככה כמו שזה,״ הוא מספר. ״התחלתי לסבול מהתקפי קנאה, מסטרס, לחצים כל היום, בקושי מתפקד בעבודה. הרגה אותי הבחורה הזאת. אני הייתי מטורף עליה והיא התחילה לנפנף אותי, התחמקה, לא רצתה לשכב איתי, יצאה גם עם בחורים אחרים צעירים וחסונים. היא התייחסה אלי בזלזול ולעג. אני כבר נהייתי זקן מידי בשבילה.״

העניין ממשיך, וצחי נפגע עוד ועוד, אבל נשאר בסביבה. ״היא דוחה אותי כל הזמן וכבר ימים שלא ראיתי אותה. מכרים אמרו לי שהיא עם גבר אחר, אבל איך שהיא מרגישה שהחשבון שלה מתרוקן , היא מיד מצלצלת אלי ומתחנחנת ומבקשת להיפגש, ואני רץ אליה ושוכח לה את הכל. אני איתה לילה או שניים מאושר, משאיר לה כמה אלפים יפים והולך. אני יודע שלא אראה אותה עכשיו זמן מה, עד שהיא תרצה שוב כסף. ככה זה כבר הרבה זמן. אני מבין שאני אידיוט, אבל אני אוהב אותה. לא שולט בזה.״

אישה ליד עמודים
"התחלתי לתת לה כסף. והרבה. היא הפכה להיות כל עולמי" | צילום: shutterstock | Kalcutta

אוי אוי צחי יקר,
פגשת את סיגל כשהיית בצימאון הכי גדול שלך, אחרי הרבה שנות נישואים יבשים. התנפלת על השלל מבלי לעצור לרגע, ומי שצמא כל כך מוכן לשתות גם מי קולחין. לשם הגעת. סיגל מצאה מכרה זהב זמין ונוח. לה יש את האינטרסים שלה. היא לא סובלת מהמצב, אתה כן. אז מה בכל זאת אתה עושה שם?

מה זה אוהב אותה? האם ניתן לאהוב את מי שלא אוהב ? מה בדיוק אתה אוהב? הרי אהבה זה פינג פונג. זה לא משחק יחיד. חלק מלאהוב זה גם לקבל חום וחיבה. מה אתה מקבל שם? שם את עצמך ללעג ולקלס. מה אתה מתפלא שהיא "מפרפרת" אותך, אתה מסכים לזה שוב ושוב והיא כבר מכירה את הריטואל.

אין לך מה להיות ביחסים כל כך לא הדדיים. במיוחד כשאתה בצד הנמוך. תגיד לעצמך את הסיבה האמיתית שבגללה אתה עדיין נותן מעצמך ולא מעיף אותה מחייך: סוף סוף יש לך קשר עם אישה יפה שצעירה ממך בהרבה, זה כנראה מאד מחמיא לך. מטפח את האגו. אתה נאחז בשארית קטנטנה ותמורת הפירור המעופש הזה אתה משלם מחיר יקר, ולא רק בכסף. הבעיה המרכזית שלך היא שאין לך ערך לעצמך. אתה לא מרגיש שווה. אתה מוכן ליחס משפיל, אתה שם את עצמך במקום המנוצל. אתה מסתפק בשני לילות בחודש עם אישה שאתה מעריץ , אישה שנראה לך שלא תשיג לעולם מסוגה ומרמתה. סיגל היא הטופ מבחינתך והפכת עיוור וחירש.

הצצה על זוג דרך דלת
"תזכור שאתה לא היחיד אצלה ואין בסיפור הזה שום קשר לאהבה" | צילום: Daniel Ha, Istock

אם היית אדם שמעריך את עצמו לא היית נשאר לרגע במקום כל כך עלוב. היית אוסף את עצמך ומבין שסיגל לא אוהבת אותך היא אוהבת שאתה קיים אי שם ומגיע בלחיצת כפתור לפתור לה כל גחמה ולכסות לה את המינוס. נעים לה לדעת שיש מישהו שכל כך שרוף עליה והיא מתחזקת אותך למטרה זו. יופי לה!

המסלול שלך לצאת מהמצב הוא קודם כל להבין ולהכיר בעובדות ולדעת מהי נקודת הזינוק האמיתית שלך ומשם לצאת לדרך. להפנים שאתה מתנהג מתוך חולשה, ובחוסר הערכה עצמית. להבין שאם לא תלמד לאהוב את עצמך לא תקבל אהבה מבחוץ. תפסיק לתרץ לעצמך ולעגל פינות. וכל פעם שאתה נוסע אליה תזכור שאתה לא יותר מכלי שרת בידיה. תזכור שאתה לא היחיד אצלה ואין בסיפור הזה שום קשר לאהבה. אחרי שתשנן לעומק את הנ"ל יקטן בך הדחף והקשר ילך ויתמסמס. מאחלת לך אהבה הדדית, דו צדדית.

> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות? בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון