הטור הבא מדבר להרבה מאד אנשים ובעיקר לנשים שמוכנות לשכב על גדר קוצים, לאכול מרורים והעיקר להיות בתוך מערכת יחסים. מיטל, 27, כתבה לי את המכתב הבא: "כל חיי לא שרדתי קשר יותר משני דייטים, עד שהגיע גדי. היינו במערכת יחסים במשך שנה והיא נגמרה לפני שנתיים. זה היה קשר לא יציב עם הרבה מאוד הפסקות מצדו. עם זאת, נשענתי על הקשר הזה ובניתי עליו. משום מה חשבת שגד יהיה בעלי. היום אני כבר לא בטוחה שהוא בכלל אהב אותי, אלא רק ניצל אותי. לפני שנתיים הוא עזב ולא חזר. הכיר מישהי אחרת ועזב איתה את הארץ לטובת עבודה בעגלות באירופה. סימסתי לו עד לא מזמן, עד שהוא חסם אותי בכל אפשרויות התקשורת. מאז אני שבר כלי.,לא מתאוששת וחושבת רק עליו. עדיין בוכה כל יום על האהבה שמתה. לא מצליחה ליצור שום קשר חדש. איך יוצאים מזה?

הגיע הזמן שתתעוררי

שלום מיטל, מסיפורך נודף ריח חזק של דימוי עצמי בתחתית. חוסר הערכה שלך לעצמך זועק מכל מילה. פיתחת אובססיה וניתן להבין שלאחר כשלונות רבים עם גברים, מיהרת להידבק לראשון שבא וקצת רצה יותר מאחרים. בכך המאסת את עצמך, שמת עצמך במקום של דחייה, לא בחנת לרגע את יחסו אלייך. ויתרת על עצמך כליל, עשית הכל שיישאר וגם כשעזב וחזר ועזב וחזר - קיבלת אותו מיד בחזרה. היית האישה החלשה שלו. ועד היום את לא מתעוררת.

אני לא מכירה את החיים שעברת ובאיזה בית גדלת אבל יתכן שמקום של דחיה, השפלה וחוסר ערך לא זר לך ולכן גם עם גברים את מעמידה עצמך כמטרה לחטוף דחייה, השפלה וניצול, אבל דעי שאין מה לאהוב במי שלא אוהב. אהבה היא פינג פונג. אי אפשר לשחק לבד. ארגז הכלים שאיתו היית אמורה לצאת לחיים ריק. את תלמידה חדשה בלימודי כישורי חיים

השיעור הראשון שלך הוא ערך עצמי או אהבה לעצמך – חוק בל יעבור. אין לסמס או ליצור שום קשר עם גבר שהיה איתך ולא יצר איתך קשר. אם הוא לא צלצל - משמע הוא לא מעוניין. אם תצרי איתו קשר מיוזמתך זה לא יהפוך אותו למעוניין. נהפוך הוא - זה רק ירחיק אותו וייתן לו סימן שאת טרף קל שאפשר לנצל. זה יחשוף את היאוש שלך, ויאוש כך ידוע הוא טרן אוף מוחלט. מעשה של אדם הוא אמירה חזקה, גם אם היא לא נאמרת במילים. אם הוא לא מחזר ומראה רצון עלייך פשוט להבין שהוא לא מעוניין ולמהר לסגת. גבר אוהב לחזר, זה בגנטיקה שלו. תני לו את המקום של הכובש.

השיעור השני הוא לא להסתפק בפירור ולחשוב שיהיה בסדר. אם גבר מראה חוסר רצינות והפגישות איתו הן בתדירות נמוכה או שהמפגשים הם בעיקר סקס את אמורה להבין שזה המהות. בייאושך שיכנעת את עצמך שזה ישתפר אבל היית נאיבית. הסכמת להכל והפכת למשעממת חסרת עמוד שידרה. על היחסים עם גדי תגידי קדיש אבל תלמדי את השיעור שהוא העביר לך. 

אישה מסמסת
תפסיקי לסמס, ותתחילי להאמין בעצמך | צילום: sakkmesterke, Shutterstock

את עדיין צעירה. הכל עוד לפנייך. היאוש והרגשות השליליים רק יביאו לך את ההיפך ממה שמגיע לך. היום את תקועה כי את מפחדת מכישלון נוסף. אבל ברור לך שאם תמשיכי בדרכך הקודמת, רק תמשיכי לספוג עלבונות ודחייה. עלייך לפעול אחרת ממה שידעת עד היום ותראי שהתוצאות יהיו בהתאם. בלי אהבה שלך לעצמך לא תוכלי למצוא אהבה זוגית. זכרי שהכל מתחיל בתוכנו. אם את מרגישה שקורים דברים שהם לא בסטנדרט שלך ואת מרגישה שאת לא מקבלת יחס הולם. דברי, השמיעי קול ואל תחששי. אם צריך, גם תיפרדי לשלום ואל תמשכי זמן.

> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות? בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון