"התאהבתי בגרושה +2, שמבוגרת ממני בחמש שנים. אני רווק, בן 34, והיו לי הרבה מערכות יחסים קצרות ובעיקר מבוססות על מין. אף פעם לא באמת התאהבתי. הייתי נדלק לחודש חודשיים, ממצה ונעלם. הגרושה הזאת הטריפה אותי. שיגעה אותי. היא נראית נפלא, היא חכמה, יש לה קריירה מצליחה, היא חברותית. יש לנו סקס מטורף פתוח וחופשי וכל הגברים בארץ היו רוצים להיות איתה. מתחילים איתה כל יום הרבה גברים שווים.

"אני קנאי. אני חולה עליה והמחשבה שהיא תהיה במיטה עם אחר מרתיחה לי את הדם. אבל לא זאת הבעיה. היא שתלטנית ואני עושה כל מה שהיא רוצה. שפוט, אני מעריץ גדול שלה אני מפחד שהיא תרצה יום אחד להיפרד ואני לא בטוח שזה הדדי.

"היא אוהבת שאני איתה אבל היא לא מטורפת עלי כמו שאני מטורף עליה. בזמן האחרון היא מחפשת סיבות לריב איתי  ולזרוק אותי. כל ויכוח היא מסלקת אותי ואני מתחנף, מתחנן ואז אנחנו חוזרים.

"באחת הפרידות הקצרות שלנו יצאתי עם מישהי, סתם, רציתי להפיג את הכאב. אבל היא בערב הזה היא חיפשה אותי ועלתה על כך שהייתי עם מישהי. היא העיפה אותי וכבר חודש לא עונה לי. היא דואגת להעלות ברשתות החברתיות תמונות שלה עם גברים משיקה כוסות יין וכולה מחויכת ומבסוטה כאילו כלום לא קרה. אני סובל , מטפס על קירות והיא מבלה. אני עומד להשתגע . לא יודע מה לעשות. אני מפטרל סביב ביתה, שולח לה הודעות, מצלצל בלי הפסקה. והיא שלמה עם עצמה. הצילו! מה אני צריך לעשות?".

שעון מעורר בסמארטפון (צילום: Evgeny Atamanenko, ShutterStock)
למה היא לא מתקשרת?! | צילום: Evgeny Atamanenko, ShutterStock

עיוור שבולע כל צפרדע

יקירי, אתה בעיקר צריך לא לעשות.

אתה מתאר יחסים לא בריאים שמבוססים על ריגוש גבוה ומין סוער. אך הפעם אתה מרגיש שתפסת פסגה, ששברת שיא והיא הדבר הכי טוב שאי פעם תחווה, ולכן אתה לא מרפה. פיתחת אובססיה. כמו נרקומן שמכור לחומר. אתה נמשך לדיווה הבשלה והיא נמשכת לאהבה המטורפת שאתה מרעיף עליה.

אם הרגשת שאין הדדיות ברגשות כנראה לא טעית. אתה הלכת לאיבוד. אתה חי רק לפי מה שמתאים לה. אתה מוכן להכל והעיקר שזה יהיה לידה. היא כמובן יודעת את זה היטב ותקופת מה היא אפילו נהנתה מכך שאתה כל כך מת עליה ומוכן לכל גחמה שלה. ההתקפי קנאה שלך החמיאו לה אבל יתכן שעברת את הסף שלה. ואולי היא איבדה עניין. כי קשר כזה סופו להסתיים וטוב שכך.

אתה מסוג האנשים שמונע מריגוש, שאינו יודע לדחות סיפוקים, אימפולסיבי, רומנטיקן שחולם חלומות והיא בדיוק הסם אליו אתה מכור. היא לא ממש מושגת לך, אתה מעריץ כל חלק בה והפכת עיוור שמוכן לבלוע כל צפרדע.

בצד שלה זה נעים לזמן מה שאתה עף. אתה מאד "שימושי" לה. אתה עושה בשבילה הכל. זה מחמיא לה ויש לזה תוקף זמני כי יחד עם זאת היא אינה מעריכה אותך ואולי אפילו מזלזלת בך. היא יודעת שאתה בכיס הקטן שלה ולכן היא התחילה לאבד עניין. וכל זה קרה כי אתה זה שמזלזל בעצמך, אתה זה שעושה הכל מבלי לקרוא את המפה, אתה זה שמחמיא לה ללא קשר לטיב הקשר, אתה זה שביטלת את עצמך.

אם אתה מרגיש נמוך ומשפיל את עצמך למה שהיא תעריך אותך? זה מסוג היחסים שבהתחלה הם נחמדים ועם הזמן הופכים לדביקים ומאוסים. ואתה ממשיך להידבק ולא מרפה

אז אם אתה מרגיש נמוך ומשפיל את עצמך למה שהיא תעריך אותך? זה מסוג היחסים שבהתחלה הם נחמדים ועם הזמן הופכים לדביקים ומאוסים. ואתה ממשיך להידבק ולא מרפה. לא רואה ממטר. מרוכז רק בצרכיך (השגת הסם) עף על המטרה שלך מבלי לשים לב מה קורה לבת זוגך.

ברור שהיא לא רוצה אותך כרגע, אז תרפה. תעלם, רד למחתרת. הפעם תתאפק ואל תיצור שום קשר. היא יודעת שאתה רוצה אותה והיא מצפה שתמשיך להילחם. זה מרגיע אותה, היא מרגישה שאתה אופציה קיימת, שאתה מחכה למוצא פיה. והשליטה אצלה. אך אם פתאום יהיה טוויסט בעלילה ואתה לא תיצור קשר כמו שהרגלת אותה במקרים הקודמים יעברו ימים ארוכים שאתה לא בסביבה וביטחונה באהבה שלך אליה יתחיל להתערער ואז או שהיא תשבר ותיצור איתך קשר ותחזרו והיא כמובן תעריך אותך יותר וגם אתה תתחזק מזה ותעריך את עצמך יותר או שהיא תשמח שזה נגמר ותעלם לך מהפריים ותבין שהיא באמת לא רוצה. בשני המקרים את יוצא נשכר.

טעמת את טעם האהבה והאינטימיות ואולי זו הדרך שלך להבשיל לקשר אמיתי, חזק ויציב. לכל אדם קרוב אלינו יש תפקיד בחיינו. לפעמים התפקיד הכי גדול קורה בזמן הכי קצר.

תעסיק את עצמך. תעשה הרבה ספורט. צא לבלות. פגוש חברים שעושים לך טוב. תחזיק מעמד. השינוי הזה הוא המבחן האמיתי שלך לעצמך ומבחן לאיכות הקשר עם האישה שבליבך.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת