"אני בהמתנה כבר שנה.

אני גרושה פלוס שניים, הוא נשוי פלוס שלושה.

נפגשנו במסגרת העבודה ונדלק הניצוץ. הוא התחיל לחזר כמו ג'נטלמן אמיתי ונפלתי בקסמיו. בהתחלה התנגדתי, אבל לא באמת יכולתי לעמוד בפניו. הוא מיד אמר שהוא נשוי פלוס, אבל באותה נשימה אמר שהוא מת להתגרש מאשתו. שהוא לא אוהב אותה, ולא מעניין לו איתה, והוא חושב כבר הרבה זמן על פרידה, רק אין לו את האומץ. הוא רוצה לחיות את החיים המשוגעים, ואיתה זה שעמום. חזר ואמר שאיתי זה גן עדן.

האמנתי לו וזרמתי איתו. התאהבנו. נשמות תאומות ממש. נפגשנו המון, היינו מוטרפים אחד על השנייה, ופתאום הוא נעלם לי, ניתק אותי בלי הודעה מוקדמת. פשוט התאדה. הייתי גמורה, מעולפת, חוויתי סבל איום, עלבון. לא הבנתי איך זה יכול להיות. אחרי כמה שבועות הוא שוב צץ. התנצל, בכה, אמר שהוא אדם מת בלעדי, אמר שלקח פסק זמן לחשוב.

סלחתי והמשכנו הלאה. אחרי תקופה קצרה שוב נעלם. שוב הייתי בקרשים, ושוב הוא חזר אליי ואמר שקשה לו לעזוב את הבית. אמר לאשתו שהוא לא אוהב אותה יותר ורוצה להתגרש, והבית שלו הפך לזירת קרב. כולם ממוטטים, הילדים, ההורים שלו ושלה, כולם בהלם, מנסים למנוע ממנו לעזוב, והוא נשבר וחוזר הביתה. ככה זה כל חודשיים, ואני כבר מותשת, לא יודעת מה יהיה ומה לעשות. להמתין לו? לעזוב? אין לי כוחות. אני על הפנים".

"המשפחה מנסה למנוע ממנו לעזוב, והוא נשבר וחוזר הביתה" | אילוסטרציה: Africa Studio, shutterstock

תהליך שלך עם עצמך

יקירה,

כל מי שתתייעצי איתו יגיד לך מיד שכדאי לך לעזוב אותו. מה את צריכה מיטה חולה, לכי תמצאי לך גרוש שמתאים לך ופנוי לקשר. זה האינסטינקט הראשוני שעולה בהיגיון, אך לא בהיגיון עסקינן, אלא בעניינים שבלב. כולם חכמים כשהם עומדים מהצד, אבל מי שחווה את הסיטואציה הזאת יודע כמה זה קל בדיבורים, וקשה במעשים.

הגבר הזה הכניס לחייך ריגוש. הוא לא פנוי, הוא לא באמת איתך, הכל סודי וחטוף, אתם לא באמת זוג, והכל בוער בלב. הריגוש הזה הוא כמו סם, ואת בתפקיד הנרקומנית. ומהי העצה הכי פופולרית לנרקומן? שילך לגמילה. זו עצה טובה, אבל אם זה היה כל כך פשוט וקל, כולם היו נגמלים מהתמכרויות בלי שום בעיה.

אין ספק שיש לך קשר חם עם הגבר הזה, וגם הוא מרוגש ממך ונלהב, אבל הוא לא שלם עם הגירושים. הוא עדיין לא בשל למהלך. הוא מפחד שהוא עושה טעות, מפחד שאיתך זה לא ילך והוא יישאר קירח, הוא מפחד שגבר אחר יתפוס את מקומו בבית ויגדל את ילדיו, הוא מפחד להפסיד כספים ורכוש שצבר, ועוד המון חששות טבעיים שעוברים על אנשים לפני מהלכים דרמטיים בחיים. את פנויה, לך זה קל, את לא צריכה להתמודד עם פגיעה חזקה בקרובים לך. אם זה לא ילך, לא הימרת על שום דבר. אצלו זאת אופרה אחרת.

את שואלת האם להמתין לו או לא? ואם אומר לך לא להמתין, מה באמת תעשי? תפסיקי לחכות? איך בדיוק תעשי את זה? לכן זאת לא נראית לי התשובה, וגם לא השאלה. את צריכה להבין שאם הוא הלך וחזר עשר פעמים, כנראה זה הריטואל של הקשר ביניכם כרגע, וזה יקרה שוב ושוב. הוא בא אלייך מתגעגע, כולו עלייך, מאוהב ומרוגש, ואז מקבל מטר צוננים מכל המשפחה שלו, כולל ילדים בוכים ואישה ממוטטת. הוא לא יכול להישאר אדיש לזה, והולך. ואז עוברים כמה ימים או שבועות, והוא מתגעגע לכיף שיש לו איתך, אז הוא מתחנף קצת וחוזר. אין לי ספק שזה קשה לך, מתסכל וגורם לך צער. וכשהוא בא, את בעננים – זה בדיוק החומר שממנו עשוי הריגוש שאת כל כך מכורה לו.

הסיפור הזה כפי שהוא, לא יימשך לנצח. בסוף קורה משהו. אפשרות אחת היא שהוא מבשיל לעזוב את אשתו ובא אלייך שלם, וגם אז אין ערבות שהקשר יהיה טוב ותנצחו הכל. אתם עדיין לא מכירים מה זה זוגיות באמת, עד היום הייתם בקונסטלציה מסוימת, אין לכם מושג מה יהיה אתכם כזוג חוקי ורגיל שמתראה יום-יום ומתמודד עם החיים עצמם. לפעמים המצב הנוכחי והאהבה הגדולה שאתם חווים עכשיו לא בהכרח מעידים על העתיד להיות ועל איכותו האמיתית של הקשר. ייתכן גם סצנריו שבו הוא חוזר הביתה ולא מסוגל לעשות את הצעד הזה, ותיפרדו לתמיד. יעבור זמן והוא ישלים עם בחירתו, ואת תלכי למצוא את דרכך.

כרגע את בלופ. אתם עדיין בגלגולים של להיות ולא להיות. אין שום עצה בעולם שאת לא מכירה. גם לך יש היגיון בריא, ואת יודעת מהן האפשרויות העומדות בפנייך, ואת בכל זאת בוחרת לחכות. כי כרגע אין לך אופציה אחרת. זה תהליך שלך עם עצמך. יום אחד אולי זה יימאס עלייך, אבל זה יקרה רק כשתביני שלא הולך להיות איתו שום דבר רציני. והוא ממשיך לזגזג, ולא מסוגל לקבל החלטה ולעמוד בה. עד אז את יודעת הכל ומבינה, ובכל זאת תקועה במקום, עדיין עם תקווה שיבוא יום ותהיו ביחד. וכל עוד התקווה חיה, הקשר לא ימות.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaely_b4@walla.com

לכל הטורים של יעל ברון »
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת