"לפני שלוש שנים בעלי עשה אקזיט גדול והתעשרנו. ממשפחה שכלכלית תמיד חיה טוב הפכנו לעשירים ממש.

"אני גרה בארמון, נוסעת על מכונית יוקרה, קונה מה שבא לי בלי חשבון, נסיעות וטיולים כמה שרק רצה. אין לי הגבלה בתקציב. לאור המצב הפסקתי לעבוד ואני לכאורה חיה את החלום. אבל....

"זה כבר הרבה זמן שאני מרגישה שבעלי לא אוהב אותי, הוא חי חיים מקבילים שהוא מסתיר ממני ויש לו הרבה סודות. הסבלנות שלו אלי אפס. אני ממש מטרד בשבילו. אני הולכת על ביצים, מפחדת להרגיז אותו ועושה כל מה שהוא רוצה. אני לא מפסיקה לפנק אותו ועומדת דום לכל גחמה שלו כולל סקס.

"אני מרגישה שיש לו עניינים רומנטיים מחוץ לבית. הוא יוצא ונכנס מתי שבא לו ולי אסור לשאול שאלות. אני יודעת שמה שמחזיק אותו בבית ועוצר אותו מלהתגרש ממני זה רק חלוקת הכסף. הוא זרק לי הרבה פעמים שלא בא לו לתת לי מיליונים שהוא עשה בעצמו ולכן הוא פה.

"אני נמנעת מריבים אתו. מפחדת שתהיה לו סיבה ללכת ואישאר לבד. אני לא יודעת מה זה חיים בלעדיו. אני מגיל 19 אתו. אני לא רואה את עצמי מתגרשת ממנו. אבל גם ככה זה לא החיים שאני רוצה.

"אנחנו בני 43 ויש לנו ילדים בני עשרה. אז מה דעתך הפתרון לכלוב הזהב שלי?".

זוג עשיר (צילום: shutterstock | sakkmesterke)
הכסף לא מספיק כדי להחזיק יחסים | צילום: shutterstock | sakkmesterke

חרדת נטישה

יקירתי,

אני מבינה את חרדת הנטישה שלך. אני מבינה שאת לא מכירה חיים בלי בעלך ומאד חוששת שלא תסתדרי. אבל אני גם מבינה מה החלק שלך בריחוק שלכם. הרפיסות.

אם את מרגישה שיש לו רומנים וענייני נשים אחרות רוב הסיכויים הם שאת לא טועה. הגיע הזמן לשינוי, ויש לך את כל האפשרויות פתוחות בפנייך.

בעלך לא מעריך אותך כי את במקום של מי שלא מעריכה את עצמה. בעלך יודע שאת לא מסוגלת לעזוב ולכן הוא מרשה לעצמו לעשות מה שבא לו ללא שום איום על הקשר או וטו מצדך. את המובן מאליו בשבילו. השליטה מה יהיה איתכם היא תמיד אצלו כי את מוכנה להכל.

כמו שהוא מפחד מחלוקה הוא חושב שגם שיקולייך הם בכיוון הזה. לא מוותרת על חיי המותרות ועל הסטטוס נשואה עשירה.

את בעצם עובדת זוטרה שלו. היות ואת זאת שפונה אלי נתמקד בצד שלך בדואט. לבעלך יש את החלק שלו.

אני כותבת הרבה על חולשה בקשר וחוסר איזון בן בני זוג. וגם הסיפור שלך הוא בנושא חולשה וחרדה.

את בוגדת בעצמך ו"מחליקה" הרבה עלבונות ושותקת. מבחינת בן זוגך יש בבית גוף של אישה שאומרת אמן על הכל. מוקטנת לגודל מיני

הפחד שלך מפרידה מביא אותך למצבים של הסכמה לסיטואציות שאת לא באמת מסכימה להן. ההסכמה שלך היא רק מכניעה והימנעות מעימות. את בוגדת בעצמך ו"מחליקה" הרבה עלבונות ושותקת. נעלמת, את לא קיימת. מבחינת בן זוגך יש בבית גוף של אישה שאומרת אמן על הכל. מוקטנת לגודל מיני.

את לא בטוב כי הפחדים שלך הם הבוסים שלך והחיים מנוהלים על פיהם.

ברור לגמרי שטור של כמה מילים לא ייתן לך את כל התובנות ויחולל בך את השינוי הנדרש. הטור יביא את ראשי הפרקים ואיפה לשים את הפרוז'קטור. יש לך לעבור תהליך התחזקות עם עצמך ולהבין שדווקא המקום הכנוע, הנחות והמסכן שלך הוא חלק גדול  ממחולל הבעיה והניכור בבית. 

אז ברור שמי שמפחד מחושך הטיפול בו זה כניסה לחדר חושך תוך הבנה שהפחד לשווא. גם כאן התגברות על הפחדים ועמידה איתנה מול בעלך תוך סימון הגבולות שלך באופן נחרץ יחזקו אותך ואולי גם את הקשר בבית. השליטה במה יהיה עתידך תהיה בידייך.

הדימוי העצמי שלך דורש טיפוח ושיפור. וכשאת תעריכי את עצמך יותר ( וזה לא קורה ביום) גם מסביבך תרגישי שינוי ביחס כלפיך. גם ילדייך יהיו יותר מרוצים וגם ביטחונם העצמי ישופר.

החוסן עוזר לא רק בקשרים עם אנשים אלא מחשל אותך בכל המצבים בחיים. זו "עסקה" מנצחת.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון

הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת