"אני ליאת, נשואה + 2, בת 41 .כל החיים הצהרתי מול בעלי שאם אתפוס אותו בבגידה הוא עף מהבית וגם אמרר לו את החיים.

"האמת שתמיד פחדתי להיות במקום הזה של הנבגדת האומללה. פחדתי שבאמת יהיה לו רומן ואצטרך לעמוד בדברי ולהעיף אותו. פחדתי שאני לא מספיק אטרקטיבית בשבילו. הוא אוהב רזות ואני מלאה, הוא אוהב גבוהות ואני נמוכה. 20 שנה ביחד ומעולם לא הייתי רגועה לגביו. הוא גבר נאה עם עבודה טובה, מכונית יפה ומאד מטפח את עצמו. תמיד ידעתי שיש לו הצלחה עם נשים אבל שכנעתי את עצמי שהוא לא הטיפוס שיבגוד. ואז קיבלתי את הבומבה.

"לא היה משהו מיוחד, יום רגיל והודעה קופצת לו בנייד. הוא בשירותים ואני פותחת את המסרון... מאז אני בחושך. ראיתי מול עיני את כל מה שכל חיי ניסיתי לא לראות. רומן לוהט לא חד פעמי . המון הודעות, המון מלל ואימוג'ים של אהבה.

"פתחתי מולו, בכיתי, השתוללתי... אבל לא הלכתי. עשיתי סקנדל ונשארתי. אני לא רוצה לאבד אותו. המשפחה חשובה לי וגם הוא שכל כך מתנצל ומחבק אותי מאז כל רגע ולא מרפה עד שאתרפא ואני לא משתחררת מזה. כבר  חודשים של אכילת מוח ואני עדיין פגועה כאילו זה קרה אתמול. אני בוכה ובעלי מלטף אותי ומרגיע.

"החלטנו בשלב זה לא להיפרד אבל הקושי הנוכחי מכריע אותי. אני לא מצליחה להתאושש. אני קמה בבוקר עצובה והולכת בלילה לישון עצובה. מתעוררת בלילה במחשבות על הסקס שלהם, על מה הוא עשה לה וכמה היא נהנתה ממגע אתו. זה גומר אותי כל פעם מחדש".

גירושים, זוג (צילום: Prostock-studio, shutterstock)
הוא אוהב אותך באמת | צילום: Prostock-studio, shutterstock

מקורבנות לניצחון

ליאת,

אין ספק שסיפור כזה הוא טראומה. שבירה של כל מה שהאמנת בו, ניפוץ השלמות שחיית בו, לכלוך של הטהרה שהייתה לכם. הזעזוע, הפגיעה המטלטלת, העלבון והחרדה מפרידה לא מרפים ממך.

רגשותייך וכאבך טבעיים לחלוטין בסיטואציה שכזאת. כל עולמך הבטוח זועזע וקיבלת תזכורת לכך שהכל בחיים נזיל ויכול להתהפך. אין ערבויות ואין ביטחון 100%. בזוגיות האושר שלך תלוי בעוד מישהו ולא רק בעצמך וגם לך יש חלק באושרו של בן זוגך.

על פי מה שאת מתארת בעלך מאד מכיל את כל מצבי הרוח שלך ונותן לך הכל על מנת שתרגישי שוב את הביטחון.

לא כל בגידה מפרקת נישואים. נכון, השקרים וההסתרה צורבים ושוברים את הלב ואת האמון וברור שכל הבית מטולטל והמערכת במשבר. אבל אם יש בינכם בסיס חזק ויש החלטה משותפת להמשיך ביחד זה בהחלט ניתן לתיקון ואפילו שדרוג של מה שהיה לפני. נראה לי שיש לכם את זה.

בעלך נלחם עלייך. לא מוותר, מכה על חטא, אוהב אותך, מצטער שפגע בך. כמו שאני תמיד מציינת בטורים – אדם תמיד ראשון לעצמו. הוא לא התכוון לפגוע בך הוא פשוט לא עמד ברצונות שלו לריגוש. בן אנוש. חיי נישואים טובים ככל שיהיו אינם מספקים ריגוש ופרפרים בבטן ולעיתים הרצון לחוות פרפורים הוא גדול מכל שכל ישר. רגע "הגניבה" מסעיר ומרגש וזה רגע שאין בו שום מחשבה על ההשלכות, על מה יכול להיות אם.

אם תביני לעומק את המניע שלו יהיה לך יותר קל לסלוח לו ולהתחיל לייצב את הקשר.

אין מטפל שיעשה לך קסם ויעיף ממך בתוך רגע את הכאב אבל כן יש מה לעשות על מנת להתקדם הלאה ולצאת מהמצב. מקורבן מסכן לאדם עם ביטחון וחוסן פנימי.

המסע מתחיל בך. החיים מלאים בחוויות חלקן לא ממש לא נעימות ולא כל המצבים תלויים בנו. העניין הוא החוסן. היכולת להכיל ולהבין מצבים קשים ולדעת לצאת מהם במינימום זמן כי החיים קצרים ויפים.

הבכי והמסכנות שלך מולו כל פעם מחדש הפכו למניפולציה שלך להוציא ממנו עוד ועוד רחמים והתנצלות. שחררי את זה

ההתמקדות בעצמך כוללת השכמה בבוקר, השקעה בעבודה, ספורט מכל סוג, טיפוח החיצוניות, מעבר לאוכל בריא, בילוי עם חברים ותחביב שמרתק אותך. זה השלב הראשון והוא יותר טכני מרגשי ולכן הוא גם קל יותר ליישום.

במקביל תתפני לבילוי זמן עם בעלך מבלי לעורר בו את החמלה שהתרגלת לסחוט. הבכי והמסכנות שלך מולו כל פעם מחדש הפכו למניפולציה שלך להוציא ממנו עוד ועוד רחמים והתנצלות. שחררי את זה. זה רק מעייף את שניכם ולא מקדם אתכם. נהלי שיחות עוצמה, שתפי אותו בהתקדמות שלך עם עצמך, בשלבים שאת עוברת, בניצחון שלך בדרך לשינוי. התמלאי בתוכן מעצים ולא מחליש, וזכרי שאת האישה הטובה והנאמנה בסיפור הזה אבל אל לך להיות  הקדוש המעונה.

זה רק הפתיח. ההמשך על ספת המטפל.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון

הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת