נשים רבות משכנעות את עצמן שאילו היה להן מספיק כסף לעמוד ברשות עצמן, הן מזמן היו מתגרשות. הסיפור של אביבית מוכיח שכסף זה ממש לא הכול.  

עד לפני עשר שנים, לאביבית בת ה-45 לא הלך עם גברים. היו לה כמה גברים ספורים בחיים שבאו ומיד הלכו, על אף שהיא נראית ממש טוב. סקסית, עסיסית ונאה. ולא רק זה, היא גם מגיעה עם טייטל של מהנדסת בכירה שמרוויחה 70.000 שקל בחודש. ללא ספק אשת קריירה מפוארת ומוצלחת, אולם הייאוש בחייה הפרטיים לא לא נתן לה מנוח.

אביבית הלכה לרבנים, השתטחה על קברי צדיקים, ישנה עם קמעות, נישקה מזוזות - מה לא?! אבל במשך שנים כלום לא עזר, עד שבגיל 35 היא הכירה את בועז, בחור שצעיר ממנה בחמש שנים. הוא עסק בשיפוצי דירות ובעיקר בעישון גראס. הוא אהב להסתלבט, לטייל, מדי פעם היה עובד, מביאה הביתה כמה אלפי שקלים וזה סיפק אותה. הסידור עם אביבית היה עבורו מכרה זהב: גם נאה, אישה בשלה, מצליחנית והכי חשוב טרף קל. היא כבר עייפה מחיפושים והראשון שייתן לה קצת חום, היא תעוף עליו בעיוורון מוחלט. זה כמובן בדיוק מה שקרה.

בועז היה המחזר האולטימטיבי. שלח פרחים ואסמסים בלי סוף, הסקס היה מהאגדות ואביבית ננעלה עליו. מאוהבת עד השמיים, היא דאגה לכל מחסורו. הוא עבר לגור בביתה המטופח ונראה שכל אחד מהשניים נהנה מהסידור. חצי שנה מאוחר יותר, הם התחתנו. במימונה המוחלט. עבר מאז כמעט עשור. לשניים נולדו שני ילדים וגם משבר מתמשך ביחסים.

כעת הם לא מדברים. אין שום יחס מצדו, מלבד זלזול. "אפילו כשהייתי עם סיבוך אחרי לידה הוא לא בא לבקר אותי. ההורים שלי הם אלה שעזרו", היא מספרת לי. "יש לו כרטיס אשראי שלי והוא חי בלה לה לנד. בא הביתה אוכל, ישן, מקבל שירותי כביסה, עושה קצת פוצי מוצי לילדים ונרדם או הולך לחברים. אפילו שיש אצלי ידיד בבית - הוא לא שואל מי זה. אני לא מעניינת אותו בכלל. אני מנסה לשפר, לדבר אבל אין לי שותף. יש לנו הסכם ממון והוא יודע שהוא יוצא כמו שנכנס. בלי כלום. אני חושבת על גירושים כבר כמה שנים אבל אני עדיין פה איתו למרות שאני סמרטוט שלו. מה עכשיו?"

מה מונע ממך לעזוב מיד?

אביבית,  איך את עדיין שם? את מוכשרת ונאה ועדיין מאוד צעירה. את מרוויחה מספיק ולא תלויה באף אחד. יש לך שני ילדים מתוקים והגשמת את חלום האימהות. אז מה בכל זאת מונע ממך ללכת?! רק פחד!!! כסף לא קונה הכל ולא מסדר את הנפש.

אישה מדברת בטלפון
אם רק היית מביאה את האסרטיביות מהעבודה לקשר - הכול היה נראה אחרת | צילום: istockphoto
אני לא מכירה את הילדות שלך, אך לבטח יש שם עניינים שלא סגרת. מה שאני כן יודעת זה שהתמודדת עם רווקות טראומטית, רצופת אכזבות ודחיות. הלב שלך ידע מכות קשות. כשסוף סוף נתפס מישהו ברשתך את מסרבת לשחרר אותו שמא הוא הגבר האחרון שירצה אותך עלי אדמות וכבר לא חשוב לך כלום. אבל מה הוא ומי הוא? אפילו לממן אותו את מוכנה ולספוג יחס משפיל - העיקר שלא יזוז.

 את טובה בקריירה אבל ביחסים יוצאת ממך אביבית המתרפסת. זו שמוכנה לניצול, את מרצה, מורידה מעצמך מולו כאילו היית משרתת. את כל האסרטיביות שלך במשרד את מאבדת בדרך הביתה. הוא מרשה לעצמו להיות אדיש כי את לא מסמנת לו את הגבולות. אני בטוחה שהוא מבין שלא כיף לך, מצד שני את ממשיכה בשגרה הזו ובכך את אומרת לו שמותר לו להמשיך ככה. אפשר בקלות להבין למה הוא נשאר איתך, בבית המפואר ובסידור הכלכלי - אבל את? מה איתך?

את נאחזת באוויר ומאבדת גובה. הוא כבר מבין שאותך לא צריך לספור. את שפוטה. ברור שאין לו שום אתגר בך והוא איבד כל רצון ומשיכה אליך. וכל יום שאת עוד שם זה רק הולך ומידרדר. את צריכה לעשות לזה סוף, להתרומם מהמקום המבוהל ולצאת מהקשר הזה. אולי זה יעיר את בועז אבל זה יהיה רק בונוס לאגו זו כבר לא המטרה העיקרית.

חשוב שתדעי שגם אם לא היו לך האמצעים לשרוד, ולא הייתה לך משכורת זהב - הייתי מייעצת לך ללכת ממנו. קל וחומר לאחת כמוך שכבר הביאה קבלות על כך שהיא יפה וחכמה ומצליחה. במקומך אפילו הייתי נותנת לבועז כסף שיהיה לו להתחיל את החיים. על מנת שלא זאת תהיה הסיבה שהוא נשאר. הוא אב ילדייך אך מחוסר כל. תדאגי לו למען ילדייך תני לו אפשרות לשרוד ותיפרדי ממנו לשלום. בכך את תצאי מחוזקת ותהווי דוגמה לילדייך וגדולה מהחיים. 

> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות? בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון