נטע צמאה לאהבה ויוצאת לאינסוף דייטים. אחרי שני דייטים ובילוי במיטה, הם נעלמים. האם זה המשקל העודף שלה? יעל ברון מסבירה לה שהבעיה מתחילה בהערכה העצמית, לא בהערכת משקל

 

"אני נטע. רווקה בת 28 . אני כרגע בחל"ת, משועממת, מציפה את עצמי בדייטים ולמרות כל הדייטים אני ריקה, צמאה לאהבה ובודדה. אני אמנם לא רווקה זקנה אבל אני מאד מודאגת לגבי זוגיות. אף פעם לא היה לי חבר שאהב אותי באמת. אני חושבת שכל הגברים שהיו איתי ניצלו אותי בסופו של דבר. ולאחרונה רמת הלחץ שלי למצוא בן זוג עלתה מדרגה.

"אולי זה בגלל הקורונה שחידדה לי את הבדידות. אבל אני מוצאת את עצמי שעות באפליקציות להיכרויות ויוצאת להמון דייטים. אני שוכבת עם כל גבר שאני יוצאת איתו ואפילו מזמינה את עצמי לישון איתם. אני כבר מבולבלת מרוב ים של גברים ואף אחד לא מראה לי כיוון רציני.

"אני יוצאת  פעם פעמיים, עושה סקס והם נעלמים לשבוע שבועיים ושוב יוצרים איתי קשר ואני בלי להסס עפה על זה. חושבת אולי בכל זאת הוא רוצה אותי וזה אמיתי אבל הוא נעלם שוב וחוזר חלילה. לא מצליחה ללמוד לקח. אני מסמסת ומצלצלת ומנסה ליזום ומקבלת הרבה לא וחסימות. ים של אכזבות ואני לא מבינה מה אני עושה לא נכון שזה קורה לי.

"אני רוצה לציין שאני נראית טוב אבל אני עם משקל עודף. אני צריכה לרדת במשקל, אבל אני אוכלת הרבה ולא עושה ספורט. אני לא אוהבת את המראה שלי. מתביישת בטוסיק הגדול והבטן העגלגלה עם הציצי השופע. כולם רוצים לשכב איתי אז אני מאמינה שהגברים אוהבים את זה. אני לחוצה ומבואסת. מה עושים?".

מתעמלת שמחה (צילום: By ESB Basic, shutterstock)
זה יעשה לך טוב | צילום: By ESB Basic, shutterstock

נמוך מים המלח

נטע,

היות ומעולם לא ראיתי אותך והפניה אלי נעשתה בכתב בלבד  אני לא יודעת מה זה אומר עודף משקל. לא ראיתי האם את מטופחת, אני לא מכירה את הסגנון שלך, את טון הדיבור. לא חוויתי את שפת הגוף שלך והבעות פניך וזה חסר להשלמת הפאזל. אבל בכל זאת העברת את הווייב הכאוב שאת מביאה איתך לכל מקום ובעיקר למפגשים רומנטיים.

את נושאת איתך תחושות ייאוש. את לחוצה ומלחיצה, את דוחפת את עצמך מבלי לבדוק את הרצון של הצד השני וחוטפת דחיה. את ממש מזמינה את זה לעצמך.

כמובן שהתשובה שלי אליך היא על קצה המזלג. לא "אכבס" מילים ואומר לך דברים לא קלים. שינוי זה תהליך הפנמה והתחייבות  שלוקח זמן וטיפול רציף. 700 מילים רק יתנו לך את החומר למחשבה. העבודה האמיתית שלך עם עצמך, היא עליך.

אני שומעת בין השורות שעודף המשקל מפריע לך ועדיין לא מניע אותך למתן את האכילה ולקום מהספה. מבחינתי תפריט מאוזן ושילוב פעילות גופנית זה התחלת השינוי. זה יסמן לך שאת רצינית בדרך לאושר. שינויים זה תמיד תהליכים קשים אבל כל כך מתגמלים ששווה את המאמץ. זאת עצה טכנית כביכול. פרקטית.  הבעיה עמוקה יותר ותבוא על פתרונה ביחד עם שינוי החשיבה.

פחות אוכל משמין, יותר אוכל בריא ופעילות גופנית יומיומית. שימי לך שלט בבית עם הסלוגן הזה ותתחילי ליישם. 50 אחוז ישתחרר לך. תרגישי יותר טוב עם עצמך. זה שם המשחק.

את במצוקה וכאשר אדם נמצא במצוקה ובמכאוב הוא מרוכז רק בעצמו ובצרכיו ואינו מסוגל להכיל דבר. את שמה עצמך במרכז כמו ילדה קטנה ואינך מודעת כלל לרצונותיו ולצרכיו של מי שאיתך. מה שמעניין אותך זה להשיג אותו ואת לא רואה דבר. מה שהופך אותך למעיקה, מעייפת ולא אטרקטיבית.

דימוי הגוף שלך מביא אותך למפגשים ממקום נמוך וחלש, את בתחושה שאת לא מאד מושכת ולכן את מנסה למשוך, לגרות ולרצות בעזרת מין מהיר ומכני. זה הכלי הראשי שלך. והוא לא עושה את העבודה

גם דימוי הגוף שלך מביא אותך למפגשים ממקום נמוך וחלש, את בתחושה שאת לא מאד מושכת ולכן את מנסה למשוך, לגרות ולרצות בעזרת מין מהיר ומכני. זה הכלי הראשי שלך. והוא לא עושה את העבודה מסתבר. את לא יודעת מתי להרפות. את מסתערת על המטרה מבלי לשים לב לכל מה שמסומן לך בדרך. את חווה דחיה והתעלמות ועדיין לא מרפה ומסמסת כמו מי שממש מתחננת לקבל יריה ואכן מקבלת.

את מיד משדרת לחץ וכמיהה ומאבדת את עצמך. את כל כך רוצה כבר "להסתדר" בזוגיות שאין לך הבחנה מי נכון לך ומי לא. מי מתאים ומי לא. כל מי שקצת רוצה את מיד רוצה וכשהוא כבר מאותת לך שהוא לא איתך את עדיין מסרבת לראות וממשיכה לחזר כעיוורת.

כל ההתנהגויות שלך מעידות על חוסר ביטחון בעצמך ובמראה שלך. הדימוי העצמי שלך נמוך ואת לא חושבת את עצמך לשווה, לטובה ולאיכותית. את כל כך צמאה לחום שאת כבר לא רואה דבר ומוכנה לקחת כל "עסקה". את גורמת לאיבוד עניין בך. את זמינה מידי.

סקס זה יופי של דבר כשהוא מתקיים עם עוצמה וביטחון.

קחי אתנחא ,תנשמי, תתרגעי, קחי צעד אחורה ותקראי את המפה. אל תמכרי את עצמך בלירה. מה שלא יהיה את לבטח שווה יותר ממה שאת חושבת.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת