דובר צה"ל הודיע הבוקר (ראשון) על קצין ולוחם שנפלו בעזה. סמל בנימין מאיר ארלי, בן 21 מבית שמש, וסרן (במיל') רועי ביבר, בן 28 מצור משה, נפלו בקרבות בצפון הרצועה. ארלי שימש כלוחם בגדוד 101 בחטיבת הצנחנים, וביבר היה מפקד צוות ביחידה המיוחדת יהל"ם שבחיל ההנדסה הקרבית. עם היוודע דבר נפילתם ספדו להם חבריהם.

"תשמור אתה עלינו, כי כבר אין לנו אוויר פה למטה"

"ביבר, לא יודע מה כותבים כבר, אין אוויר", כתב איתי אביב, חברו הקרוב של רועי ביבר ז"ל. "חבר הילדות המופלא והמיוחד שלי, כמה קרובים היינו. בבית הוריי שוכבים שני אלבומים מעוטרים בטקסטורה של כדור סל, עמוסים בקלפי NBA שאספנו בדם ויזע, ועל הכריכה כתוב בגאווה גדולה ׳אתי א', רועי ב'׳. כמה קשה עבדנו על האלבומים האלו, נסענו מדי כמה שבועות עם ההורים לקנות כמה חבילות ברעננה ותמיד בסוף ביקשנו עוד איזה אחת למקרה ואולי יחליט לצוץ לו איזה אלן אייברסון מנצנץ".

רועי ביבר ז"ל שנפל ברצועה בילדות עם חבריו
רועי ביבר ז"ל שנפל ברצועה בילדות עם חבריו

"חלמנו יחד שנשחק ב-NBA, נקרע את המגרשים לצד הגדולים, עבד לנו יופי", הוסיף אביב. "אתה ואני המשכנו לכיוונים אחרים ודרכנו התפצלו, כמה צובט הלב היום. באחת הפעמים שפתחנו את חבילות הקלפים צץ לו קלף מוזהב של מייקל ג’ורדן, לא משהו שרואים בכל יום - תמונה מהשיא שלו וחתימה, כמובן את ההתרגשות שלנו קשה להסביר".

סרן (במיל') רועי ביבר ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סרן (במיל') רועי ביבר ז"ל | צילום: דובר צה"ל

"החלטנו שנשמור עליו ב'תורות', פעם אצלי פעם אצלך", המשיך איתי. "הקלף של ג׳ורדן שוכב באלבום בבית של ההורים שלי כבר שנים ארוכות, אז אני מניח שהגיע תורי לשמור עליו. מבטיח שאשמור עליו, ביבר, רק תעשה לי טובה ותשמור אתה עלינו, כי כבר אין לנו אוויר פה למטה. אוהב תמיד".

"סיפור גבורתו – מופת לעם ישראל"

חבריו של בנימין ארלי ז"ל מספרים עליו שהיה אדם צנוע מאוד. לפני הגיוס, אימו רצתה לקחת אותו לקניות כדי שיהיה לו את כל הציוד הנדרש, והוא כל הזמן הסביר שאין צורך לקנות לו דבר. הוא למד בישיבת הסדר בצפת, ולפי קרוביו אהב ללמוד תורה ובחופשות התנדב להיות רועה צאן ושומר ביישובי בנימין.

איתן, חברו לישיבת ההסדר בצפת של בנימין, סיפר: "בנימין, עברתי איתך לא מעט אירועים, בכולם היית קו ראשון להגנה ולהתקפה על האויב. נלחם, חותר למגע, עם אש בעיניים. גם בידיים חשופות. נלחם ללא מילה. בלי פוזות. תחסר לי אח יקר".

סמל בנימין מאיר ארלי ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמל בנימין מאיר ארלי ז"ל | צילום: דובר צה"ל

גם ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך ספדה לבנימין ז"ל, ופנתה למשפחתו. "רוברט, ג'ניפר וכל בני משפחת ארלי היקרים, העיר בית שמש ותושביה דואבים וכואבים עם נפילת בנכם גיבור ישראל - בנימין מאיר ארלי ז"ל, לוחם גדוד 101 של חטיבת הצנחנים בקרב בצפון רצועת עזה", כתבה. "סיפור גבורתו הוא מופת עבור עם ישראל". הלווייתו תתקיים היום בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בשעה 16:00. בשעה 14:00 צפוי להיות מסדר דגלים שילווה את יציאת המשפחה ללוויה בהר הרצל.