ריקי אלוני היא אימה של דניאל שנחטפה לעזה עם בתה אמיליה בת ה-5, ואימה של שרון שנחטפה עם בן זוגה דוד ועם שתי בנותיהם התאומות, אמה ויולי בנות ה-3, כולם נחטפו מקיבוץ ניר עוז ומאז מוחזקים בידי חמאס. בריאיון שנתנה היום (ראשון) ל״שש עם עודד בן עמי״ היא מספרת על הימים הראשונים, הרגשות הקשים והכעס על הממשלה.

את הימים הראשונים, היא מספרת, קשה לתאר במילים. ״היא הייתה בממ״ד ואמרה שנכנס עשן כי שורפים את הבית, אמרה שהיא לא חושבת שהם ייצאו מזה ושהיא אוהבת אותנו. אני חשבתי שאני דופקת את הראש בקיר״, משחזרת ריקי. ״מאז, בשבועיים הראשונים ריחפתי. הודות לכדורים שאני לוקחת אני איכשהו שורדת. החלטתי להיות חזקה כדי להיות מוכנה אליהם שהם יבואו, אני רוצה להאמין שהם יבואו״.

עצרת בכיכר החטופים בת"א (צילום: N12)
עצרת בכיכר החטופים בת"א, אמש | צילום: N12

ריקי מספרת כי אם תתגבש עסקה שבה כל הילדים והאימהות יוחזרו, תהיה לה רגיעה גדולה מאוד. ״יש שם ילדות בנות 3 ו-5 וחצי, אני כמהה לחבק אותן ולהיות איתן סוף-סוף. אני כבר יותר מ-40 יום מחכה, זו התעללות בנו ובכל משפחות החטופים. אנחנו לא מקבלות שבריר מידע על מה קורה, מה יהיה, ומה נעשה. אין שקיפות, כלום״, היא אומרת. לגבי עסקה שלא תכלול את דוד, בן הזוג של בתה. ״אני לא יודעת לגבי עסקה שלא תכלול את דוד. אני לא יודעת מה יעשו אם יחזירו משפחות שלמות, או לא. אין לי מושג״.

אמיליה אלוני
הנכדה אמיליה אלוני, בת ה-5, מוחזקת בידי חמאס

בן זוגה עתיד להיפגש מחר עם ראש הממשלה וחברי קבינט המלחמה. ״אני לא יודעת מה הוא הולך להגיד, אבל אני הייתי אומרת שקודם כל אנחנו רוצים שקיפות, האם אנחנו יכולים לקבל איזשהו שביב מידע, למה הצלב האדום לא נכנס לשם״, לדבריה.  

״אנחנו אבודים״, היא מסכמת. ״יש לי כל מיני תסריטים בראש, אני משתגעת מהם, ואף אחד לא מנסה אפילו להרגיע אותי. למה אתמול הקבינט לא הסכים לבוא ולפגוש את משפחות החטופים? למה לא מגיע לנו שהם יפגשו אותנו ויראו אותנו? אנחנו בני אדם, מעבר להיותנו משפחות החטופים. אני רוצה שהם יגידו לנו מה הולך לקרות״.