קטיה סובורבה בת ה-31 נולדה במוסקבה, וסיפור חייה נשמע כמו סרט: היא בת לאישה רוסיה שהוזמנה דרך אתר המיועד לזה. כיום היא גרה בסיאטל, ולדבריה, לקח לה זמן להשלים עם דרך הנישואים של אמה. "ההורים שלי התחתנו ב-1992 ואני נולדתי שנה אחרי במוסקבה", היא מספרת. "זמן קצר לאחר מכן הם התגרשו". בשנות ה-90 שלאחר ברית המועצות, היא מספרת, לא מעט אנשים ניסו לעזוב את רוסיה: "אמא שלי הייתה אחת מהן, ולכן היא החליטה להפוך להיות 'כלה בהזמנה' כדי למצוא חיים טובים יותר במערב לה ולי".

חלק מהמידע שיש לה מעט מעורפל, אולם היא זוכרת שגרה עד גיל 3 במוסקבה, וכי אמה הייתה מעורבת בדרך כלשהי עם המאפיה הרוסית – בעיקר כדי להשיג אשרת נישואים. "כשהכירה את הבחור שתכנון לקנות אותה כדי להינשא לו היא אמרה לו שיש לה קושי להשיג את האשרה אבל שהיא חייבת לעשות הכל כדי לצאת מרוסיה. בסופו של דבר היא גרמה לאבא הביולוגי שלי לחתום על אישור המאפשר לה ולי לעזוב את המדינה במסווה של טיול קצר".

השתיים הגיעו למקסיקו. "הבחור האמריקאי עזר לנו לחצות את הגבול בצורה לא חוקית", היא מספרת. לאחר מכן הן הגיעו לקליפורניה: "התעשייה הזו מעניקה לגברים את כל הכוח. חברות התיווך האלה נותנות את כל השליטה לגברים, ונשים לא יכולות לעשות כלום. האישה משלמת כדי להיות בקטלוגים עם עוד נשים שמחפשות דרך להימלט, והלקוחות הגברים יכולים לבחור כל מי שהן רוצים. אם הבחור מצא מישהי שנראית לו הוא משלם לחברה. הם בדרך כלל לא מכירים את הנשים האלו לפני, והם מביאים אותן לבתים שלהם, לאמריקה, וזה מה שהנשים האלו זקוקות לו. הרבה פעמים שואלים אותי מה אני חושבת על זה. אני לא יודעת".  

 

@sincerelysuvorova Replying to @user8675026227272 she sets the example #mailorderbride #iconic #russia #russian #undocumented #fyp ♬ original sound - katya suvorova

 

  

"נשים כמו אמא שלי", היא מציינת, "נואשות לעזור לעצמן ולילדים שלהן, והגברים האלו רוצים להרגיש חזקים. הם רוצים נשים חסרות אונים. שמתי לב לדפוס נוסף לאחר שהתחלתי ליצור סרטוני טיקטוק בנושא", היא מוסיפה, "נשים אחרות שגם האימהות שלהן היו כלות בהזמנה התחילו לפנות אליי, ויש חוט מקשר בינינו – התעללות בילדים. הרבה אנשים הודעות אמרו לי שהן הותקפו מינית על ידי האבות החורגים שלהן. זה הגיוני כי אלו גברים שאוהבים נשים חלשות וגם הילדים של הנשים האלה הם חלשים".

לדבריה, זמן קצר לאחר שהם הגיעו לקליפורניה אמה עזבה את האיש שקנה אותה. "אחרי זה החיים שלי היו רצף של אבות חורגים. אמא שלי התחתנה כאן שלוש פעמים והיו לה בנוסף גם כמה פעמים שהיא הייתה במערכות יחסים ארוכות טווח. היא ניסתה לעשות הכל כדי להגן על עצמה ועליי".

התקווה שלה, אומרת סובורבה, שיהיה סינון ובדיקות רקע לאותם גברים שמשתמשים בנשים האלו: "הן מגיעות לכאן לבד, מנותקות מהמשפחה ומכל מה שהן הכירו, הגבר שולט בכל מה שהן עושות. נראה כי לכל מי שגדל כמוני יש בעיות. לי למשל יש OCD חמור שנובע מפוסט טראומה. אני בטיפול כבר שנים ועשיתי המון סוגי טיפולים כדי לעבד את מה שעברתי".

סובורבה אומרת שאין לה כעס על אמה כלל: "אני כל כך אוהבת אותה ואני מבינה שהיא עשתה את הכל בשבילי. אבל ברגע שהגעתי לגיל 18 עזבתי את הבית וידעתי שלעולם לא אוכל לחזור. היום אני חיה חיים משעממים בסיאטל. לא דיברתי עם אמא שלי כבר 7 שנים. היא הייתה אמיצה בכל כך הרבה מובנים, כשנפרדתי ממנה אני חושבת שהיא היתה גאה בי כי היא ידעה שאני לא אחזור על הטעויות שלה, ושאני אבנה לעצמי חיים מסודרים".