אין תמונה
פנטזיה לחובבי מסעות קסומים. נסיכות
נסיכות: מסע קסום בעולם

הספר הזה הוא הגשמת פנטזיה לכל חובבי הנסיכות. מדובר באלבום מרשים שמפגיש את הקוראים עם מיטב הנסיכות מכל היבשות בעולם - חלקן ידועות יותר וחלקן פחות. יש נסיכות מסין ומאפריקה, מהקוטב או מברזיל.
עולמן העשיר נחשף בפנינו באמצעות סיפורים, מעשיות וסודות. המתקדמים ימצאו בספר גם מלמלות, מראות, גנים קסומים ונסיכים, ושאלות קיומיות נוקבות כמו מה אוכלות הנסיכות (לפי הספר – ממש הכל). בסוף הספר מוזמנות הילדות לערוך לעצמן מבחן איזו מין נסיכה היו רוצות להיות. בנות חמש עד תשע ייהנו מאוד, ויש גם קריצה ברורה לאמהות של הנסיכות הקטנות, שיכולות בהחלט ליהנות מהומור שחור חביב.
שורה תחתונה: חווית קריאה משעשעת.

נסיכות; פיליפ לשרמיה ורבקה דוטורמר; בהוצאת כנרת, 2009

אין תמונה
איפה החיבוק ימצא בית? מי זקוק לחיבוק
מי זקוק לחיבוק: בדידות אפורה

הסופר הטרי רענן לוי מוציא את הקורא למסע רגשי שבו הגיבור הראשי הוא חיבוק המחפש בית או מישהו שזקוק לו. החיבוק עובר בסביבה עירונית מנוכרת שבה אף אחד לא מוכן לאמץ אותו אל לבו למרות שרבים מהאנשים שאותם הוא פוגש זקוקים לו אך מסרבים להודות בכך.
הסיפור מלווה באיורים קודרים במיוחד המבטאים היטב את הבדידות שחש גיבור הסיפור, אך עשויים להיות מעט בעייתיים לילדים בגלל האפרוריות המאפיינת אותם.
הסופר נוקט בטריק ספרותי מעניין ומגלה לנו כבר בתחילתו של הסיפור איפה ימצא החיבוק בית, אך הדרך אל מושא החיבוק ארוכה ומייגעת.
שורה תחתונה: לא בטוח שהילד יצלח את הקריאה הממושכת.למבוגרים שבינינו מדובר במשל פילוסופי חביב.

מי זקוק לחיבוק; כתב: רענן לוי; איירה: קסניה טופז; בהוצאת ידיעות אחרונות, 2009

אין תמונה
להורים באהבה. אתי ספגטי
אתי ספגטי: לילדי הפיצה-פסטה

הסיפור הזה מוקדש באהבה לכל ההורים לילדים שאותם אני מכנה "ילדי הפיצה-פסטה". מדובר בזן נפוץ במיוחד של פעוטות שמוכנים לאכול רק פיצה או פסטה. הסופרת רותי אורן מתמודדת עם הנושא הרגיש באמצעות דמותה של הילדה אתי שרוצה רק ספגטי. הוריה המיואשים פונים לדוקטור בר, הרופא מזנזיבר, והוא נותן להם מתכון מיוחד במינו לתפריט עבור בתם הסרבנית.
רותי אורן היא סופרת ילדים, ספרנית ואמא לשתי אכלניות פסטה. מושיק לין הוא קריקטוריסט ומאייר, חתן פרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים.
שורה תחתונה: סיפור קליל ומשעשע על בעיה מעיקה במיוחד ועל פתרונות יצירתיים.

אתי ספגטי; כתבה: רותי אורן; אייר: מושיק לין; בהוצאת כנרת, 2009


אין תמונה
זורקים לאבא עצם. אבא בסימן כלב
אבא בסימן כלב: על ידידו הטוב של האדם

סיפור משעשע במיוחד שבו הגיבור המרכזי הוא אבא הדומה באופן מפתיע לידידו הטוב ביותר של האדם, הכלב. הוא מתגרד בהנאה, כשזורקים כדור הוא תמיד רודף אחריו, הוא יכול לרבוץ במשך שעות וכשמעירים אותו הוא בדרך כלל נוהם. הסיפור עוסק בשאלה המעסיקה רבים מאיתנו: מאיפה בנו, לאן אנו הולכים ומי היצור המפותח ביותר בעולם.
שורה תחתונה: בתום הקריאה הילדים עלולים לדרוש מכם לזחול על ארבע כשהם רכובים על גבכם וצועקים בהנאה "כלב, כלב".

אבא בסימן כלב; כתבה: אליזבת בלומלה; אייר: רנדי ססיל; בהוצאת כנרת 2009


אין תמונה
קומיקס מאוייר היטב. בית המקדש
בית המקדש: קומיקס מאוייר היטב

הסופרת הבריטית ז'קלין מורלי, מחברת ספרי העשרה היסטוריים לילדים, חברה למאייר הנפלא ג'ון ג'יימס, ויחד הם מביאים לקורא הצעיר את סיפורו של בית המקדש, אחד הבתים המעניינים והמורכבים בהיסטוריה. מורלי מלווה את בנייתו החל משנת 950 לפני הספירה ועד חורבנו השני כאלף שנה מאוחר יותר.
מדובר באירועים היסטוריים לא קלים לעיכול שאיתם היא מתמודדת בעזרתם האדיבה של איורים נפלאים המשחזרים את בית המקדש ואת המתרחש סביבו עד הפרטים הקטנים ביותר.
עולם המושגים המקראי מומחש כאן היטב. ייחודו של הספר הזה הוא בכך שהוא דומה במבנה שלו לספר קומיקס, כאשר כל טקסט מלווה בפריים מצולם היוצר תחושה שהדברים קורים כאן ועכשיו.
שורה תחתונה: חגיגה צבעונית לכל הגילאים.

בית המקדש; כתבה: ז'קלין מורלי; אייר: ג'ון ג'יימס; בהוצאת כנרת, 2009