הפקת יום הולדת מתחילה כידוע בבחירת מיקום, קביעת תאריך והזמנת אורחים. עם זאת, כל הפקה מחייבת גם התייחסות לפעילות המרכזית שתקבע את הצלחת האירוע. לא משנה באיזה גיל אתם, הפעילות היא זו שקובעת מה תהיה החוויה של החברים והמשפחה.

רוצים להרים את הפעילות הכי שווה? קבלו 6 הצעות באדיבות עמיתי מועדון "חבר" שחוגג בעצמו יומולדת 55 ונותן לכולנו השראה בספר מיוחד:

1. פעילות נוסטלגית

אין כמו פעילות בניחוח נוסטלגי כדי לגרום לאורחים להתמסר ליומולדת שלכם. כל מה שעליכם לעשות הוא להקים תחנות בתוך הבית או בחצר, לגייס בני משפחה וחברים לעזרה בהפעלת כל תחנה ולהתחיל במשחקים.

התחנות המומלצות לפעילות נוסטלגית הן: משחקי תחרות קפיצה בתוך שקים, "השחלת נר לבקבוק", "החבילה עוברת", העפת צמר גפן על ידי הפה, הליכה עם כף וכדור פינג פונג בפה וכיסאות מוזיקליים. בנוסף, אורחים בני 40 ומעלה ישמחו להיזכר בשנות ה-70 וה-80 עם משחקי מחניים, קפיצה בדלגית וכמובן קלאס.

2. פעילות מאתגרת

דרך נוספת לגבש בין המשתתפים היא, לתת להם לעבור ביחד פעילות מאתגרת. אפשרות אחת היא להפוך את הבית לחדר בריחה עם משימות, חידות ומכשולים. אופציה שנייה היא לעשות פעילות בסגנון "הישרדות", שבה צריך להקים מחסה וללקט 15-20 חבילות מזון שהוחבאו מראש בשלל מקומות. רק בחרו את האתגר שמתאים לקהל היעד והרשו לאורחים להשתולל.

פעילות בסגנון הישרדות (צילום: istockphoto)
פעילות בסגנון "הישרדות" בטבע | צילום: istockphoto

3. פעילות טעימה

כל אורח ביומולדת שלכם יכול להרגיש כמו שף עם פעילות קלאסית, שנמשכת 3-4 שעות ומתאימה לגילאי 6 ומעלה. קודם כל, חלקו את המשתתפים ל-2 קבוצות: קבוצה שמכינה כובע אפיה וקבוצה שמכינה סינרים. לאחר שכל קבוצה מסיימת, מתחלפים בתפקידים.

בהמשך, העבירו את המשתתפים לעמדת הכנת קאפקייקס: הכינו מראש תבנית שקעים, שקיות זילוף, מנג'טים ואת המרכיבים הנדרשים לבלילה וציפוי והדפיסו הוראות הכנה. חלקו את כולם מחדש לקבוצות של 6 ותנו להם להתנסות באפיה עד שירגישו שבעים ומרוצים.

4. פעילות מעיפה

עפיפונים אהובים על כולם ולמזלכם אפשר להכין אותם בקלות מחומרים אקולוגיים וידידותיים לסביבה. גם כאן תצטרכו לדאוג לתחנות מסודרות עם חומרים והוראות הכנה, שמהם תוכלו להגיע למקום מתאים להטסת עפיפונים.

מבחינתכם, רשימת הציוד הבסיסית לפעילות הטסת עפיפונים כוללת: נייר עיתון, חוט עבה, מקלות ארטיק לליפוף החוט, מקלות גמישים לשדרת העפיפון, מספריים בעלי קצה מעוגל, מסורית קטנה, נייר קרפ צבעוני לזנב וצבעי פנדה.

5. פעילות אלגנטית

"מסיבת תה" תגרום לאורחים שלכם להרגיש כמו בני מלוכה. את האווירה האלגנטית תשיגו בעזרת עמדת אביזרים, שבה המשתתפים יוכלו לשדרג את התלבושת עם כפפות, צעיפי נוצות, תיקים קטנים, שרשראות וינטג' ועוד. בינינו, הסוד הוא למקם את העמדה בכניסה וכך לדאוג שכל מצטרף חדש ירגיש בארמון מהרגע הראשון.

מסיבת תה (צילום: By Alinute Silzeviciute, shuttetstock)
להרגיש כמו משפחת אצולה | צילום: By Alinute Silzeviciute, shuttetstock

בנוסף, כדאי לתת לאורחים לעצב לעצמם כובע בסגנון אישי (לא צריך יותר מאשר כובעי קש פשוטים כמספר המשתתפים, מספר זוגות מספריים, קישוטי יצירה ואקדח דבק חם, (שהשימוש בו נעשה בהשגחת מבוגר בלבד). לקינוח אפשר להגיש עוגיות אנגליות שישאירו טעם של עוד.

6. פעילות משפחתית

חוגגים עם המעגל הפנימי בלבד? בשבילכם המציאו את פעילות "המשפחתולוגיה": חידון נכון/ לא נכון שכולל אירועים, פרטים וחוויות מחייכם. המטרה היא לתת למשפחה ולחברים לנחש האם מדובר במציאות או בדיה, בעוד אתם יושבים במרכז, כאשר על פניכם מרוח חיוך שובב. התכוננו להפתעות!

אהבתם את הרעיונות?

לקונספטים נוספים לאירועים שמחים במיוחד לחצו >>