יום הולדת לזוגיות היא הזדמנות טובה לבלות עם ילדים, חברים, קרובים ובני משפחה. אנחנו יכולים לבחור האם לעשות זאת במסגרת "חתונת כסף" לציון 25 שנות נישואין, או לחכות עוד קצת עד ל"חתונת זהב", אחרי 50 שנים של חיים משותפים.

בכל מקרה, אירוע כזה צריך לעשות נכון כי אין תחליף לחוויות מוצלחות. רוצים לדעת מאיפה  מתחילים? הנה כל הפרטים.

רק מה שעושה לכם את זה

המצפן שיעזור לכם להפיק אירוע בלתי נשכח הוא הטעם האישי שלכם כזוג. בחרו תכנית אמנותית שאתם אוהבים והרכיבו תפריט קולינרי שעולה בקנה אחד עם ההעדפות שלכם. מתלבטים איפה לערוך את האירוע? חשבו לאן אתם הייתם רוצים להיות מוזמנים כאורחים וקבלו החלטה בהתאם.

בניגוד לחתונה המקורית, אחרי 25/50 שנה, כבר למדתם טוב מאוד להכיר אחד את השנייה. נצלו את זה ושימו דגש על קונספט שאתם מאמינים בו, החל מהשלבים המוקדמים של עיצוב הזמנה. בחרו תמונה בשחור-לבן מהימים שבהם הייתם צעירים, הוסיפו משפט השראה ושלבו אלמנטים בצבע שמסמל את האירוע – כסף או זהב.

כל הדרכים ליצור אווירה

חתונת כסף/זהב צריכה להיות אירוע מרגש. למזלנו, במועדון חבר צרכנות, חוגגים בימים אלו 55 שנים של פעילות, אז אפשר לשאוב השראה מהרעיונות שהם מציעים לזוגות שנמצאים בצומת דומה.

בין היתר, העמיתים במועדון "חבר" ממליצים לדאוג בראש ובראשונה לאווירה. כך האורחים שלכם יידעו שהם הגיעו לאירוע אקסקלוסיבי ועליהם להתנהג בהתאם. בנוסף, מומלץ לדאוג לסידורי הושבה, שבהם על כל שולחן מניחים תמונה של האורח עם אחד או שני בני הזוג, כאשר בסוף האירוע האורחים מקבלים את התמונות הממוסגרות כמזכרת.

אם תרצו להוסיף טוויסט צעיר ורענן לאירוע, תוכלו לעשות זאת עם בלונים גדולים ומעוצבים בצורת לב או עם המילה LOVE. מעדיפים אווירה קלילה? תלו כמה בלונים עם הכיתוב Just married או "מזל טוב לזוג הצעיר".

עוגת קומות (צילום: By David Tadevosian, shutterstock)
מומלץ להיפרד מהאורחים עם עוגת 3 קומות | צילום: By David Tadevosian, shutterstock

את התפריט כדאי להגיש על מגשי אירוח במקום בופה פתוח. זה סגנון שמתכתב עם האווירה שאותה רוצים להשיג, בעיקר לאור העובדה שסביר להניח שקהל היעד שלכם מורכב מטווח גילאים רחב – החל מנכדים ופעוטות ועד מבוגרים וחברים מהצבא.

כמו כן, סלטים חיים ומעוצבים יתנו את הגושפנקא לכך שמדובר באירוע מיוחד ולקינוח תוכלו להגיש פטיפורים ואת פירות העונה.

מה לגבי הפעלות ועיצובים?

המון זוגות תוהים האם לשלב בחתונת הכסף/זהב הפעלות, או ללכת על כיוון סולידי של קבלת פנים ולאחר מכן ארוחה, ברכות וריקודים. גם כאן ההעדפות האישיות שלכם הן שייתנו את הטון, אך לרוב מומלץ לחשוב מחוץ לקופסא.

טרם האירוע אפשר לבקש מהמשתתפים להכין סיפור, אנקדוטה או שיר על חיי הזוג ולפזר את התוצרים לאורך הערב כדי למנוע עייפות בקהל. בהקשר הזה, מוטב גם להגביל מראש את הזמן שניתן לכל מי שמבקש לשאת דברים (חוץ מכם כמובן). בין לבין, נגנו ברחבת הריקודים את הפלייליסט מהחתונה המקורית והמשיכו בעקביות עד ללהיטים האחרונים.

עוד פעילות חביבה שניתן לערוך היא חידון "משפחתולוגיה" עם שאלות נכון/לא נכון על אירועים, פרטים וחוויות מהמעגל המשפחתי הרחב של בני הזוג. כך הדור הצעיר יכיר את ההיסטוריה המשפחתית ואולי הילדים ישמעו כמה פרטים פיקנטיים שעליהם לא ידעו.

>> אהבתם את הרעיונות? לקונספטים נוספים לאירועים שמחים במיוחד

לבסוף, היפרדו מהאורחים עם עוגת חתונה אמיתית של 3 קומות לפחות והשאירו אותם עם טעם מתוק.