כשקיבלנו הזמנה להופעה של "יואב והגיטרה" לא חשבנו שכל כך נהנה. יותר חשבנו לעצמנו: "נו טוב, אין לנו גם ככה מה לעשות אחר הצהריים ובטח יהיה שם מזגן". וחוץ מזה – ההנאה של הילדה הכי חשובה. ומה יכול להיות יותר טוב מגיטרה, מוזיקה ופעילות? אך כשהגענו ל"קפה גן סיפור" שבקרית אונו הבנו שהולך להיות כיף. כן, גם לנו.

נתחיל במקום. קפה גן סיפור הוא בית קפה מקסים שמיועד למשפחות וילדים, יש בו ספרייה עם ספרי ילדים (ומבוגרים), אירועי תרבות שונים, שעות סיפור, הרצאות, הדרכות לנשים אחרי לידה ועוד ועוד. המקום שם לעצמו למטרה להיות מונגש וידידותי לילדים, החל מהעיצוב המזמין, דרך תפריט הילדים המנוקד שעליו גם אפשר לצייר, ועד המיקום שנמצא בלב פארק רחב ידיים ומלא דשא.

לאחר שהתרשמנו מהמקום, ורעננו את עצמנו בקפה קר, נכנסנו לתוך השיא של הערב: ההופעה של יואב. מתברר שגיטרה היא לא הכלי היחיד שעליו הוא מנגן. מדובר על מוזיקאי מקסים ויצירתי, שלוקח גם את השירים הבנאליים ביותר והופך אותם למקוריים ומלאי קסם. מטפחות צבעוניות הוצאו מתיק צבעוני ונופנפו באוויר לצלילי הגיטרה והמפוחית, ומיד לאחר מכן סטי תופים לילדים הוצאו החוצה והילדים תופפו עליהם בהנאה, לאחר שכמובן רקדו וקיפצו לכל עבר. לאחר מנוחה קטנה של שירים שקטים ומרגיעים יותר, הוציא יואב אורגנית קטנה ושיתף את הילדים הנלהבים בנגינה.

ההופעה עוברת דרך נושאים שונים, כמו קיץ, ספרי ילדים, ים וחברים – תוך כדי שילוב עם המון המון מוזיקה ושירה. הילדים הביטו על יואב בהערצה ובשמחה כמו שרק ילדים יכולים לעשות, וגם אנחנו ההורים נהנו מכל רגע. רואים שיואב עושה את מה שהוא אוהב, ורואים שהוא אוהב ילדים – והילדים אוהבים אותו בחזרה.

יואב והגיטרה
קפה גן סיפור. מתאים במיוחד לילדים | צילום: לינה מיארה

משך ההופעה הוא כשעה, אם כי איך אומרים: הזמן עובר מהר כשנהנים. לאחר מכן אפשר ומומלץ לשבת ולהתפנק בארוחת ערב באוויר הפתוח (בכל זאת ימי קורונה) וליהנות מתפריט חלבי שכולל סלטים, טוסטים, פיצות ועוד (כבר אמרנו שהתפריט מותאם ילדים?). אנחנו, לבקשת הילדה, קינחנו גם בעוגת גבינה ענקית וטעימה שנאכלה בתיאבון רב.

בשורה התחתונה: 25 שקלים לפעילויות השונות, אחר הצהריים פנויים, הרבה הנאה, שירים ואוכל טוב – מה צריך יותר?