אנחנו כבר רוכבים על זנבה של שנת הלימודים הזאת, ותיכף היא תתעופף לה ותשאיר אותנו לחסדיו של החופש הגדול, הרגע שבו כל הורה יחוש בו, לפחות פעמיים ביום, הערכה אינסופית וגעגועים קשים למורה של הילדים. רגע לפני שנפרדים זה הזמן להוקיר תודה ולהראות למורה כמה אתם מעריכים את כל העבודה הקשה שלה, ואת מה שנתנה לילדים, וגם לכם. כדי שלא תשברו את הראש, ריכזנו חמש דרכים יפות לגרום למורה להרגיש אהובה ומוערכת, ואולי, אפילו, להזיל דמעה קטנה.

1. חיים בסרט

זה הזמן לנצל את הווצאפ הכיתתי שחפר לכם כל השנה ולבקש מכל הורה שיבקש מילדו להגיד למצלמה כמה מילים מהלב. כדאי לתת להורים רשימת שאלות זהות שיענו עליהן, כך שניתן יהיה לערוך משהו משעשע ומרגש מהתשובות המגוונות. את כל הסרטונים ניתן לשזור יחד עם אלפי התמונות מהטיול השנתי ומדורת ל״ג בעומר, לערבל יפה בעזרת הורה ששולט בתוכנת עריכה או אצל עורך מקצועי, וליצור סרטון מרגש וחד פעמי שהמורה תנצור לנצח.

2. ד״ש עם שיר

הלהיט הבא שיסחף את העולם עשוי לצאת מהפיות החמודים של הילדים שלכם. לא צריך הרבה כדי להעניק למורה או לגננת שיר מהלב: אפשר להשתמש בשיר אהוב ומרגש, אפשר להתבסס על שיר קיים ולכתוב לו מילים חדשות, ואפשר להגדיל ראש ולכתוב ולהלחין שיר מקורי לגמרי. די בטוח שבין הורי הגן יש לפחות שניים שלושה שיודעים לנגן על גיטרה או פסנתר, ויהוו להקת ליווי נהדרת להופעה מפתיעה, שכמובן שתתועד גם בוידאו. אפשר לעשות את זה מקצועי יותר, ללכת לאולפן שמציע שירותים כאלה ולהקליט את הפלייבק ואת כל הילדים, ולהפוך את המתנה לאירוע חינוכי ומגבש לכל המעורבים.

ילדים שרים (צילום: SpeedKingz, Shutterstock)
אפשר להתבסס על שיר קיים ולכתוב לו מילים חדשות | צילום: SpeedKingz, Shutterstock

>> רוצים להעניק מתנה למורה של ילדכם? למגוון מתנות סוף שנה של SABON לחצו כאן

3. מיני פיקאסו

הילדים מביעים את עצמם היטב בציור בגילאים הצעירים, וכדאי לנצל את התקופה הפורה הזאת שלהם, שלא תחזור, ולבקש מהם לצייר את המורה או הגננת, כפי שהיא נראית בעיניהם. מאחור כדאי שהילד ירשום (או לרשום עבורו, תלוי בגיל) למה הוא מודה למורה או לגננת ולמה בחר לצייר אותה כפי שצייר. את כל התוצרים אפשר לכרוך יחד בכריכה מהודרת. זו מתנה שלעולם לא תשכח.

4. פתח את האלבום

זוכרים את האלבום הזה שאתם כבר חמש שנים אומרים לעצמכם שתשבו להכין? נו, זה שיש בו את כל הרגעים המקסימים והמרגשים מחיי הילדים שלכם וילדותם החד פעמית? ובכן, הגיע השעה להכין אותו, אבל לא להם אלא בשביל המורה או הגננת. הודיעו בקבוצת הוואטסאפ שאתם מכינים אלבום שכזה, השתיקו את הטלפון והמתינו למבול ההודעות שיגיעו. עכשיו נותר רק לסדר את התמונות כרונולוגית, לחלק לאירועים חשובים, להוסיף כמה מילים מרגשות בסוף, ולסיים בתמונת המחזור השנתית. לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים. מדובר במזכרת חד פעמית שאחריה אולי תשבו סוף סוף להכין את האלבום המשפחתי.

>> ספרו לנו למה למורה או לגננת של ילדכם מגיע לקבל מתנת סוף שנה ואולי תזכו לפנק אותה

5. מפנקים את המורה

מורות עובדות קשה. הן מכילות ועונות על צרכיהם של הילדים, ואחרי שעות העבודה מתפנות לצרכי ההורים, לבדיקת עבודות והכנת מערך השיעורים. כדאי להראות את הערכתכם בעזרת מתנה שתגרום להן להבין שמגיע להן למלא מצברים: ערכת סבונים מפנקת, עם כל מיני שמנים, מלחים וקרמים יעשו את העבודה היטב.

ערכת סבונים מפנקת (צילום: יח"צ SABON)
ערכת סבונים מפנקת | צילום: יח"צ SABON