1. הם משפיעים

מחקרים מוכיחים שוב ושוב שפרט להשפעות מוכרות, כמו יכולותיו של התלמיד והרקע הסוציו-אקונומי שלו, למורה יש את ההשפעה הגדולה ביותר והישירה ביותר על השגיו במסגרת בית הספר. נמצא כי במקצועות המתמטיקה והשפה, למורים יש השפעה גדולה פי שלושה על הצלחת התלמידים מכל גורם אחר הקשור למוסד הלימודי, כמו יתר הפקולטה, המבנה או סוג החינוך המוצע בו.

2. הם מאמינים בילדים

מורים טובים, כאלה שמאמינים בילד, יכולים לשנות את חייו מקצה לקצה. כל הסרטים המרגשים שנעשו בנושא הזה (׳ללכת שבי אחריו׳, ׳פרשס׳) התחילו מסיפורים אמיתיים, ולכולנו יש מורה לו נשמור תמיד חסד נעורים כי הרגשנו שהוא קלט אותנו. ההשקעה הרגשית הזאת של המורים בילדים, אין לה מחיר. לפעמים כל מה שילד צריך זו מנה הגונה של אמונה ורוח גבית.

3. הם אחראים לעתיד של כולנו

הגננות והמורים שמלמדים את הילדים שלנו מחנכים, בעצם, את דור העתיד. את הממציאים, הרופאים, המנהיגים ובני האדם שירכיבו את החברה של מחר. יש בידיהם המון אחריות והשפעה וכדאי להעניק להם חיזוקים וכוחות, שידרבנו אותם לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר.

>> למגוון מתנות סוף שנה של SABON למורות, לגננות ולצוות החינוכי לחצו כאן

4. הם מלמדים את הילדים יותר ממקצועות

הגננות והמורים אחראים לצדדים רבים בהתפתחות ובילדות: לא רק אינפורמציה עוברת מהם אל הכיתה. גם תרבות, ותרבות דיבור, הם אחראיים לאינטראקציות החברתיות של הילדים, מפשרים ומבררים את ההתקלויות, מגבשים ויוצרים לילדים של כולנו זיכרונות שילכו עמם כל החיים.

ילדה בגן (צילום: Oksana Kuzmina, Shutterstock)
מחנכים את דור העתיד | צילום: Oksana Kuzmina, Shutterstock

5. הם תמיד נותנים

להיות גננת או מורה משמע לאהוב להעניק. המורים מעניקים מזמנם, מרצם, הם נותנים את הלב והקשב שלהם, וכמובן שמעבירים לילדים את הידע אותו יצטרכו לקראת השלב הבא בחייהם, ויחזרו עליו פעם אחר פעם, שנה אחר שנה, עד שאחרון הילדים יפנים. פעם בשנה כדאי לעצור את הנתינה הגדולה הזאת ולהניק להם משהו יפה בחזרה.

6. הם סופגים

ילדים יכולים להיות אכזריים וקשים, ובואו נודה בכך, גם ההורים שלהם. מורה או גננת יספגו כל שנה המון תסכולים וכעסים שלא תמיד קשורים בהם ישירות, בשעות הלימודים ומחוצה להן, ויעשו הכל על מנת להמשיך ולהגיע לפתרונות הטובים ביותר עבור כולם. כדאי לתת להם מתנה יפה בסוף השנה, משהו שיעשה להם כיף כשהם סוף כל סוף יכולים לנוח קצת מכל זה.

>> ספרו לנו למה למורה או לגננת של ילדכם מגיע לקבל מתנת סוף שנה ואולי תזכו לפנק אותה

7. הם חווים המון פרידות

אחת הסיבות שבגללן לא קל להיות גננת או מורה היא הפרידות. בכל שנה או שנתיים יאלצו לומר שלום לילדים אליהם נקשרו כל כך, ולהתחיל הכל מחדש. הפרידות האלה קשות, עצובות אך גם מרגשות, בעיקר כשהם רואים את הילדים שלמדו להכיר ולאהוב עושים עוד צעד בוטח לכיוון העולם. בסוף השנה כדאי לתמוך במורים ברגע הרגשי המורכב, במילה טובה ומתנה יפה.

ב SABON אומרים תודה למורות ולגננות של ילדינו ומציעים קולקציית מארזי מתנות סוף שנה כאות תודה על ההשקעה לאורך כל השנה.