לא מעט אירועים בוטלו בגלל נגיף הקורונה והאיסור להתקהל, וביניהם בר ובת מצוות. עמותת "שוות" הרימה את הכפפה, והחליטה שכל הבנות שתכננו לחגוג בין החודשים מרץ ומאי יהיו חלק מחגיגה ענקית: בת המצווה הווירטואלית הראשונה בעולם. 

האירוע, שהתקיים ב-22 באפריל בהנחיית ליאון שניידרובסקי ושלי צירינג ובהשתתפות איזי, זכה להצלחה רבה והגיע למימדים לאומיים - עם 1,300 נערות, 200 מתנדבות ו-16,000 צופים וצופות באירוע המרכזי בלייב בפייסבוק.

רוני ואלדד פוסטן קורן, זוג נשוי מרמת גן, הם אלה שעומדים מאחורי הקמת "שוות". אלדד, סמנכ"ל חברת הסטארטאפ DreaMed Diabetes, ורוני, סטודנטית לרפואה בשנה השישית, נפגשו במהלך תפקידם באגודת הסטודנטים, שם שימשו בתפקיד היו"ר. היזמות החברתית, כך נראה, בוערת בדמם. את העמותה, שמפעילה תוכניות מנהיגות לנערות בפריסה ארצית, הם הקימו לפני שלוש שנים וכיום מובילה אותה המנכ"לית שי אלוק.

"ראינו שמרבית הפעילות שתכננו לעשות ב'שוות' מתבטלת בגלל הקורונה, ולכן עלה בדעתנו ליצור פעילות חגיגית אונליין עבור הבנות שמשתתפות בפעילויות שלנו. בסופו של דבר, החלטנו להרים את הכפפה ולעשות אירוע שמיועד לנערות מכל הארץ, שחוגגות בת מצווה בחודשים מרץ-אפריל. היוזמה נולדה מתוך המחשבה שבמקום שכולן יהיו מבואסות ויבכו על מר גורלן, נחגוג להן ביחד באירוע מושקע. זכינו בהיענות מטורפת וכך הצלחנו ליצור את בת המצווה הווירטואלית הראשונה בישראל, ובעולם", מספר אלדד ומדגיש: "בנוסף לחלק של הפאן, שילבנו באירוע תכנים של מנהיגות ופיתוח ביטחון עצמי לנערות, תכנים שאנו עוסקים בהם בפעילות של העמותה".

בת המצווה הווירטואלית נערכה בשיתוף מותג Always, מותג ההגיינה הנשית הגדול בעולם. המותג היה אחראי על משאבי המדיה, השיווק וההפצה וכן על תרומת המופע המרכזי באירוע. כמו כן, גם טינק, וואו, דבי תקשורת, סיסקו והדסטארט לקחו חלק בהפקת האירוע המושקע. שיתוף פעולה נוסף התבצע עם Kaltura, חברת הייטק המפתחת טכנולוגיות וידאו לארגונים ומוסדות לימוד ברחבי העולם. "זה כמו זום, רק משודרג. זו הייתה ממש בת מצווה אמיתית. בהתחלה הייתה ברכה כללית לכולן ואז כל ילדה נכנסה לחדר וירטואלי בפלטפורמה של קלטורה, שם היא פגשה בנות נוספות שגם להן בוטלה החגיגה. יחד הן נהנו מתוכן חינוכי בשיחת וידאו, ולאחר מכן עברו להופעה לייב של עדן חסון, אליה יכלו גם להזמין את החברים והמשפחה שנבצר מהם להגיע לאירוע שהתבטל. בנוסף, הנערות זכו לקבל מתנות וערכות מגניבות בחסות כל מיני חברות, כדי לשמח אותן אפילו יותר גם לאחר האירוע".