הסקרנות הורגת אתכם וקרובי המשפחה לא מרפים: האם זה בן או בת? עכשיו, באמצעות טכנולוגיה חדשה, תוכלו לדעת את התשובה מבלי להמתין ארבעה חודשים לאולטרה סאונד, ואפילו בלי צורך לצאת בכלל מהבית.
ערכה שפיתחה החברה האמריקנית אינליג'נדר ועלתה למדפים בימים האחרונים יכולה לגלות את מין העובר כבר בשלבים הראשונים של ההיריון, אפילו בשבוע השמיני. על הערכה תשלמו 125 דולרים, ולטענת היצרנית תוצאותיה מדויקות ב-90 אחוז.

אז איך אז עובד? ממש כמו כל בדיקות ההיריון שאתם מכירים: האישה מטילה את מימיה במיכל מיוחד וממתינה. אם הערכה הופכת לירוקה או שחורה - זה בן, כתום וצהוב - ילדה.

בעולם מודאגים מהפלות של עוברים ממין נקבה

וכמובן שהבשורה החדשה מסעירה לא מעט אנשים ברחבי העולם. בסין והודו לא ישווקו את הערכה, מחשש לזינוק במספר ההפלות, בשל העובדה שמדינות הללו ישנה העדפה ברורה לזכרים.
אבל לא רק באסיה נשמעת הביקורת. מספר רופאים כבר הביעו הסתייגות מהערכה החדשה וטענו כי העדפה למין מסויים תגרום להורים להחליט ביתר קלות לוותר על הצאצא. ארגונים נגד הפלות יצאו במסע הסברה מיוחד נגד הערכה. "אנחנו מודאגים ששכבות חברתיות מאוד ספציפיות יעודדו הפלה של עוברי נקבה", הסביר דובר הארגון "קול החיים".