גבר שהיה אישה ונכנס להריון (צילום: חדשות 2)
בייטי בהריון הראשון | צילום: חדשות 2

בישראל חוגגים את חודש הגאווה, ולקהילת הטרנסג'נדרים יש סיבה לחגוג: תומס בייטי, הטרנסג'נדר האמריקני שהתפרסם לאחר שנכנס להיריון, ילד אתמול בבוקר בפעם השנייה.

בייטי לכד את תשומת הלב הבינלאומית בשנה שעברה לאחר שנחשף כי הוא הגבר הטרנסג'נדר הראשון שנכנס להיריון. לרבים זכורה תמונתו כגבר לכל דבר, רק עם בטן הריונית.

חודשים ספורים לאחר שהוא ילד את בתו סוזן, בייטי סיפר לכלי התקשורת בארה"ב שהוא שוב בהיריון. לבייטי, בן 35, ואשתו ננסי, בת 46, נולד ילד שני בבוקר יום שלישי.

שמו של בייטי, בגלגולו הקודם כאישה, היה טרייסי לנגודינו. בניתוח שינוי המין שעבר שמר בייטי על אברי המין החיוניים ללידה כי תכנן "ללדת יום אחד" - כך אמר בזמנו, בהיריון הראשון, לכתבים. תומס וננסי עשו את הצעד השנוי במחלוקת, שעורר ויכוח עולמי, לאחר שננסי הייתה צריכה לעבור כריתת רחם והם רצו ילד ביולוגי.

בחודש יוני בשנה שעברה בייטי כאמור ילד את בתם סוזן ג'ולייט, לאחר שהופרה מתורם זרע בהפרייה מלאכותית. עם הלידה בשנה שעברה התראיין בייטי בתכנית האירוח של ברברה וולטרס ואמר כי הם מחשיבים את עצמם למשפחה הטרוסקסואלית לכל דבר. "אנחנו גבר, אישה וילדה", אמר.

עכשיו הם גבר, אישה, ילדה וילד. שיהיה במזל טוב.