שהייה במים מקלה על כאבי הצירים (צילום: jupiter images)
לידה לא חייבת להיות חוויה שלילית | צילום: jupiter images

הקץ לאפידורל ולשלל המשככים נגד כאבי הצירים במהלך הלידה? מתברר שיותר ויותר הריוניות מכינות עצמן לחוות אורגזמה בלידה ומדווחות על לידה נעימה ואפילו מינית ללא שום כאבים וחרדה. האתר האמריקני ה-examiner מדווח על התופעה המתפשטת ומביא לדוגמה שני סרטי הדרכה שיצאו על לידה אורגזמית.

מה זה בדיוק לידה אורגזמית? לידה ששמה דגש על תחושה של אקסטזה, עינוג וריגוש חושני במקום כאב. באמצעות יצירת סביבת לידה מתאימה, האשה עוברת תהליך פיזיולוגי והורמונלי שמעניק לה תחושה של אורגזמה. התחושה עוזרת בהפגת כאבי הלידה ועשויה להפוך אותה, לדברי המומחיות, למהנה.

המחנכת המינית ג'איה מוכרת בארצות הברית בזכות הנחיה של תוכנית רדיו בנושא מיניים וספרים שפירסמה. במרץ האחרון, במהלך לידתו של בנה, היא חוותה על בשרה לידה אורגזמית והחליטה להקדיש קלטת וידאו חדשה העוסקת בתופעה. בסרט בן 60 הדקות היא מדריכה נשים וזוגות במסאג' לתקופת ההריון, עיסוי פירניאום והכנה ללידה אורגזמית. 

הפתעה טובה

דברה פסקלי-בונרו, מיילדת ודולה ותיקה, נחשבת לעוד אחת מנשות המקצוע שמנסות לקדם את הלידה האורגזמית בקרב זוגות. בסרט שערכה אודות התופעה, היא עקבה אחרי 11 זוגות שמצפים ללידה; הסרט מציג תמונת מציאות שונה לגמרי מהלידות המוכרות בבתי החולים, המלווים לא פעם בכאב ובפחד. לטענתה של היוצרת, יתרון נוסף של לידות מסוג זה טמון בעובדה שמבחינה סטטיסטית הן בטוחות יותר עבור האם והתינוק.

קיומן של לידות אורגזמיות הוא סוג של סוד שמור, שנשמר על אש קטנה במשך שנים. יש מחקרים שמראים שכ-30 אחוז מהנשים היולדות חוות סוג של ריאקציה חושנית או מינית בזמן הלידה.

"אני תמיד מופתעת לטובה ממספר הנשים שכותבות אלי ומדברות איתי בכנסים על לידה האורגזמית או אפילו רק מרימות את היד כשאני שואלת קבוצתית מי היתה מתארת את לידתה כאורגזמית", מספרץ פסקל-ברוני בראיון לאתר About. "למה אנחנו לא מדברות על זה? אם זה אפשרי לחוות חוויה אורגזמית בלידה, למה אנחנו לא רוצים שכל הנשים ידעו על זה? זה לא אומר שכולן יחוו זאת אבל גם בעשיית אהבה לא כולן חוות אורגזמה בכל פעם. האם זה אומר שאנחנו לא צריכות לנסות?".

כיצד גם את יכולה לחוות לידה אורגזמית? ג'איה טוענת שכאב הוא תוצר של פחד, ושהכנה נכונה ללידה בסיוע של בן הזוג, אנשי מקצוע וסביבת לידה מתאימה, עשויים להחליף את חווית הלידה הכואבת בחוויה מרוככת ואפילו חושנית.

פסקלי-בונרי מסבירה כי לידה היא חלק בלתי נפרד ממיניותה של האישה, ושבסביבה אינטימית ותומכת שכוללת תאורה מעומעמת, ריח נעים ומוזיקה טובה - הגוף יכול לייצר אוקסיטוצין, הורמון שמופרש בזמן האורגזמה.

>> לידיעתכן: אין מה לפחד מסקס בתקופת ההריון