באוגוסט האחרון, כשהייתה בשבוע ה-26 להריונה השישי, קיבלה קאת'י טיילור (34) בשורה איומה: היא חולה בסרטן, וחייבת להתחיל לקבל טיפולים כימותרפים והקרנות כדי להילחם על חייה. הטיפולים הקשים לא משאירים, כמובן, אפשרות להמשיך את ההריון, ולמעשה נדרשה קאת'י להכריע בין חייה שלה לחייו של העובר שבבטנה. היא בחרה לדחות את הטיפולים עד לאחר הלידה, בידיעה שהיא מקטינה משמעותית את סיכויי ההחלמה שלה.  

קאת'י טיילור (צילום: תומר ושחר צלמים)
בחרה לדחות את טיפולי הסרטן. קאת'י טיילור | צילום: תומר ושחר צלמים
אולם זמן קצר לאחר שקיבלה את הבשורה, קרסו כמה ממערכות גופה. הרופאים חילצו את התינוק בניתוח קיסרי דחוף, אבל מכיוון שנולד 14 שבועות לפני הזמן, הוא נאלץ להילחם על חייו. שבועיים אחרי הלידה, נפטר התינוק - שבינתיים קיבל את השם לוק - מזיהום קשה. קאת'י שרדה, במאבק לחיות עבור ילדיה הנוספים - אבל בשבוע שעבר, רגע לפני ששנת 2015 הגיעה, היא נפטרה בביתה. 

קאת'י טיילור (צילום: תומר ושחר צלמים)
מוקפת במשפחתה האוהבת | צילום: תומר ושחר צלמים
"כשהבנתי שזהו, היא איננה, חיבקתי אותה חזק. פשוט סירבתי להאמין שזה הסוף", כתב נייתן, בעלה של קאת'י, בבלוג שלו. "ישנתי כשזה קרה, ואני כל כך עצוב שלא הייתי איתה ממש ברגעים האחרונים. 

קאת'י טיילור (צילום: תומר ושחר צלמים)
זכתה לראות את לוק ונפטרה זמן קצר לאחר מכן | צילום: תומר ושחר צלמים
"קאת'י נלחמה עד הרגע האחרון, וניצחה כמעט בהכל. למרות שאף אחד לא האמין שזה יקרה, היא הצליחה לחבק את הבן שלנו, זה שהיא עשתה הכל כדי להגן עליו, והייתה איתו בשבועיים שקיבלנו אותו במתנה. ההחלטה שלה לא לטפל בסרטן הוא המעשה האחרון של אהבה מוחלטת שהיא עשתה".

עוד במשפחה:

>> איך מתמודדים עם אובדן אהוב בזמן היריון?
>> ממתי קבלת שבת בגן נעשתה כה מנקרת עיניים?
>> איך מלבישים את הקטנטנים בימים קרים?