צנצנת זכוכית עם פתקית ועליה כתוב ג'ינג'ר אורגני (צילום: jupiter images)
אי אפשר בלעדיו. ג'ינג'ר | צילום: jupiter images

בהנחה שספל מי ג'ינג'ר על הבוקר זה לא הדבר הכי טעים בעולם, וקרקרים יבשים הם לאו דווקא כוס התה שלך, הנה המצאה שאולי יכולה לעשות טוב לכל ההריוניות שסובלות מבחילות; שלגון בטעמים, ובראשם הג'ינג'ר המפורסם.

להשיג בבריטניה או אצלכם בפריזר

דניס סודן, בריטית בת 38 ואם לשלושה שסבלה מבחילות ומחוסר תיאבון, שקדה בשנים האחרונות על שלגונים שעוזרים למנוע את הבחילות המפורסמות, והנה הצליח לה.
"סבלתי המון כשהייתי בהריון עם בני בן, כיום בן 11", היא מספרת. "זה היה סיוט אמיתי, החוויה הייתה כל כך קשה, שחיכיתי שבע שנים עד שנכנסתי שוב להריון. במהלך ההריון חישבתי שהקאתי כ-2,500 פעמים, השלתי ממשקלי כ-20 ק"ג והייתי הרוסה לגמרי.
"מתישהו במהלך ההריון השלישי, גיליתי שקרח עוזר מאוד. התחלתי לנסות לערבב את הקרח עם סוכריות על מקל, וזה עבד. לקחתי בחשבון שהטעם צריך להיות מעודן כי במהלך ההריון בלוטות הטעם רגישות יותר. קראתי לשלגונים ליליפופס (Lillipops) על שם בתי לילי, מכיוון שהגיתי את הרעיון במהלך ההריון איתה. השלגונים קיבלו תגובות מדהימות, אמרו לי שהן יעילים מאוד".

השלגונים המהפכניים מגיעים במספר טעמים: בראשם ג'ינג'ר שידוע שכמרגיע בחילות, לימון-מנטה, אשכולית-מנדרינה, ליים ווניל. השלגונים אינם מכילים צבעי מאכל וחומרי טעם וצבע.

מבחני טעימה לשלגונים הוכיחו שהם אכן מפחיתים בחילות בוקר וצרבת, מעלימים את תחושת היובש בפה שנלוות לבחילות ואפילו מספקות אנרגיות לנשים ההרות. בשלב זה אפשר להשיג את השלגונים רק בבריטניה, ואנחנו אומרים: למה להרחיק עד לונדון אם אפשר לאמץ את השיטה ולהכין לבד בבית? פשוט רסקו ג'ינג'ר טרי שטוף היטב או קפוא לתוך כוס עם מים, הניחו במרכזה מקל, הקפיאו – והרי לכם שלגון יעיל.