יש נשים שלא מוותרות על חווית האמהות גם במחיר סיכון חייהן שלהן. אחת מהן היא סטייסי הארלד בת ה-35 מארה"ב שילדה השבוע בפעם השלישית בתוך שלוש שנים.
הראלד, שגובהה 73 ס"מ בלבד, והיא מכונה האמא הקטנה בעולם, ילדה לפני מספר ימים את ילדה השלישי למרות האזהרות החמורות של הרופאים, שחששו לבריאותה. בנחישות אמהית היא הוכיחה שאין דבר העומד בפני הרצון.

אין תמונה
סוג של נס

התינוק שזכה לשם מלאכי, נולד בניתוח קיסרי, שמונה שבועות לפני מועד הלידה המשוער. הניתוח הוקדם מחשש שגופה לא יצליח לשמור על הריון תקין. לאחר שראתה את בנה הקטן, שמאושפז במחלקת טיפול נמרץ ונמצא תחת השגחה רפואית, האם הנרגשת אמרה: "הוא הילד המושלם ביותר שראיתי. כל מה שרציתי לעשות זה להישאר לצידו".

"הלב נשבר כשאני הולכת הביתה"

הארלד סובלת מתסמונת גנטית נדירה שגורמת לבעיות בגדילה ובריאות. המשפחה מתגוררת בקנטאקי, ארה"ב, ומצליחה, על פי עדות ההורים, לקיים חיי משפחה רגילים. הראלד אמנם מתניידת על כסא גלגלים, אבל מצליחה להעניק טיפול לשתי בנותיה, בנות השלוש והשנה וחצי, להאכיל אותן ולהחליף להן חיתולים.

בשנת 2005 נישאה הראלד לוויל, שגבוה ממנה במטר שלם. למרות מצבה הגופני של סטייסי, אזהרות הרופאים והחשש הכבד מצד הסובבים, החלו השניים בהרחבת המשפחה. "אמי אמרה לי שאמות", מספרת הראלד. "אבל הזכרתי לה שאני סוג של נס. וגם תינוק יהיה סוג של נס".

אורכו של מלאכי הקטן הוא כ-15 סנטימטר והוא מטופל בבית חולים באוהיו. הוא יצטרך להישאר באינקובטור למשך מספר חודשים עד שמצבו יתייצב. גם אחותו, קתרין, שסובלת מאותה תסמונת של האם, בילתה את חמשת החודשים הראשונים לחייה בבית חולים.

סטייסי מספרת על הגעגועים בכל פעם שהיא עוזבת את בית החולים. "נשבר לי הלב בכל פעם שאנחנו הולכים הביתה והוא נשאר בבית החולים. אני רק מחכה ליום בו הוא יהיה חזק מספיק ונוכל לקחת אותו הביתה.

"עכשיו כשמלאכי פה מצבי טוב יותר. אני יכולה להאכיל את הבנות ולהחליף להן", היא מספרת על ההקלה אחרי הלידה. "כל מה שאני לא מצליחה לעשות, וויל עושה. הוא באמת ברכה".

>> כל האמת על ניתוחים קיסריים