ניצחון החיים: דנה בני היא אחות בפגיה של בית החולים שניידר. בעקבות לידתו של בנה הבכור שליו כפג, לפני כעשור – היא החליטה לעשות הסבת מקצוע, והשנה היא צילמה תמונה של פגה שנולדה בפגיה שבה היא עצמה עובדת, ואשר מסמלת עבורה תמונה של ניצחון. אימה של דנה, שטיפלה בפגה אשר נולדה ביום שבו פרצה המלחמה (7.10), סרגה לפגה סוודר בצבעי דגל מדינת ישראל, כדי לחזק את המדינה ולסמל את ניצחון החיים.

דנה מספרת: "בשנת 2013 נולד בני הבכור בשבוע 29 ובמשקל 1.325 גרם בלבד. כשהבטתי בפניו העדינות, ואחזתי בידו בקטנטנה אשר בצבצה מבעד לאינקובטור, לא חשבתי לרגע שעשר שנים לאחר מכן אהיה בצד המטפל – ואנציח את יום הפג הבינלאומי בצילה של מלחמה קשה".

חודש נובמבר הינו חודש המודעות לפגים, והשנה מספרים במחלקה שההרגשה הרווחת אצל צוות הפגייה ואצל המשפחות בבית החולים, מהולה בין עצב לשמחה – בין ייאוש לתקווה. "המלחמה בפגייה היא יומיומית. כל פג הוא עולם ומלואו, אשר נושא עימו קשיים רבים מעצם לידתו טרם זמנו. לכן, אנחנו כאן בפגייה, יום ולילה, צועדים עם המשפחות והפגים ומסייעים להם להתמודד עם הקושי ועם האתגרים שאיתם הם מתמודדים – ויודעים שננצח", כך נמסר מטעם המחלקה. "יחד אנחנו ננצח גם את המלחמה הנוכחית, בשבילנו ובשביל עתיד ילדינו".

הפגה שמדגמנת את הסוודר הציוני, נולדה בשבוע 33 ובמשקל 880 גרם בלבד. היא הגיעה לעולם אחרי 6 שנים של טיפולים שעברה אימה, ונולדה כילדה ראשונה למשפחה. הפגה נולדה בצהרי השבת השחורה של 7 באוקטובר, בצל האזעקות למשפחה שומרת שבת – שבכלל לא הבינה ברגע האמת מה קורה במדינה. למחרת הפגה הועברה לפגיה החדשה והממוגנת בשניידר, יחד עם יתר הפגים במחלקה.