אין תמונה
איור: דניאל גולדשטיין

גברים דתיים לא רואים פורנו. גברים דתיים מניחים תפילין בבוקר, הולכים לשיעור גמרא בערב ולא משחיתים את זרעם לשווא. גברים דתיים, יש להם ערכים; הם שוכבים עם נשותיהם כדי לקיים את מצוות פרו ורבו ולא מתעניינים בשטות הזאת, סקס.
אבל כמו בכל אוכלוסיה, גם בציבור שומר המצוות יש עשבים שוטים וחרמנים. למשל, אותו קצין בכיר ברבנות הצבאית שנתפס גולש באתרי פורנו.

עכשיו הוא ממתין להכרעה בנוגע לעתידו בצה"ל, ואני אומרת: צריך להדיח אותו לא רק מהרבנות הצבאית, אלא מהצבא בכלל. צריך להגלות אותו למדינה שבה מענישים גברים כמוהו בסירוס וסקילה, למען יראו וייראו.
כי יש דברים שפשוט אסור לעשות. למשל, לראות פורנו עם כיפה על הראש ודרגות קצונה על הכתפיים.

מה הבעיה עם פורנו ברבנות הצבאית?

סקס פלוס מדים פלוס אלוהים – כמה זה יוצא? הייתי אומרת שסקנדל די גדול, ובכל זאת הסיפור הזה לא עשה יותר מדי כותרות; מתברר שהם לא מוצלחים במיוחד בשערוריות מין, שם ברבנות הצבאית.
בחיל הים אלוף השתובב עם חשפניות במועדונים, במשטרה ניצב הטריד איזו בלונדינית בחצות הליל, וברבנות? אל תשאלו, מישהו גלש באתרים למבוגרים בלבד! אבל הוא הרי מבוגר, לא? אז מה העניין?

אז זהו, שמדובר באירוע קצת מורכב: מתברר שלפני מספר שבועות, קצין זוטר מהרבנות הצבאית נדרש לעוף מהחיל משום שגלש באתרי פורנו מתוך בסיס צה"ל. אלא שמהר מאוד התברר שלא הקצין הזוטר נכנס לאתרים הללו, אלא המפקד שלו - קצין בכיר ברבנות - שנכנס למחשבו האישי ללא רשותו על מנת לראות פורנו.
המקרה, כך פורסם ב- ynet, עבר לפרקליטות הצבאית שתקבע האם הקצין הבכיר יוכל להמשיך לשרת בחיל אחרי פרשיה שכזו ומה יהיו השלכותיה על קידומו בצבא. אבל סליחה, למה מלכתחילה צפייה בפורנו מחייבת פרישה מהרבנות הצבאית?

אני לא מקנאה בקצין הזוטר; צפוי לו עכשיו קרב קשה ביותר מול המפקד שלו, שיכול לחסלו חיסול ממוקד במיליון דרכים. אבל בעיקר אני לא מקנאה בקצין הבכיר; כל יפי הנפש מרכלים עכשיו על חשבונו: פורנו? בחיל הדתי שלנו? אוי ואבוי.
לו היה משרת בחיל האוויר או המודיעין, היה חוטף מקסימום איזו דחקת מילואימניקים מאצ'ואיסטית מעל מנת סביח אבל בסביבה דתית, פורנו זה אומר בושות.
"סערה ברבנות הצבאית", "מבוכה קשה בחיל" – אלה היו הדיווחים, לא פחות ולא יותר. כי גברים! דתיים! לא רואים פורנו!

את הריץ'-רץ' נפתח

אבל החבר'ה בבסיס הם כלום לעומת מה שוודאי מחכה לקצין בפרקליטות; שם יחקרו, יפשפשו ויבדקו לעומק את הסוגיה החשובה והקריטית הזאת. בואו באמת נקשה עליו ככל האפשר ונשאל את כל השאלות הבוערות על מנת להגיע לאמת; היכן בדיוק גלש: האם באתרים חינמיים – שכניסה אליהם כמוה כאוננות, או באתרים בתשלום – שאז זה קצת כמו ללכת לזונות רק בלי האיידס – ובמקרה כזה יש להאשים אותו גם בהחפצה והוזלת נשים?

חייל רואה פורנו
פורנו, ביג דיל
והאם צפה בסקס רגיל – שזה עוד נסלח, או בסקס שלא כדרך הטבע – שזה פויה ונו נו נו? והכוכבות שעשו לו גוד טיים - היו בלונדיניות או היספאניות? או שאולי בכלל ישראליות, ואז אפשר לבוא לקראתו לפחות בסעיף הנאמנות למדינה? ושמא בזמן הגניחות נשמעה המילה "ג'יזס" על שלל הטיותיה והקשריה? כי אם כן, זה ממש לא אורתודוקסי מצדו. אבל ממש לא.

לו היה זה מערכון סאטירי, אולי הקצין עוד היה נאשם בבגידה בסמלי הלאום, אבל האמת היא שזה מספיק מצחיק גם ככה. פרופורציות הן דבר כה חמקמק לפעמים, ובצה"ל במיוחד. כמובן שפרס לא מגיע לו; אם אכן גלש ממחשבו האישי של פקוד שלו, הקצין צריך להיענש, קודם כל על טיפשות. אבל לעוף מהחיל? לשקול את עתידו בצבא? איזו היסחפות.
לא נתחיל אפילו לספור את כל המפקדים המוכשרים שנמחק עברם והוכתם שמם בגלל ריץ' רץ' שנפתח בטיימינג מחורבן, אבל פה אפילו לא מדובר באירוע רב נפגעות שמצדיק זאת; פורנו, רבותיי, זה כל הסיפור!

כנסו רגע לנשקייה עם האייפון

דוגמנית בתנוחה סקסית (צילום: iconogenic, Istock)
תירגעו בצהרי היום, למי אכפת? | צילום: iconogenic, Istock

הבעיה היא שמדובר בעבירת משמעת; צה"ל הלא אוסר כניסה לאתרים שכאלה, ואני שואלת - למה? כלומר, זה לא שאם המעשה יותר, חיילים יסתובבו עם המכנסיים למטה כל היום. מצד שני, אלה שיצפו לפעמים בזמנם הפנוי – לא יחטפו כתבי אישום.

כן, תארו לכם שחיילים ייצאו להפסקות פורנו פה ושם; אני בעד, ולו למען הסיכוי שהפוגות כאלה יורידו למינימום את ההטרדות המיניות בצה"ל ויפחיתו את מקרי האלימות והזובור בבסיסים. תירגעו כולכם בצהרי היום, למי אכפת? אפשר לחשוב שכבר עכשיו מישהו צריך אישור כדי להיכנס רגע לנשקייה ולגלוש מהאייפון.

אבל בינתיים החיילים מרכלים, הפרקליטות חוקרת, ורק הרב הצבאי הראשי שותק. לא, לא ציפיתי שייתן הכשר לסרטים כחולים, אבל מה לגבי הודעה מפייסת מטעמו? בכל זאת קצין מהרבנות הצבאית עובר עכשיו ימים קשים מנשוא; למה לא להרגיע את הרוחות בחיל, לפזר מעט את המבוכה? 
אחרי הכל, זה לא שהקצין השתובב עם חשפניות או הטריד איזו בלונדינית בחצות הליל. הם באמת לא מוצלחים במיוחד בשערוריות מין, שם ברבנות הצבאית.

 >> לטור הקודם: ראיתי אדם נהרג מול עיניי

לכל הטורים של אורית נבון