שני גברים צעירים מדי אוחזים בחוט ומחט – זה כנראה הדבר האחרון שרציתי לראות מולי בחדר הלידה, שמונה דקות אחרי שהבאתי את בתי לעולם.
ובכל זאת, בעוד שאני מדממת חרישית, מטושטשת מאפידורל ועם זאת תוהה מי הודח היום ב"רוקדים עם כוכבים" – נכנסו שני אלה ובלי להביט בי אפילו, זרק לעברי אחד מהם: "בואי נתפור אותך רגע".

פוריות-אישה בלונדינית בהריון,שוכבת על הצד
למה לבחור דווקא בגבר כתומך לידה? | צילום: al wekelo, Istock


זה היה נשמע לי קצת מזלזל, אבל שלא כהרגלי - סתמתי. זה לא סוד שכתונת המשוגעים של בית החולים פלוס צמיד הפלסטיק פלוס הסמים הקלים – יכולים להפוך גם את הביץ' האסרטיבית ביותר לסמרטוט סחוט. וסמרטוט אכן הייתי בעיני שני אלה, כי ההמשך היה גרוע אף יותר. 
"קיצור, קנינו את המגרש", סיפר החייט לחברו תוך שהוא רוקם אותי כגובלן, "רק מה, לא לקחנו בחשבון שכירות של שנתיים וחצי עד שהבית יהיה מוכן. שנתיים וחצי, היית מאמין?"

האמת, לא. לא הייתי מאמינה. שאני אשכב כאן פשוקת רגליים ושני זכרים סתומים ככפכף יהגגו להם בענייני נדל"ן?
'הפטפטת הזאת מעניינת לי את הוואגינה', חשבתי לעצמי בלעג. אבל כשהשיחה המרתקת המשיכה לזרום לכיוון ארון אמבטיה שסירב להיכנס לנישה, זה כבר עבר כל גבול. "תסלחו לי", שאגתי, "תשתקו קצת, אולי? איפה הרגישות?"
הבבונים הביטו בי באלם. "עצבנית, זאתי", סיכם החייט, אבל סתם סוף סוף.

בחדר ההתאוששות, אחרי שהכל נגמר, הבנתי ש: 1. חדר לידה זה לא מקום אידיאלי לגבר זר. 2. שלעולם לא יוכל להבין את נפשה של יולדת. 3. אישה בחיים לא הייתה מתייחסת אליי ככה.

אפצח בקריירת עיסוי פריניאום

לא שאני משווה חלילה בין החוויה המפוקפקת הזו לעבירות המין שביצע הדולה מרחובות, החשוד בתקיפת עשרות מטופלות.
אבל צריך להגיד: זה לא סתם עוד מקרה של הפרת אמון בין מטפל למטופלת, לא עוד כותרת על מפלצת שפגע בנשים. הסיפור כאן הוא קודם כל על גבר שלא היה צריך להיות שם מלכתחילה.

ובאמת, מה מוביל גבר - עורך דין במקצועו במקרה הזה - להפוך לתומך לידה? מה גורם לו להגיד לעצמו יום אחד: "מממ, נשבר לי מדיני חוזים, אפצח בקריירת עיסוי פריניאום"?
והלא למשמע ההסבה המקצועית המוזרה הזאת, הגיוני יותר לשלוח אליו  תחקירנית עם מצלמה נסתרת מאשר אישה הרה לייעוץ.

ושאלה גם למטופלות המנוצלות, שליבי כמובן איתן: למה לבחור דווקא בגבר כתומך? מה גרם לכן לסמוך על גבר זר בתקופה שבירה שכזאת, בסיטואציות אינטימיות כל כך, ואיך בכלל אפשר לקבל תמיכה רגשית בהריון מאדם שאין ולא יהיה לו מושג מה זה?
"אם רק הייתי יכול, הייתי מאוד רוצה ללדת", אמר הסוטה בעבר במסגרת כתבה בחדשות, שעסקה בגברים בעלי מקצועות נשיים. "זה החלום שלי - לעבור בעצמי הריון ולידה". הלוואי שהחלום שלך יתגשם, והלוואי שילווה אותך דולה כמוך.

ולפעמים הסטריאוטיפים מוצדקים

כמובן שעו"ד ששי גז כבר בתמונה, כמובן שהכחשות גורפות כבר נשמעות מכל עבר, והכי הגיוני: "מתנכלים לו רק כי הוא דולה גבר". ברור.

בכל זאת, אם החשדות אכן נכונים, אני מקווה שהאיש לא יינצל מהעונש הכבד המגיע לו; כל עבריין מין מקומו בכלא, ואם הקורבנות הן נשים הרות – תחושת ההשפלה מתעצמת פי מיליון וגזר הדין צריך להיות בהתאם.

אני מניחה בזהירות, שהמטופלות שנפגעו הן ליברליות במידה מסויימת; כאלה שלא ראו בעיה עם דולה ממין זכר, שהעדיפו להניח בצד סטריאוטיפים ודעות קדומות ולהפקיד את גופן ונפשן בידי אדם שנראה להן אמין ותומך. 
אבל אולי, רק אולי, המקרה הזה יעזור לנו להפנים שעם כל הכבוד לקדמה, יש מקצועות שפשוט לא נועדו לגברים.

 >> לטור הקודם: נעים מאוד, אני אמא מעולה
לכל הטורים של אורית נבון

קבלו את המדריך השלם להריון ולידה