זו הייתה אמורה להיות הופעה רגילה עברו אהרון אביטל, קוסם וחובש בארגון "איחוד הצלה". לפני שלושה וחצי חודשים הוא הגיע ליום הולדת ברעננה ונתן את הופעת הקוסמות הרגילה שלו. אלא שלפתע הוא הבחין באדם נג'אר, מסמן סימני מצוקה.

"הוא החזיק את הגרון ועשה תנועות בצוואר. כל חובש שלמד משהו מבין את הסימנים האלה. הבנתי שאם אני ממשיך בקסמים יכול להיות שהקסם הבא לא יהיה איתי פה היום", הוא מספר.

אדם מספר שבלע בטעות פופקורן שלם שהוגש במסיבה. "לא יכולתי לנשום. התחלתי לסמן שאני נחנק. כמעט איבדתי הכרה. אני לא זוכר מה קרה בדיוק", הוא אומר.

אהרון מספר שהוא תמיד מסתובב עם ציוד עזרה. "תמיד יש לנו ציוד מציל חיים כמו שיש באמבולנס רגיל. בדרך מהופעה להופעה אני יכול להיתקל בתאונות דרכים ואז אני נותן את המענה הראשוני בשטח".

מבחינתו של אהרון, היה מדובר בחנק לכל דבר. "הוא התחיל להכחיל. אוטוטו הוא היה מאבד את ההכרה וזה היה מגיע לפעולות החייאה. זה לא פשוט לראות מחזה כזה. זה לא קרה לי אף פעם וזה היה באמצע מופע. אמרתי לעצמי שאם אני לא עושה את הפעולות שאני יודע, יש סיכוי שיקרה פה משהו רע".

ברקע ילדי יום ההולדת התחילו לצעוק בבהלה, אבל אהרון השתדל לשמור על קור רוח. "אמרתי להם 'חברים, בואו נצא לחדר השני'. שמע לא חשבתי הרבה ועשיתי את מה שאני יודע".

אהרון עשה "היימליך" לאדם "כמו שלימדו אותנו בספר".

אדם התעורר בבית החולים. "הבנתי שהקוסם הציל לי את החיים. כמעט התחלתי לבכות", הוא אומר. "לא ידעתי שיש אנשים שעושים מעשים כל כך טובים".

אחרי שאדם התאושש וחזר הביתה, אהרון הגיע אליו והופיע גם ביום ההולדת שלו ושמח אותו ואת חבריו.