חברת פישר פרייס היא אחת מיצרניות הצעצועים המרכזיות בעולם, ומשתדלת תמיד לעמוד בחוד החנית של הצעצועים, שיהיו טובים ומפתחים וגם אהובים. הפעם נראה שאבד מעט האיזון הזה, וצעצוע חדש מעורר תרעומת אדירה מצד הורים שמאמינים שמדובר בדרדור מוסרי וויתור על בריאות הילדים. הצעצוע המדובר הוא סט של אופניים נייחים, כמו אופני כושר לילדים, המחוברים למשחק מחשב אינטאקטיבי בטלוויזיה.

פישר פרייס חשפה את הצעצוע, ה"טורבו טריינר", בכנס גדול בלאס וגאס, והכריזה בגאון כי המוצר, המיועד לגיל 3-6, מאפשר לרוכבים הצעירים לשחק במשחקי טלוויזיה בעודם מפדלים. המשחקים שמוצגים על המסך הם משחקים חינוכיים, אך הם ממשיכים להיות מוצגים על המסך רק כל עוד הילד מפדל. אפשר לחבר גם אייפד לאופניים שיעבוד באותו אופן ויקרב את המסך לפרצוף הצעיר.

So excited to unveil this smart ride at #CES2017! #SmartCycle #CES

A photo posted by Fisher-Price (@fisherprice) on

בעוד שבזמן הפיתוח של המוצר רוב התגובות אליו היו חיוביות, ורבים שיבחו את פישר פרייס על מנת שהם עושים משהו שיהפוך את זמן המסכים של הילדים לפעיל ובריא יותר, לאחר שחרור המוצר לאוויר העולם השתנתה האוירה. "בני השלוש יוותרו על הפליידייט עכשיו כי יש להם שיעור ספינינג?" שאלו בסרקזם בטוויטר, ורבים ניסו להבין את הרעיון שהוביל את פיתוח המוצר, ואת הוויתור על העולם החיצון. "יש מוצר כזה כבר, והוא אפילו זז באמת. קוראים לזה אופניים", כתבו. "אפשר לקנות מוצר כזה, או שאפשר להגביל את שעות המסכים של הילדים. איזו מדינה עצלנית זאת" ואחר פשוט פסק: "כבו את הטלביזיה ותנו להם תלת אופן!"

״בעוד פישר פרייס מקדמת את המוצר כמעודד פעילות גופנית, לא ניתן להתעלם מהדמיון לאופני הכושר של המבוגרים", אומרים בהאפינגטון פוסט על השערוריה הנוכחית. "מתוך כך ההיקש הסביר הוא שפישר פרייס דוחפת את הילדים לתוך עולם אובססיית הרזון של המבוגרים. על מנת לבחון את ההשפעה של המשחק שפישר פרייס טוענת שיצור מהפכה בתחום הצעצועים על חיי הילדים תצטרכו לשלם 150 דולר, והוא יצא לחנויות בקיץ 2017.

>> מצד שני, מחקרים מעודדים: תנו לילדים מסכים