פירה כתום: בטטה + גזר

בגזר יש כמות גדולה מאוד של בטא-קרוטן, נוגד חימצון שמעניק לו את צבעו הכתום. בישול גזר מחזק את הטעם המתוק הטבעי שלו. לצידו בטטות הן מקור מצוין לאשלגן, סיבים ובטא-קרוטן. רוב הפעוטות יעדיפו בטטות על פני ירקות אחרים, כיוון שיש להן טעם מתוק באופן טבעי, ויחד עם גזר - הפירה יכול להיות פשוט מושלם.

ביצה + אבוקדו

 

ביצים מכילות ערכים תזונתיים גבוהים. החלבון, כשמו כן הוא - מקור לחלבון, ואילו החלמון מספק מקור לאבץ וויטמינים מסוג A, D, E ו-B12. אבוקדו נחשב בטעות לירק, אבל למעשה מדובר בפרי. הוא מכיל חומצות שומן בלתי רוויות ותורם לתחושת השובע. כיוון שמדובר במאכל עשיר בשומן מומלץ להגיש אותו במנות קטנות.

פסטה + רוטב עגבניות

פסטה עשירה בפחמימות, שהן ספק אנרגיה, הטעם והצורות גורמות לפסטה להיות אטרקטיבית. פסטה מחיטה מלאה מספקת גם סיבים תזונתיים, אך המרקם שלה עלול להיות קשה ופחות אהוב בקרב פעוטות. מומלץ לשלב בין שני סוגי הפסטות, עם רוטב העגבניות שעשיר בליקופן, שהוא נוגד חמצון המעניק את הצבע האדום וכמותו עולה כאשר הירק או הפרי מרוסק.

גמדים פרי וירק: גבינה לבנה + מחית פרי וירק

מהגבינה הלבנה נקבל חלבון וסידן, ומחיות הפרי השונות (תפוח וגזר, תות וסלק) יחשפו את הפעוט לטעמי פירות וירקות שלא תמיד פופולריים בקרב ילדים. היכרות עם הטעמים תעלה את הסיכוי שהפעוט ייתן הזדמנות לשילוב סלק בארוחת הערב. בנוסף לחלבון ולסידן שגבינה לבנה מכילה, לגמדים יש הרכב ייחודי ותוספת ויטמינים ומינרלים: ויטמין D, אבץ, ברזל, ויטמין A  וסידן.

דייסת קוואקר: חלב + שיבולת שועל

דייסת קוואקר זו ארוחה מזינה ומשביעה. שיבולת השועל עשירה בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים. מהחלב נקבל חלבון, סידן ואנרגיה מסוכר החלב הנקרא לקטוז.