סשה לקסטון - ילד ללא מגדר (צילום: צילום מסך אתר dailymail)
"בנות אמורות להתלבש כך, אבל זה טפשי". סשה לקסטון לבוש כמו פיה | צילום: צילום מסך אתר dailymail

אחת לכמה זמן אנחנו שומעים על הורים בקצה אחר של העולם שהחליטו לגדל את התינוק שלהם כנטול מגדר. הם לא מספרים לאיש האם הוא בן או בת, מלבישים אותו בשמלות ורודות וחלוצות כחולות, נותנים לו לשחק בבובות ומכוניות – והכל כדי לאפשר לו לחיות בעולם נטול סטריאוטיפים. לא מעט אנשים מעקמים את האף למשמע הדבר ובטוחים שכשהתינוק יגדל ייגרם לו עוול נפשי בלתי הפיך. בני זוג מבריטניה עדיין לא מצליחים להוכיח שאכן מדובר בדבר הכי טוב לילד, אבל בהחלט מוכיחים שילד כזה יגדל להיות שוויוני יותר.

המיילדת לא אמרה להורים מהו מינו

בק לקסטון ובן זוגה קייראן קופר, גידלו את סשה כתינוק ללא מגדר. כשנולד, הם חיכו 30 שניות עד שאישרו למיילדת לומר להם את מינו, וכשהגיע הביתה מבית היולדות ציפה לו חדר צהוב. רק לאחרונה, כאשר הגיע לגיל 5 והם היו חייבים לרשום אותו לגן ילדים, הם נאלצו לחשוף את מינו וגילו לכולם כי מדובר בבן. עד אז הם כינו אותו "התינוק".

סשה לקסטון - ילד ללא מגדר 2 (צילום: צילום מסך אתר dailymail)
רצתה לשחרר אותו מחיים שמבוססים על סטריאוטיפים. בק וסשה לקסטון | צילום: צילום מסך אתר dailymail

"רצינו לאתגר את הסטריאוטיפים המגדריים", אמר אביו. "גם עכשיו, כשהוא מודע למינו, אנחנו מאפשרים לו ללבוש בגדים שנחשבים של בנות אם הוא רוצה, אבל ממש לא מכריחים אותו. יש לו מכוניות ולגו, אבל גם בובות".

"כל החברות של אמא שלי חושבות עד היום שאני משוגעת", אומרת האם, בק. "אבל רציתי למנוע מהילד שלי חיים שמבוססים על סטריאוטיפים". בזה היא בהחלט הצליחה. לפני כשבוע היא העלתה סרטון לרשת שבו היא שואלת את סשה מספר שאלות שקשורות לסטריאוטיפים מגדריים, והוא בתמורה מספק לה ולגולשים כמה תשובות מעניינות:

אתה חושב שיש הבדל בין בנים לבנות?
"לא".

ומה אתה חושב על צבעים. מה אנשים אומרים לך על צבעים?
"שוורוד וצהוב הם צבעים של בנות, וכחול וירוק הם צבעים של בנים. אני חושב שזה מטופש".

ומה לגבי להתלבש בחצאית טוטו ולהראות כמו פיה? אתה זוכר שהתלבשת כך בחג המולד ושלחתי לכולם ברכה עם תמונה שלך? אתה חושב שבנים אמורים לעשות את זה או בנות?
"בנות, אבל זה טפשי שזה כך".

לצפייה בסרטון המלא לחצו כאן.

מה דעתכם בנושא? טקבקו בפייסבוק שלנו

>> הבנים נגד הבנות? לא בגן ללא מגדר בשבדיה
למה הילד אוהב לשחק עם בובות? מיכל דליות מסבירה