תלמידי בית ספר אוסטרלי אולצו להתנצל בפני התלמידות על "מעשי האונס של המגדר שלהם". אלא שבמקום תחושת אשמה, הם כועסים על בית הספר, שלדבריהם "גרם להם להרגיש כמו טורפים".

תיכון בראואר, בעיירה וורנמבול במדינת ויקטוריה, עלה לכותרות לאחר שכל התלמידים הבנים נאלצו לעמוד במהלך אסיפה בית ספרית ביום רביעי האחרון ולהתנצל על מעשי האונס שנעשו על ידי כל הגברים.

לוי, תלמיד כיתה ז', בן 12 בלבד, הודה שהאירוע גרם לו להרגיש לא בנוח. "הם אמרו לנו לקום ולפנות לילדה בכיתה שלנו ולהגיד סליחה," אמר לוי לערוץ 9 האוסטרלי. "אני לא חושב שזה בסדר להיות מותקף מינית. הרגשתי קצת בלחץ לעמוד, ואם לא הייתי עומד הייתי מרגיש כמו אדם רע".

בית הספר בראואר (צילום: google maps)
בית הספר בראואר. "לא הולם" | צילום: google maps

ויני יוז, תלמיד נוסף בבית הספר, אמר לאותה התכנית כי רבים באסיפה נותרו נסערים ומבולבלים. "בנות שעמדו מאחורי בכו", אמר. "היינו צריכים להתנצל על דברים שלא באמת עשינו".

מנהלת בית הספר סירבה להגיב לתקשורת. מי שכן הגיבה היא מחלקת החינוך של מדינת ויקטוריה, שהודתה, באופן אוסטרלי למדי, שהאסיפה "לא הולמת".

מי שלא קיבלו את העניין בשלווה הם הורי הבנים בבית הספר. אימו של ויני, רבקה, הבהירה שהיא נגעלת ממה שקרה. "כל מה שהם עושים זה לומר לילדים שהם פושעים לעתיד - הם טורפים הם אנסים", אמרה.

הורי תלמידים בבית הספר בראואר (צילום: מתוך שידורי "ערוץ 9" האוסטרלי)
אימהות לתלמידים בבית הספר. זעמו על המקרה | צילום: מתוך שידורי "ערוץ 9" האוסטרלי

"הנערים האלה לא עשו שום דבר רע. שום דבר בכלל," אמרה, ניקול, אם לילד אחר בבית הספר. "הם פישלו לגמרי. אני בעד לאלץ אנשים לקחת אחריות על מעשיהם. אבל הילדים האלה לא עשו שום דבר רע".

בנה של רבקה קרופט, בן 12, נותר מבולבל לאחר שאולץ להתנצל. "לילד שלי בן 12 אין מושג לגבי אונס ותקיפה מינית והוא נועד להתנצל והוא לא מבין למה," אמרה. "הוא חזר הביתה ושאל אותי 'למה היינו צריכים להתנצל?'".