לבד, בשינה עמוקה, עם חום גבוה וסימני נשיכה על פניו: כך אותר בן ארבע שנעלם מצהרון בפתח תקווה. סתו וצח שרמן, הוריו של הילד, תיארו הבוקר (שני) איך הסיוט הכי גדול שלהם התממש לנגד עיניהם.

"באתי לקחת את הילד מהגן, הסייעת פתחה לי את השער וסיפרה 'בדיוק סיימנו שעת סיפור'. אמרתי לה 'מצויין' ונכנסתי לגן", תיאר צח בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", "חיפשתי את הילד, אבל הוא לא היה שם. קראתי לו, הסייעת אמרה שהוא נמצא בשירותים".

"המתנתי דקה-שתיים, חיכיתי שייצא, אבל הוא לא יצא", המשיך צח, "אחת הילדות בגן פתחה את כל תאי השירותים וראיתי שהוא לא שם. הבנתי שיש כאן בעיה והתחיל הלחץ וההיסטריה. חשבתי על הגרוע מכל. לא משנה כמה חיפשתי אותו, לא מצאתי את הילד. הוא לא היה בשום מקום, לא במשחקים ולא בגינה".

מה הסייעות אמרו לך ברגעים האלה?
"הן לא אמרו כלום. כולם, כולל הילדים, רצו וחיפשו אותו בצעקות ובקריאות בתקווה שיבוא, אבל הוא פשוט לא הגיע. אחרי דקות ספורות אחת הסייעות מצאה אותו בחצר של הגן השני והביאה אותו כשהוא עם סימני שינה עמוקים וסימני נשיכה".

בן ארבע נעלם מהצהרון ונמצא נשוך ועם חום (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
בן הארבע אותר עם חום וסימני נשיכה | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

איך הוא הגיע לחצר הגן השני?
"יש שתי גדרות שצריך לעבור כדי להגיע לגן השני, החצר היא לא חצר משותפת. הוא לא היה אמור להיות שם מלכתחילה, לא ברור איך הגיע לשם".

בן ארבע נעלם מהצהרון ונמצא נשוך ועם חום (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
"אין חצר משותפת עם הגן השני, לא ברור איך הגיע לשם". הגן בפתח תקווה | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

סתו תיארה את המצב הגופני והנפשי הלא טוב שבו מצאו את בנה: "הוא הגיע הביתה כולו בהיסטריה. הילד לא מדבר, הוא בטראומה ועם חום גבוה כמה ימים. עשינו בדיקת קורונה כדי לשלול את זה. דיברנו עם הרופאה, לא היה לו שום תסמין אחר פרט לחום, וכשסיפרנו לה את המקרה היא אמרה שזה כנראה מטראומה רגשית שהילד עבר".

מי נשך אותו?
"זה מה שאנחנו לא מבינים. ילד ננשך בלחי, זה משהו שהוא כואב בטירוף, איך הצוות לא שם לב ולא שמע את הצרחה והבכי שלו? זה אבסורד. אחד הילדים נשך אותו והוא כנראה הלך הצידה, בכה ויכול להיות שנרדם מהבכי. הצוות לא שם לב, וזאת לא הפעם הראשונה שאנחנו חווים דברים כאלה מהצוות של הצהרון. פנינו למפעילת הצהרון, היא נותנת לנו תשובות שהן מחדל עוד יותר גדול. פנינו לעירייה, אנחנו רוצים שהצוות יוחלף".

סתו וצח שרמן (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
סתו וצח שרמן, הוריו של הילד | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

תגובת מיכל רוזנברג, מפעילת הצהרון: "במהלך קייטנת חנוכה, שהו הילדים בחצר הגן עד השעה 15:20. אחד הילדים נשכב בפינת הישיבה שבחצר ונרדם. הילדים הוכנסו לגן ובגלל טעות חשבו שהילד הנ"ל נמצא בשירותים. כשההורים הגיעו ב-15:30 הילד לא היה בגן, הסייעת יצאה לחצר והביאה אותו. הילד היה לבד, בחצר הנעולה, לא יותר מ-10 דקות. הנהלת הצהרון רואה בחומרה את ההתנהלות הנ"ל, הנהלים חודדו והצוות עבר שיחות הבהרה".

תגובת עיריית פתח תקווה: "גורמי העירייה הגיעו לגן המדובר, ערכו בירור מקיף בנושא מול מפעיל הקייטנה שהינו גם מפעיל הצהרון וחידדו נהלים בהתאם. בנוסף, לבקשת הורי הצהרון, המפעיל תגבר את הצהרון בסייעת נוספת ובמקביל הסייעת האחראית ננזפה. יודגש כי הורי הצהרון דרשו כי הסייעת לא תורחק מהצהרון ועל כן אנחנו בוחנים את המשך הטיפול".