תלמידים בבית ספר יסודי ביישוב במועצה אזורית חוף הכרמל טוענים, כי מורה ומחנך כיתה מתנהג באלימות בכיתה ומדבר אליהם בשפה גסה ולא ראויה.

מדובר במורה מוערך מאוד, שגם מחנך כיתה, אולם לדברי הורים ותלמידים הוא חצה קווים אדומים שמורים לא אמורים לחצות.

"הוא מורה עצבני וחסר סבלנות שלא מסוגל לשלוט בתלמידים", סיפר אחד התלמידים, בן תשע, בשיחה עם mako באמצעות הוריו, "באחד הימים הוא התעצבן שהיה רעש בכיתה ושבר את השולחן. ממש ככה. כל התלמידים היו בהלם. חלק מהשולחן כמעט פגע ברגל של תלמיד שישב לידי. הוא נתן בעיטה ואגרוף שפירקו את השולחן. אני מפחד להיכנס לשיעורים שלו. מעדיף ללמוד אצל מורים פרטיים".

תלמידים אחרים סיפרו על העונשים שהמורה מטיל על תלמידים שלטענתו מרעישים או מעירים במהלך השיעור. "הוא העניש כמה תלמידים כאשר הורה לכתוב על המחברת 100 פעם: 'לא להפריע למורה'. כשלאחת התלמידות נגמרו הדפים במחברת הוא ביקש ממנה שתיקח גיר ותכתוב על הלוח, ככה באמצע שיעור", סיפר אחד התלמידים בכיתה. "תלמידים לא רוצים ללמוד אצלו. הוא מתנהג לא יפה ומדבר בצורה לא נעימה".

תלמידים נוספים סיפרו שהמורה איים לשבת עליהם אם לא יהיה שקט בכיתה. תלמידה אחרת סיפרה כיצד צעק עליה: "תעופי מהכיתה, תסתלקי מכאן".

"הילד שלי לא מוכן להיכנס לשיעורים של המורה. הוא הגיע הביתה מבוהל. מורה ששובר שולחן זו אלימות. איפה מנהל בית ספר? איפה משרד החינוך? הוא לא יכול לשמש דוגמא לתלמידים בהתנהגות שלו", אומרת אחת מהאימהות של ילדי הכיתה, "אם הוא לא יכול לשלוט על הנעשה בכיתה שיחפש מקצוע אחר. אני לא מוכנה שהילד שלי יעבור כזו התעללות נפשית. ככה לא מתנהג מורה ובטח לא מחנך כיתה".

היום פנתה מחנכת הכיתה אל ההורים בהודעה בעקבות הדברים: "לאחר מספר פניות שהגיעו אליי בנוגע לשיעורי מדעים עדכנתי את המורה בעניין. הוא קיים היום שיחת הבהרה עם מנהל בית הספר והוגדרה צורת ההתנהלות. בנוסף נקבעה פגישה עם נציגי הורים ליום ראשון הקרוב. תודה על האמון שאתם נותנים בי ובמערכת".

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא מטופל מקצועית, פדגוגית וחינוכית".