גם ילדות וגם נשים בוגרות מוצאות את עצמן מול סרטוני הדרכה ביוטיוב, בעיקר בנושאי ביוטי. הרבה ממדריכות הביוטי הגדולות הפכו כבר לכוכבות רשת ענקיות, ובכך הדוגמה שלפנינו אינה שונה כלל: מגנוליה היא כוכבת אינסטגרם ויוטיוב בתחום עיצוב השיער. מה כן שונה בה? הגיל. מגנוליה בת חמש, ומייצרת תסרוקות מורכבות ויצירתיות בגיל שבו חלק מהילדים עוד לא יודעים לקשור שרוכים.

A photo posted by Hairstylist.Educator. (@theconfessionsofahairstylist) on


מדובר בתפוח מתוק שלא נפל רחוק מהעץ של אמא, ג׳ני סטריב, שהיא מעצבת שיער מצליחה, ובעלת בלוג וחשבון אינסטגרם פופולרי בשם ׳וידוייה של מעצבת שיער׳. לאחר שמגנוליה הביעה עניין רב להתנסות בעיצוב תסרוקות בעצמה, קיבלה לידיה בובה ואמה ראתה כי טוב, היא פתחה למגנוליה חשבונות ברשתות החברתיות תחת השם המתוק: וידוייה של מיני-מעצבת שיער׳. לאמא של מגנוליה יש מעל 30 אלף עוקבים, ולמגנוליה מעל 8,000, אבל ידה נטוייה, וקולעת במרץ צמות.

מגנוליה, שנסחבת אחרי אמה והקריירה המצליחה שלה בכל רחבי ארה״ב לסדנאות והרצאות על תסרוקות, משמשת תפקיד חשוב בעסק המשפחתי עוד לפני שהחלה לעצב שיער בעצמה: היא מוכרת חולצות בעיצובה של אמא, ומגיעה לכל אחת מההרצאות ומקשיבה קשב רב. עכשיו ברור שהיא הפנימה את המידע. בסרטונים שלה ניתן לראות את התנועות המקצועיות שסיגלה לה, וגם את האסתטיקה הבוגרת שלה. לאחר אחת מהרבה סדנאות, דרשה הילדה את הבובה המקצועית לעצמה, ואמא הסכימה. ״היא עבדה, ואז הסתכלתי והבנתי שזה נראה ממש טוב״, נזכרת האם הגאה. ״מעולם לא לימדתי אותה ישירות, אבל היא ראתה אותי עושה את כל מה שאני יודעת לעשות. היא למדה כבר את כל סוגי הצמות, וגם להשתמש במסלסל ובמחליק חשמלי. היא צריכה עוד טיפה עזרה בלקשור גומיות, אבל היא מנחה אותי בדיוק איך לעזור לה. מעולם לא הכרחתי אותה לעשות את זה. זה בא לגמרי ממנה. כל התסרוקות הן פרי הדמיון שלה״.

A photo posted by 5 Year Old Hairstylist (@confessionsofaminihairstylist) on


The braided bun bun by me! #confessionsofaminihairstylist #toddlerhairstylist

A video posted by 5 Year Old Hairstylist (@confessionsofaminihairstylist) on


״מדהים לשמוע אותה מדברת איתי בטרמינולוגיה מקצועית לגמרי, ושואלת שאלות על יצירת שכבות בשיער, למשל״, מספרת ג׳ני. ״זה מחזק ונפלא. היא גאה מאוד בעיצובים שלה וביכולות שגילתה שיש לה״. השבוע השיגה מגנוליה את העבודה הראשונה שלה בתשלום כמעצבת שיער: היא תהיה אחראית על תסרוקות כל הילדות בתצוגת אופנה מקומית, שעשויה להיות הראשונה מני רבות בקריירה ארוכה ורווחית. בינתיים אמא שלה מעלה אותה לתהילה עולמית כשהיא מעלה סרטונים שלה לפייסבוק, הזוכים למאות אלפי צפיות והתלהבות אדירה.

A video posted by 5 Year Old Hairstylist (@confessionsofaminihairstylist) on


A photo posted by 5 Year Old Hairstylist (@confessionsofaminihairstylist) on


>> פארק מים 2016: כמה יעלה לכם בילוי במגלשה?