הלילה (חמישי) בחצות הסגר השלישי ייכנס לתוקפו ומערכת החינוך תיסגר הרמטית, למעט החינוך המיוחד שיפעל כרגיל גם בימי הסגר. יחד עם זאת, בשלב זה ציבור המורים והגננות לא יחוסן ולדברי הסתדרות המורים, ישנם מורים רבים שחשים פגיעים בשל כך וחוששים מאוד להגיע למקום עבודתם.

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, פסלה את האפשרות שהמורים יחזירו ימי לימוד בחופשות כדי לצמצם את הפערים הלימודיים. "חד משמעית - לא נחזיר ימים בשום חופשה", קבעה בן דוד, "המנגינה הזאת עוד פעם חוזרת. הנושא הזה הוסדר גם עם שר החינוך וגם עם האוצר, ששעת למידה מרחוק שווה לשעת למידה פיזית. המורים לא ייפגעו, עובדי ההוראה לא ייפגעו בשכרם. יש איזה פקידון שרוצה לעשות עכשיו רעש על חשבון ציבור עובדי ההוראה".

אבל אומרים לכם, תחזירו את הימים ונשלם לכם יותר.
"זה לא עניין של כסף, זה לא 'תנו לנו כסף ונעבוד', זה לא האישיו כרגע. יש תקציב לנושא חופשת הפסח והחופש הגדול, יש את בית הספר של הקיץ, ולכן פונים בראש ובראשונה לצוותי החינוך שמי שרוצה שיבוא ויעבוד".

זאת שנה אבודה שלא תחזור, לא תהיה מצידכם התגייסות, כניסה מתחת לאלונקה?
"מי שהוכיח את עצמו בתקופה הזאת בעבודה קשה זה ציבור עובדי ההוראה. זאת הייתה שנה קשה לאנשי החינוך, אם תשאלי אותם הם יגידו לך שהשנה הזאת הם הרגישו כאילו עברו שמונה שנים בהוראה. מנהלים נשחקו, הסגניות נשחקו, כל צוותי ההוראה נשחקים".

בן דוד קראה לחסן מיד את כלל ציבור עובדי ההוראה - ואם לא, יינקטו צעדים. "אני דורשת שהמדינה תחסן במיידית את עובדי החינוך המיוחד. העובדה שהם הוחרגו בסגר הזה היא טעות", טענה בן דוד, "זה נכון שיש בעיה במורכבויות הקשות, אבל יש דיפרנציאציה בתוך החינוך המיוחד וישנן גם לקויות קלות שמשום מה החליטו שגם הם יגיעו".

"המורים וצוותי החינוך חוששים וחרדים להגיע למקום העבודה, יש חרדות גבוהות יותר ממה שהיה בסגרים הקודמים", סיפרה בן דוד, "יש תחלואה גבוהה גם במערכת החינוך המיוחד, שלא יספרו סיפורים. רוצים שהראשונים שיעבדו בסגר הם המורים, אבל שיהיו האחרונים שיתחסנו? זה לא הולך ככה".

ואם עובדי החינוך המיוחד לא יחוסנו?
"אם לא יחסנו נשבית את החינוך המיוחד, לראשונה בהיסטוריה. גם כאשר הסתדרות המורים השביתה את מערכת החינוך היא מעולם לא נגעה בחינוך המיוחד, אבל הפעם אני חייבת להגן עליהם".

איפה את טעית וכשלת בזה שלא חיסנו את האנשים שלך?
"לא כשלנו, אני לא מנהלת את המדינה ולא שרת הבריאות. שר הבריאות כשל בכך שלא חיסן את ציבור עובדי ההוראה. הכרזנו סכסוך עבודה בנושא החיסונים והוא ייכנס לתוקפו ביום שלישי ה-12 בינואר".