בית משפט לנוער בנתניה החליט בשבוע שעבר (ה') שלא להרשיע קטין שהואשם בעבירות של מעשה סדום בקטינים אחרים, שכן המעשים בוצעו כשהנאשם עצמו היה מתחת לגיל ההסכמה.

על פי גזר הדין שהותר לפרסום, כשהנאשם עצמו היה בן 13 בלבד הוא פגש בשכנו, הצעיר ממנו בשלוש שנים, ושאל אותו: "האם הוא יודע איך עושים סקס". בתגובה ביקש המתלונן מהנאשם שילמד אותו והשניים ביצעו זה בזה אקט מיני. בסך הכל נהג הנאשם לבצע במתלונן הראשון מעשים מיניים במשך כשנתיים.

בנוסף, במהלך שנת 2017 אמר המתלונן לנאשם שהוא מכיר חבר ש"אולי היה רוצה לעשות גם את מה שעשינו" והשניים פגשו קטין נוסף, בן 9 בלבד, הוליכו אותו לפרדס המצוי מאחורי ביתו של הנאשם שם ביקשו ממנו להוריד את מכנסיו ותחתוניו וניסו לגעת בו. לאחר שסרב והתלבש חזרה התפשטו הנאשם והמתלונן הראשון וביצעו זה בזה אקטים מיניים בעוד הם מפצירים בקטין לא לצאת מהפרדס בלעדיהם. בצאתם מן הפרדס פנה הנאשם לשני הקטינים האחרים ואמר להם: "אם תספרו אני ארצח אתכם".

השאלה המרכזית שעמדה בפני השופטת ליזי פרויינד נגעה לגילם הצעיר של המעורבים: "הנאשם היה כבן 13 שנים בלבד עת החלו המעשים וסיומים כשמלאו לו 15", כתבה בגזר הדין. "ידוע כי גילו של קטין נפגע עבירת מין שטרם מלאו לו 14 ייחשב תמיד כצעיר מדי ובלתי בשל לגבש רצון, הסכמה או הבנה להשלכות מעשים מיניים, ומכאן חובתנו כחברה וכמערכת המשפט להגן עליו אף בהעדר תובנה להתנגדות או אף הבעת סלידה. היות ועל פי לשון חוק העונשין, מתחת לגיל 14 יחסי המין אסורים לכולם - יוצא שהחוק המגלם ההנחה, הצודקת והראויה, שנער בן 13 אינו מסוגל לקבל החלטה שקולה לגבי רצונו המיני, ניצב בסתירה למקרה שנער בן אותו גיל נושא באחריות פלילית".

לאור דברים אלו קבע השופטת פרויינד כי לא ניתן להרשיע את הנאשם וקבעה כי הוא יבצע עבודות שירות בהיקף של 160 שעות ויהיה בתקופת מבחן של 6 חודשים במהלכם יוסיף להשתתף בשלל אפיקים טיפוליים שימנעו ממנו לחזור על התנהגותו הפוגענית. בנוסף קבעה השופטת שהנאשם ישלם פיצויים בגובה 3,500 שקלים לכל אחד מהמתלוננים.