שבט הקרדשיאנס הולך ומתרחב מדי כמה חודשים. לקורטני יש שלושה ילדים מהבן זוג לשעבר שלה סקוט דיסיק – מייסון, פנלופה ורייגן. קים היא גם אמא לשלושה - נורת', סיינט ושיקגו קרדשיאן ווסט התינוקת, שהצטרפה לאחרונה לחגיגה. עוד בשבט בתה הבכורה של קיילי ג'נר, סטורמי וובסטר, ובקרוב תגיח לאוויר העולם גם התינוקת של קלואי קרדשיאן. אכן, שבט, ובעל רוב נשי מובהק.

לכל אחת מהאחיות קרדשיאן-ג'נר יש דעות נחרצות למדי על הורות (חוץ מקנדל, שפשוט עושה מיליונים מדוגמנות כרגע ופחות בקטע של אמהות). ומאחר שקיילי וקלואי הן אמהות צעירות, האחיות הגדולות מעניקות להן עצות רבות בקשר לגידול הצאצאים. בין אם מדובר בשינה, אוכל או טכנולוגיה – אפשר לסמוך עליהן שיהיה להן מה להגיד, והן לא חוסכות את דעתן גם מהמעריצים.

אז מה לא תמצאו בבית של הקרדשיאנס, כמה נוקשים חוקי השינה שלהן ומה עמדתן בנוגע למסכים? הנה כמה מחוקי ההורות של אחת הפמיליות המפורסמות בעולם.

בלי מסכים

נכון שהן עשו את תהילתן באמצעות הטלוויזיה והאינטרנט, אבל קים וקורטני מעדיפות שהילדים שלהן פחות ישוטטו ברשת, ולכן מציבות זמן מסך נוקשה עבורם. כמה נוקשה? קורטני מאפשרת 30 דקות בלבד, ורק בוויקאנד. היא גם מחרימה כל סוג של גאדג'טים במהלך ארוחות, כדי לאפשר לבני המשפחה לתקשר ביניהם.

למחזר בגדים

הנה חוק שקצת קשה לנו להאמין לו, בהתחשב בנפשות הפועלות, אבל מתברר שגם הקרדשיאנז אוהבות לחשוב פרקטי, והן מעבירות בגדים של הילדים אחת לשנייה. טוב, מי לא הייתה רוצה לשים יד על בגדי המעצבים שנורת' נתפסת בהם. הפרט הבאמת מפתיע, הוא שהבת של קורטני לובשת לא רק בגדים של נורת', אלא גם שאריות של אחיה הגדול. נו, הם בכל זאת עדיין נראים כמו מיליון דולר.

המיטה של ההורים מחוץ לתחום

כשזה מגיע לשעת השינה, לקים אין חוש הומור. היא מעידה שהיא מאמא כיפית שאוהבת לשחק ולהשתולל עם הילדים במהלך היום, אבל בלילה היא הופכת לסופר נני קשוחה. היא סיפרה באחד הפרקים של הקרדשיאנס כמה חשובה השינה של הילדים, בעיקר לבריאות שלהם, ולכן היא גם מקפידה שהילדים ינוחו גם במהלך היום. והכי חשוב: כל הילדים ישנים במיטות שלהם, ולא מורשים לעבור למיטה של ההורים.

מותר לשחק במיטה

לעומת קים, קורטני לוקחת את זה יותר באיזי בלילה. מאחר שהיא לא מאפשרת לילדים גישה יותר מדי לטכנולוגיה, היא כמובן לא מרשה להם לצפות בטאבלטים בערבים. מה שמותיר אותה בתור מופע הבידור. היא שמה לכולם את הצעצועים האהובים שלהם על המיטות, ומאפשרת להם משחק דימיון בינם לבין עצמם. לטענתה המשחק הזה גם גורם לילדים להרגיש עייפים.

קורטני קרדשיאן והבן
קורטני קרדשיאן והבן | צילום: אינסטגרם

קורטני מעדיפה לינה משותפת

קורטני גם מאמינה בהורות מקושרת כשזה מגיע לילדים שלה, והילדים ישנים במיטה שלה. היא לא תכננה להיות מאמא שמאמינה בשינה משותפת, אבל טוענת שזה פשוט הרגיש לה הכי נכון וטבעי כי היא צריכה להיות עם הילדים שלה כל הזמן.

די למיקרוגל

הנה פריט של תמצאו בבית של קורטני: מיקרוגל. המאמא הזאת בטוחה שהמכשיר הכי ביתי בעולם מזיק לילדים, גם לאור סכנת קרינה והתלקחות, וגם בגלל שהוא מחמם את האוכל בצורה לא אחידה לטענתה. היא גם לא רוצה שמבוגרים ישתמשו במיקרו, כי הוא מזיק לכולם, ולכן חימום אוכל בבית שלה נעשה רק בתנור או על הכיריים.

קורטני קרדשיאן
קורטני קרדשיאן חוגגת לפנלופה יולי 9 | צילום: Splashnews

למלתחה יש חוקים

קים יודעת לבחור את הקרבות שלה: היא מאפשרת לנורת לבחור בגדים לבד, טוב, כמעט. היא מאפשרת לה לבחור מה היא רוצה ללבוש בבית בבוקר ובלילה, בין אם מדובר בשלל תחפושות או בפיג'מות. "כשאנחנו יוצאות מהבית, היא באמת לובשת את מה שאני רוצה", אמרה בראיון, "אבל אם אנחנו לגמרי לא מסכימות על משהו, אנחנו מוצאות דרך להתפשר".

שיתוף ביניקה

איך קים פותרת משבר של קנאת אחים? מתברר שיש לה פתרונות יצירתיים. היא סיפרה בתכנית של אלן שנורת כל הזמן מקנאה באחיה הקטן, עד כדי כך שהיא לא נותנת לו להיכנס לחדר שלה. כדי להתגבר על הקושי הזה, קים סיפרה שכשהיא הניקה את סיינט, היא הייתה מביאה לנורת קרטון חלב קטן, שמה בו קש, ומוציאה אותו דרך החזייה כדי שגם לנורת תהיה חוויה של יניקה. מקורי.

קיילי ג'נר וסטורמי
קיילי ג'נר חוגגת חודש לסטורמי | צילום: מסך, instagram

חופש ברשת

קים רוצה לתת לילדים שליטה על הנוכחות שלהם ברשת: היא יודעת שכל מה שהיא עושה יכול להגיע לרשת בקלות רבה, והיא אומרת את זה גם לילדים שלה, אבל חשוב לה לאפשר להם חופש בעיצוב הדמות שלהם ברשת. "אני אתן לנורת חופש להיות מי שהיא ברשת", אמרה כשהתארחה בטודיי שואו, "אם היא תהיה הרבה יותר שמרנית ממני, אז זה יהיה נהדר. אם נוח לה עם עצמה ואוהבת לצלם הרבה סלפיז, זה גם יהיה נהדר".