ניקול מריט האמריקנית היא אם לשלושה ילדים, וכותבת פופולרית באתרי ההורות הגדולים בארה"ב. היא גם בעלת בלוג משגשג בשם ׳רק שלושתם ואני׳, ובו היא מתעדת את חייה ונותנת תקווה להמון אמהות עייפות ברחבי העולם בעזרת כנות ואבחנות קטנות ומצחיקות של ׳צרת רבים, חצי נחמה׳. פוסט חדש ומעניין שלה משותף בימים אלה בתקשורת העולמית, כי הוא מעלה נושא שלא מרבים לדבר בו.

בפוסט החדש כותבת ניקול מכתב פתוח לבתה הבכורה, בת התשע, ומודה בפניה שהיא לא רק הבת שלה אלא החברה הכי טובה שלה בעולם. זה נשמע כמו משא כבד, ואף קצת מוזר, אבל במהלך המכתב מסבירה האם את עצמה באופן שובה לב ומעניין.

View this post on Instagram

A post shared by Nicole Merritt (@jthreenme) on

"מאז בדיקת ההריון החיובים ועד היום, תמיד אמרתי לך משפט אחד, שחלק מהאנשים חשבו שאמא לא צריכה לומר לילדה שלה," פותחת מריט. "לא מעניין אותי מה חושבים. לא אכפת לי מה אף אחד חושב על מה שאני אומרת לך. מעניינות אותי רק הדעות שלי ושלך לגבי היחסים שלנו. וזהו. מה אמרתי לך שגרם לרבים כל כך לגלגל עיניים? שאת החברה הכי טובה שלי. כי זה נכון.

אני מודעת לכך שמומחי הורות ורוב האוכלוסיה חושבים שזה לא נבון להפוך את הילד לחבר. את ההורה שלה, לא החברה, הם אומרים. את מטשטשת את גבולות הסמכות, הם אומרים. אני חושבת שהם טועים, וכאם אני תמיד הולכת על פי התחושות שלי. הלב שלי מוביל אותי כבר שנים, ואת יודעת את זה. זה עבד לי טוב סך הכל. אני זוכרת שהייתי מדברת איתך כשהיית אצלי בבטן, ובל בוקר אמרתי לך: ילדה מתוקה, אני מקווה שכיף לך בבטן. את החברה הכי טובה שלי. אני מתה כבר לפגוש אותך.

View this post on Instagram

A post shared by Nicole Merritt (@jthreenme) on

אין לאף אחד בעיה עם זה שאני אהיה החברה הכי טובה שלך. הבעיה שלהם היא עם העניין ההפוך. הם חושבים שהתפיסה שלי של חברות שגויה. שאני לא מבינה מה זו חברה הכי טובה. אני רוצה להבהיר לך שזה לא נכון. שהחברות בינינו היא הדבר שעליו אני רוצה שתבססי את כל החברויות שלך. שזו דוגמה טובה למה זו חברות. חבר לא ילחיץ אותך, לא יבקר אותך, לא יביך אותך או ילעג לך. חבר לא יעבוד קשה להרשים אותך ולא תצטרכי להרשים אותו. חברים לא מציבים תנאים ליחסים. חברים מאתגרים אותך להיות גרסה טובה יותר של עצמך. חברים נותנים לך השראה. חברים תומכים ומעניקים אמפתיה, מכבדים את הבחירות שלך, מקשיבים ומציעים כנות. חברים אוהבים ללא תנאים וגבולות. אני רוצה שאלה יהיו היחסים שלך עם החברים שלך.

אמשיך לחיות את חיי איתך כחברתי הטובה ביותר, ואמשיך לוודא שאני הדוגמה הכי טובה לחברות שאוכל לתת לך, בתי היקרה. העניין עם חברות הכי טובות הוא שהן משפרות לך את החים. זה מה שהיית עבורי מהרגע הראשון, ואני מבטיחה לעבוד ככל יכולתי כדי לשפר את חייך בכל אופן שבו אוכל, עד יום מותי."

View this post on Instagram

A post shared by Nicole Merritt (@jthreenme) on