התכתבות בין התלמידה למורה
התכתבות בין המורה לתלמידה

מחנכת כיתה לחינוך מיוחד ניצלה מינית את תלמידתה בת ה-14 במשך כחצי שנה. בעקבות חשיפת הניצול על ידי אמה של התלמידה המורה פוטרה, והתלמידה אושפזה לאחר שני ניסיונות התאבדות.

בספטמבר 2021 נועה (שם בדוי) החלה ללמוד בבית ספר המיועד לתלמידים הסובלים מקשיים נפשיים. הקשר בין נועה למחנכת הכיתה שלה היה קרוב וכלל שיחות טלפון מדי יום ובסופי שבוע. בנובמבר 2021 פנתה אמה של נועה לבית הספר, ותהתה לגבי הקשר החריג בינה ובין המורה. אולם שם נאמר לה שמאחר ומדובר בחינוך מיוחד, הקשר אישי יותר, ולא מדובר בהתנהגות חריגה.

טבעו האמיתי של הקשר התגלה לפני כחודשיים. נועה שהתה אצל חברה באחת השבתות, ואמה של החברה שמעה אותה מדברת עם המורה. אותה אם הציצה בטלפון של נועה, וגילתה שהמורה שלחה אל נועה צילום שלה בחזה חשוף.

מכתב שכתבה המורה לתלמידה
מכתב שכתבה המורה לתלמידה

אמה של החברה פנתה לאמה של נועה, סיפרה לה מה ראתה והעבירה לה צילומי מסך. אמה של נועה החליטה לבדוק את הטלפון של בתה, ומצאה שם שיחות בין המורה לנועה שכוללות מילות אהבה, וגם מכתב אהבה שנשלח על ידי המורה. האם התעמתה עם נועה, וזו התוודתה שיש בינה ובין המורה קשר רומנטי והיא מאוהבת בה. נועה סיפרה לאמה שהיא והמורה נוהגות לקיים יחסי מין במחסן ליד בית הספר בזמן שאמור היה להיות מוקדש לשיעור פרטי, כאשר המורה דאגה להביא מהבית שמיכה וכרית.

האם הנרעשת פנתה אל המורה, וזו הודתה ביחסים, והתחייבה לנתק כל קשר עם בת ה-14. אולם לטענת האם, היא המשיכה לכתוב ולשלוח אליה הודעות בניגוד לסיכום.

נועה לא עמדה בגילוי היחסים, וניסתה להתאבד זמן קצר לאחר מכן. היא אושפזה בבית חולים פסיכיאטרי ושוחררה לאחר חודש. זמן קצר לאחר מכן, ניסתה שוב לקחת את חייה, ואושפזה שוב.

"הלכו לילדה שלי החיים והמחנכת שהערימה על כולנו יושבת ושבעת רצון מהחוק שהקל על מעשיה והותיר ילדה פצועה נפשית כמו שביתי נראת כיום, אני מביטה בבת שלי מנסה לצייר חיוך מחזק על פניי אבל בפנים אני בוכה ומדממת", אומרת אמה של נועה בשיחה עם mako.

התכתבות אמה של התלמידה למורה
התכתבות בין אמה של התלמידה למורה לאחר שגילתה על הקשרים ביניהן

"יש בידי תמונות עירום שהמחנכת שלחה לילדה שלי ומכתבי אהבה מפורטים המתארים יחסים אינטימיים קשים . פניתי לבית הספר ושיתפתי אותם בכל המתרחש תחת אפם בין ביתי ובין המחנכת שלה. המורה  הורחקה מיד מבית הספר. בית הספר הגיש תלונה נגד המורה. כששאלתי במשטרה היכן עומדים הדברים עם המחנכת - נאמר לי שהיא נחקרה ושוחררה והיא מחויבת לשמור מרחק מהבת שלי. אז עכשיו כאמא לילדה בעלת צרכים מיוחדים שביתה מאושפזת בגלל מה שאירע בבית חולים פסיכיאטרי אני נדהמת וכואבת".

 

עורכת הדין שני אלקובי (צילום: שמעון איפרגן)
עורכת הדין שני אלקובי | צילום: שמעון איפרגן

עורכת הדין שני אלקובי, המייצגת את נועה מסרה בתגובה כי: "מדובר במקרה שצריך להדאיג כל הורה לילדים שנמצאים במערכת החינוך המיוחד. הקטינה שנפגעה סובלת מבעיות פסיכיאטריות, לרבות בעיות התנהגות בתחום המיני והיא נוצלה בצורה אכזרית על ידי האדם שאמור היה לשמור ולגונן עליה. מאז חשיפת המקרה הקטינה אושפזה כבר פעמיים במוסד פסיכיאטרי בשל ניסיונות אובדניים שבנס לא צלחו. המשפחה מונה חמישה ילדים קטינים שאינם מתפקדים מאז חשיפת המקרה ולמעשה המשפחה מפורקת לחלוטין. בכוותנו לעשות הכול על מנת למצות את הדין עם כל המעורבים בדבר".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "נוכח חומרת החשדות נגד המורה, היא פוטרה מעבודתה בבית הספר".

ממשטרת ישראל נמסר: "מיד עם קבלת התלונה, נפתחה חקירה יסודית שמנוהלת בימים אלו ברגישות המתבקשת, במסגרתה בוצעו פעולות חקירה מגוונות ובהן איסוף ראיות וגביית עדויות. מטבע הדברים לא נוכל לפרט מעבר לאמור באשר לחקירה מתנהלת, אולם נציין כי נמשיך לחקור במטרה להגיע לחקר האמת".