הקורונה משבשת המון תוכניות, חלקן היו שם, לנגד העיניים כל החיים. השמיניסטים שנאלצים לסיים את לימודיהם בבית הספר באופן הלא צפוי הזה מתמודדים עם העניין בגבורה. בארה"ב, בריטניה ומדינות נוספות הודיעו זה מכבר שהלימודים לא יתחדשו לפני ספטמבר, ובכך נאלצו להשלח לפח האשפה חלומותיהם של מאות אלפי צעירות וצעירים שבמשך שנים דימיינו ערב אחד שכולו בגדי פאר, לימוזינות, חדרי מלון, אלכוהול והשתוללויות.

יש ודאי לא מעט הורים שרווח להם גם בלב וגם בכיס כי טקס ההתבגרות הזה ירד מהלו"ז, והם, לצד ההורים האמפתיים יותר, מנסים לסייע לילדיהם שבגרו לעשות את המקסימום במסגרת התנאים וההגבלות. בחלק מהתיכונים שמרו השמיניסטים על תאריך הפרום, התאימו יחד פלייליסטים, קבעו שיחות וידאו, קישטו חצרות, סלונים או מרתפים, התלבשו יפה והשתוללו ביחד ולחוד, פעמים רבות עם ההורים והאחים, בנסיון נחוש לייצר זכרונות טובים מהאירוע.

יש גם בעלי מקצוע המתגייסים לחגיגות. ליה מרשל, צלמת מפלורידה, התנדבה לצלם את כל חוגגי הפרום בבגדיהם היפים בכניסת ביתם עם המשפחה, כך שבכל זאת יזכו לתמונה המסורתית ושיהיה משהו להראות לילדים ולנכדים יום אחד. "היה חשוב לנו לערוך לבתנו מדליין פרום בבית," אומרת קריסטין רוברטס, שבתה היא אחת הצעירות שצילמה מרשל. "יכולנו להתמקד בליצור שמחה ויופי ולהחליף את תחושת האובדן והפספוס של שנתה האחרונה של מדליין בבית הספר. פתאום העובדה שיש לי חמישה ילדים היתה בונוס, כי יכולנו למלא את רחבת הריקודים. לדעתי יהיו לה זכרונות נהדרים מהרגע הזה."

קיקי קירק, עוד צעירה שהוריה חגגו לה פרום ביתי, קיבלה בהפתעה קישוטים ממש כמו באולם נשפים, עם בלונים ממותגים וסרטים. "חשבנו שזו תהיה עבורה הסחת דעת טובה מהבידוד המונוטוני," אומרת אמא קריסטן. "תמכנו בעסקים המקומיים והזמנו פרחים, אוכל טעים במיוחד ואת הקישוטים, וחגגנו לה."

גם הכוכבים מתגייסים לטובת השמיניסטים המבואסים, ובתוכנית האינטרנט המתוקה שלו, כוכב ׳המשרד׳ ג׳ון קרסינסקי אירח לאחרונה פרום וירטואלי לכיתת 2020, בהשתתפות הכוכבים הגדולים ביותר, ביניהם בילי אייליש, האחים ג׳ונאס וצ׳אנס דה ראפר. נכון, כל זה לא מחליף את הדבר האמיתי, ובטח שלא את ההתרגשויות הרומנטיות הכרוכות מיתולוגית באירוע, אבל הקורונה מלמדת את כולנו שיעור בפרופורציות, והעיקר, כמו שחוזרים ומצהירים כולם, שיזכו לספר ולצחוק על כך יחד יום אחד.