לא רעים בכלל ספר 3 – נקמתו של כדור פרווה / אארון בליבי, הוצאת כנרת

חיכינו חיכינו, ציפינו ציפינו וסוף סוף זה קרה, הספר השלישי בסדרה המשעשעת והמגניבה הגיע גם לישראל.
בחלק הראשון הכרנו את הנבלים שנמאס להם להיות נבלים, את הזאב הרשע, מר נחש, מר פיראנה, מר כריש שנמאס להם שכולם שונאים אותם ובטוחים שהם איומים ומפחידים. הם הקימו את מועדון הרעים טובים. כולם החליטו שהם יתחילו להתנהג כמו שצריך ואפילו מעבר לכל הציפיות. בהתחלה זה לא כל כך הצליח להם, אנשים עדיין פקפקו בכוונות הטובות שלהם, גם כששחררו 200 כלבים אומללים ממכלאה עירונית, וגם כשבספר השני, למרות הקשיים הצילו עשרות אלפי תרנגולות מחווה מסוכנת, אבל כעת בספר השלישי הם מתמודדים עם האויב הקשה מכולם: שרקן קטן וחמוד שפשוט נמאס לו שכולם אומרים לו איזה חמודון וכירבולון הוא. השרקן יצר נשק סודי ועוצמתי שישנה את העולם לנצח בלחיצת כפתור אחת...
האם החבורה המשונה תצליח לעצור את השרקן הנוראי בזמן? ואיך הכול קשור לחתולים זומבים?
הצטרפו לחבורה הכי רעה טובה בעולם להרפתקה חדשה, מצחיקה ומותחת במיוחד.

הספר מתאים לקוראים בתחילת בית ספר יסודי.

שליחות חשאית 6 – מבצע לונדון / דנה אלעזר הלוי, אחוזת בית

אני לא חושבת שצריך להציג את הסדרה הזו מאחר שהיא הייתה לאחת הסדרות האהובות ביותר על ילדי ישראל בשנים האחרונות ולא נראה לי שיש מישהו שלא מכיר אותה, אבל הרגשתי מחויבות אדירה לספר לכל ההורים שיצא ספר חדש בסדרה האהובה על ילדיהם כדי שיוכלו להפתיע אותם במתנה שווה במיוחד.
למי שבכל זאת לא יודע על מה אני מדברת, מדובר בסדרת בילוש מבריקה שמספרת על חבורת ילדים שגויסה למוסד כדי לעזור בפעילויות מיוחדות בעולם, במקרים קשים במיוחד כאשר חייבים לשלוח את מי שלא יעורר חשד בעיני אחרים. הילדים עוברים הרפתקאות רבות, מסכנים את חייהם למען המדינה ונאלצים להסתיר את חייהם הכפולים מההורים, המשפחה ומיתר הילדים בכתה, דבר המעמיד אותם לפעמים בסיטואציות לא נעימות בלשון המעטה.
הפעם לאחר הפעולה המוצלחת בטוקיו ההורים מתחילים לחשוד בפעילות המוזרה של הילדים ומתקבלת החלטה להפסיק את העבודה עימם, אבל דווקא אז צריכים אותם יותר מתמיד... הילדים נשלחים למשימה האחרונה שלהם בלונדון בעקבות מליארדר רוסי עם כוונות איומות ונוראיות ועם המון סודות שחייבים לחשוף לפני שיהיה מאוחר מידי.
משימה אחרונה באמת? קשה לי להאמין. אצלנו כבר ממתינים לספר נוסף בסדרה.

בחירות בממלכת החיות / אנדרה רודריגז, לאריסה ריביירו, פאולה דזגואלדו, פדרו מרקון, הוצאת מטר

בשלב זה אין אפשרות לדעת האם הבחירות באמת מאחורינו או שישראל עומדת לבחור בפעם הרביעית, אבל בכל מקרה, אם ברצונכם ללמד את הילדים מהי מערכת בחירות ואיך היא צריכה להתנהל, זה הספר המושלם עבורכם, ואתם יודעים מה? גם אם לא רוצים ללמד את הילדים על הנושא, הספר מעניין בפני עצמו גם בלי המטרה הגדולה שלשמה כנראה הוא נכתב.
הספר נפתח באריה, מלך החיות שהחליט להסיט את המים שזרמו בנהר לכיוון המאורה שלו כדי לבנות לעצמו בריכה פרטית מולה. החיות לא מוכנות להשלים עם המעשה ואחרי שההפגנות והמחאות לא עוזרות, הן מחליטות לנסות להפוך את היער לדמוקרטי ולבחור עבורם מנהיג אחר.
הכללים והחוקים נרשמו (אהבתי את הכלל השביעי: אסור בהחלט לטרוף את היריבים), והמועמדים יצאו לדרך.
ברור שלא כולם היו מרוצים מהתוצאות, אף על פי שהספר תורגם מפורטוגזית חלק מהטענות שנשמעו בהחלט מזכירות את הנעשה במדינה שלנו...הסוף שמח ובסופו יש מילון מונחים ומושגים שיעזור לילדכם להבין יותר טוב את השיטה הדמוקרטית.
ספר נהדר על צדק, אהבה והרצון לחיות יחד גם אם לא תמיד חושבים אותו הדבר.
לבני 5 עד 9.

ההרפתקאות המופלאות של הגרב האדום הבודד / אלונה פרנקל, מודן

דווקא כשנדמה שכל הסיפורים כבר סופרו וכל ספר ילדים חדש שיוצא מזכיר ספר אחר, אלונה פרנקל מפתיעה בספר מקורי.
האי הבודד לא תמיד היה בודד. פעם הייתה לו חברה, שונית אלמוגים יפהפייה. אך שינוי האקלים והתחממות מי האוקיינוס החריבו את השונית ומאז האי הרגיש בודד. האי הכריז על עצמו כמקלט עולמי לכל הבודדים בעולם.
הראשונים שנענו להזמנה היו הגרביים הבודדים, אותם גרבים שאבדו לבני הזוג שלהם בכביסה, ולכל גרב בודד היה סיפור הצלה משלו. איך אבד? איך נדד? אילו הרפתקאות מפחידות אירעו לו עד שניצל והגיע לאי.
זהו סיפורו של הגרב האדום שהופרד מבן זוגו כשמכונת הכביסה התקלקלה ומצינור יציאת המים פרץ נחשול אדיר וזרק אותו החוצה לבדו. המסע שלו כולל עכברה חמודה עם מלא עכברונים פצפונים, חתול מורעב, חסידה חכמה, בעלה החסיד ומלא הרפתקאות מעניינות.
ספר קסום על האמונה באהבה והרצון לחיות בשמחה למרות הכול.
לבני 7-4.

נא לא ללקק את הספר הזה / עידן בן ברק וג'וליאן פרוסט, עם עובד

בדרך כלל כשאנחנו שומעים את המילה "חיידקים" אנו נוטים להיכנס לבהלה אבל הספר הזה יגרום לכם לשנות את דעתכם ואולי אפילו לחבב אותם בזכות הסיפור המשעשע של עידן, האיורים המקסימים של ג'וליאן והצילומים המדהימים של לינאה רינדגרן שצילמה את תצלומי המיקרוסקופ שבספר כדי שנבין איך ניתן להתבונן בדברים ממש ממש ממש קטנים.
הכירו את זוט (חיידק אי קולי שחי בשמחה במעיים ומתפשט אם לא רוחצים ידים), את קטיה (סטרפטוקוק, חיידק שחי בתוך הפה שלנו), את דניס (סוג של פטריה, השם האמיתי שלו הוא אספרגילוס. הוא כנראה הגיע לחולצה שלכם כששחקתם בחוץ) ואת פיץ (קורינבקטריום, חיידק שחי על העור שלנו ואוהב עפר). ועכשיו נצא איתם לטיול ונראה איך הדברים נראים מהצד שלהם.
ספר מלא מיקרובים שלא כדאי ללקק אותו אבל בהחלט כדאי לקרוא בו שוב ושוב ושוב.

לבני 7-3.