שתי אימהות מבאר שבע עצרו לפני מספר ימים צעיר בן 24 על חם בעת שביצע, על פי החשד, מעשים מגונים בבנותיהן הקטנות בזמן ששיחקו בגן משחקים ליד ביתן. ציון דהרי, תושב העיר, הגיע למגרש משחקים באחת השכונות בעיר, הבחין בשלוש ילדות בגילאי חמש, שש ושמונה בהן שתי אחיות, ניגש אליהן ועל פי החשד נגע בגופן בעת שהן שיחקו במכונית צעצוע.

"ניגש אלינו גבר שחום, עם ז'קט שחור ארוך, מכנסיים כחולים, חולצה לבנה, ונגע בנו כששיחקנו על הבימבה ואחר כך ברח", סיפרה אחת הילדות לאימה ולגננת בגן בו היא לומדת, "לא הבנתי מה הוא רוצה ממני". שתי האחיות סיפרו סיפור דומה של המקרה לאימן. "הבנתי שמדובר באדם מסוכן אולי פדופיל שעלול לפגוע שוב בילדות שלי, של השכנה וילדות אחרות באזור והחלטתי שאני תופסת אותו בכל מחיר", סיפרה אחת האימהות ל-mako. "גם השכנה סיפרה לי מה הוא עשה לבת שלה וחשבנו שהפתרון הכי טוב זה לעשות מארבים ולתפוס אותו".

"הבת שלי סיפרה לפרטי פרטים מה הוא עשה ואיפה נגע בה וגם לגננת בגן", מספרת האם השנייה. "היא פחדה לצאת מהבית. היא סובלת מסיוטים ורוצה לישון רק איתי. היא תצטרך לקבל טיפולים פסיכולוגיים. היה ברור לי שזו פצצה מתקתקת שצריך לנטרל וחייבים לעצור את האיש הזה שלא יגרום נזק לעוד ילדות".

האימהות, בסיוע בני משפחה, הציבו מארבים ברחבי השכונה כדי ללכוד את החשוד בתקיפות המיניות של בנותיהן. "הכנו מעין קלסתרון שלו לפי מה שתיארו הילדות. הצבנו מארבים בלילות וביום וחיכינו לא אבל הוא לא הגיע משום מה", סיפרה אחת האימהות.

לפני כמה ימים בשעות הצהרים האם שלחה את בנה הגדול בן ה-12 לצאת לשחק בחוץ עם שתי אחיותיו הקטנות ותצפתה על הנעשה במקום. לפתע הגיע דהרי כשהוא לבוש באותם בגדים שתיארו הילדות והתחיל לגעת בהן, לטענת האם. הילדות ניסו להתנגד ובשלב זה יצאה האם ממחבואה והחלה לרדוף אחרי דהרי המבוהל. לאחר מרדף של כמה דקות היא תפסה אותו ובסיוע בנה הגדול החזיקו בידיו עד שהגיעה למקום המשטרה.

"רדפתי אחריו בכל הכוח שלא יברח. אמרתי לעצמי שאני לא מוותרת לו עד שאתפוס אותו. לא פחדתי מכלום. הייתי חדורת מטרה", היא משחזרת. "יכולתי להזמין משטרה אבל הוא היה נעלם. רצתי אחריו בכל שארית כוחותיי עד שתפסתי אותו ומסרתי אותו לידי השוטרים".

ציון דהרי, נאשם בתקיפת ילדות בבאר שבע
דהרי, לאחר שנתפס

לאחר שהאם עצרה אותו הגיעה למקום השכנה שגם את בתה דהרי תקף מינית והתעמתו אותו עד להגעת המשטרה. "הוא אמר לי שהוא מצטער ומתנצל על מה שעשה ומבקש סליחה ושנשחרר אותו שהוא לא יעשה את זה בחיים", אמרו האימהות.

שוטרי משטרת באר שבע הגיעו למקום ועצרו את דהרי. פרקליטות מחוז דרום הגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין ביצוע מעשים מגונים בשלוש ילדות. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד לסיום ההליכים המשפטיים בנימוק שהוא מהווה סכנה לציבור.

עו"ד בני גריקו סנגורו של דהרי מסר בתגובה: "מרשי מכחיש את המיוחס לו ובשל רגישות חומר החקירה הכולל חקירות של קטינים לא יכול להתייחס מעבר לכך. את תשובתו המפורטת הוא ימסור לבית המשפט".