נס רפואי: לירון, פעוט בן שנה וחצי, טבע בשבוע שעבר בבריכה שבבית סבתו ביבנאל. אביו, הלל עמרם, סובל מבעיות רפואיות, ובזמן שהשניים היו בחדר המקלחת, הלל התמוטט ולירון מצא את דרכו החוצה אל הבריכה.

שמונה דקות וחצי לירון שהה מתחת למים עד שאביו הצליח להגיע אליו ולמשות אותו מהבריכה. הוא ביצע בו החייאה, אך לירון פונה לבית החולים כשהוא במצב אנוש, מורדם ומונשם. למרבה התדהמה, אחרי ארבעה ימים התעורר לפתע.

"בגלל המחלות שיש לי אני נופל עשר פעמים ביום", תיאר עמרם, "נפלתי בתוך המקלחת ולירון פתח את הדלת, יצא החוצה והלך לבריכה. הוא נפל פנימה והיה שמונה דקות וחצי בדיוק בתוך המים. מצאתי אותו מת, בלי דופק, בלי כלום. הוצאתי אותו מהמים ועשיתי לו החייאה כמו שלמדתי בגיל 10, עד שכוחות ההצלה הגיעו. הקדוש ברוך הוא נתן לי כוחות במצב הזה, כי בדרך כלל אין לי כוחות בכלל".

לירון שקע בתרדמת והרופאים היו פסימיים מאוד באשר ליכולת שלו להתאושש מהאירוע: "אחרי שהוא נכנס לחדר הטראומה, הרופאים יצאו אליי וראיתי את הפנים שלהם. הרופא רצה להגיד לי שאין מצב שלירון יוצא מזה, אבל אמרתי לו שרופא יכול לרפא אבל לא יכול להגיד לי מה יהיה, זה רק הקדוש ברוך הוא".

פעוט שטבע התעורר וחזר לתפקוד מלא אקסטרה (צילום: מתוך
משפחת עמרם אחרי הנס הגדול | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

ואז, אחרי ארבעה ימים, לירון פקח עיניים.
"הרופאים צילמו את זה כי הם לא האמינו, בדרך כלל מי שבקומה צריך הרבה זמן כדי להתעורר. באותו הרגע בירכנו את ברכת הגומל. קרה נס לבן שלנו, מדברים על זה אפילו בצרפת ובאמריקה. אתמול עשינו בבית סעודת הודיה גדולה כדי להגיד תודה לאל על הנס".