"היי, את, שהזמנת את הבת שלי לבייביסיטר. יש לי בקשה ממך: בבקשה תחזירי את את הבת שלי הביתה. כן, אני יודעת שכל מה שבא לך זה להיכנס כבר למיטה ואולי את גם לא אוהבת לנהוג בלילה, אני גם יודעת מעל לכל ספק שהאיש שלך הוא בן אדם נהדר - ובכל זאת, תחזירי אותה את. בשבילי, טוב? סורי, פשוט אין מקום לטעויות".

הפוסט הזה שפרסמה הסטנדאפיסטית רביטל ויטלזון עורר סערה גדולה בימים האחרונים וגרר תגובות נזעמות מצד אבות שנפגעו מהרמיזה כי רק מכיוון שהם גברים, אסור להם להסיע את הבייביסיטר הביתה מהחשש כי יטרידו אותה.

חברת פאנל "חדשות הבוקר", רות אלבז, יצאה הבוקר (שני) להגנתה של ויטלזון: "אני מבינה את הזעקות של הגברים שכועסים על הדבר הזה, זה באמת פוסט שיכול לגרום לכולם להיות אנסים או מטרידים בפוטנציה - אבל הם לא יודעים מה זה להיות בת 14".

"אני בת 33 ועדיין לא יודעת איך להתמודד בסיטואציות כאלה. אנחנו קופאות הרבה פעמים - גם אישה בת 33, גם אישה בת 40, גם אישה בת 60 ובטח ילדה בת 14 שבקושי יודעת איך להתמודד בעולם ולא יודעת מה זה המרחב הבטוח שלה. זה לא אומר שכל גבר יטריד, אבל אנחנו מגנים על הילדה הזאת. בואו נגן עליה ונעטוף אותה, היא יכולה לקפוא במצב הזה. למה לגרום לה להיות על הסף של הדבר הזה?".

מן הצד השני, מעיין אדם תקפה את ויטלזון והסבירה כי מדובר בהכללה בעייתית: "מדובר בטקסט מטורף, אלים כמעט, מסוכן. אני רואה לנגד עיניי את אח שלי, את אבא שלי, את בן הזוג שלי - הם הנסיעה הכי בטוחה שיש לילדה בת 14 על כדור הארץ. החשד המיידי הזה בגבר, מה עם ללמד נשים לא לפחד מגברים - ועוד מהגבר שהוא האבא של הבייביסיטר שעשית כרגע? את עוד יותר משרישה בראש האישה כאילו מדובר במפלצות. הימנעות היא לא התמודדות - תני לה כלים ותגידי לה שהיא חזקה, שהיא יכולה להתמודד".

רביטל ויטלזון (צילום: מתוך האינסטגרם של רביטל ויטלזון)
רביטל ויטלזון | צילום: מתוך האינסטגרם של רביטל ויטלזון

פרופ' יריב יוגב הוסיף, "יש גברים שהם חלאות, אבל לעשות הכללה? סיכוי טוב ש-99.9% מהגברים שייקחו את הבייביסיטר שלהן הביתה יורידו אותה בבית, ישלמו לה, יגידו לה תודה רבה והיא תלך הביתה בביטחון מלא".