טביעות אצבע על מיטת הילדה ודלת חדרה, תיעוד סוליות נעליים ושיער היו אלה שהובילו למעצרו של הנער בן 17 החשוד באונס הילדה בת עשר מישוב קטן בנגב.

"מדובר בחקירה סבוכה ומורכבת מאוד שבה לחשוד המרכזי במעשה המחריד אין עבר פלילי כלומר הוא לא נמצא במאגר המשטרתי והוא הכחיש לאורך כל החקירה את החשדות נגדו", הסביר קצין משטרה במחוז הדרומי, "כל מארג הראיות שאספנו מזירת האירוע תאמו לאלו של החשוד וגרמו להפללתו למרות שהוא מכחיש שביצע את המעשה".

הכנופיה שבה היו חברים שלושה מתושבי הפזורה בדואית שבנגב פעלה במשך כמה שבועות ביישובי רמת הנגב, פרצה לבתים ולמתקנים ציבוריים וגנבה מכל הבא ליד.

בראש הכנופיה עמד צעיר בן 20 שהפעיל שני נערים בני 16 ו-17 שעבדו תחתיו.

"הוא היה מפעיל את הקטינים שיעבדו אצלו. הם היו נכנסים לבתים, והוא עמד בחוץ כדי להתריע אם מגיעים למקום שוטרים או מאבטחים של הישוב", מגלה גורם במשטרה.

באירוע הספציפי שבו הנער בן 17 אנס את הילדה בת עשר המתגוררת עם הוריה ביישוב קטן בנגב, ראש הכנופיה המתין בחוץ, לטענתו. "לא ידעתי מה קרה בבית. הוא לא סיפר לי כלום. הוא יצא החוצה עם הדברים שגנב, נכנסו למכונית ונסענו", הסביר ראש הכנופיה לחוקרים, "לא ידעתי שאנסו ילדה בבית".

הנער בן 17 הכחיש שביצע את האונס בילדה. "לא עשיתי כלום. לא נגעתי בילדה. נכנסתי  כדי לגנוב דברים וזהו. שום דבר ממה שאתם טוענים לא עשיתי", אמר לחוקרים. עם זאת, הוא התקשה להסביר את הראיות שנמצאו בזירה וקשרו אותו למעשה.

חוקרי תחנת משטרת דימונה, יחד עם לוחמי יחידת מג"ן, קיבלו את המשימה לעצור את החשודים. הם נעצרו על חם לפני כשבועיים. החקירה נוהלה בצמוד לפרקליט בכיר מפרקליטות מחוז הדרום.

היום הגישה המשטרה הצהרת תובע לבית המשפט נגד החשוד המרכזי באונס בן ה-17 ושניים מחברי הכנופיה. הוא יואשם בעבירה של מעשה סדום. כתב האישום יוגש ביום ראשון לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.