הסרטון שלפנינו נראה כמו משהו מסרט מתח, אבל הדברים בו התרחשו באמת. דייויד ג׳ונסון בן החמש התגלה כאמיץ לב ולוחמני במיוחד כשהגיעה שעת כושר לא צפויה ומבעיתה: חבורה חמושה של ארבעה חמושים שפרצה לבית שלו, ואיימה על אמו בשלושה אקדחים. מצלמת האבטחה הביתית, המופעלת תמידית, בבית שבסאות׳ בנד שבמדינת אינדיאנה, חשפה אותו בפעולה, כשהוא לא בוחל באמצעים, זורק על הפושעים צעצועים, ונלחם בהם בכל כוחו.

האירוע התרחש ב-30 לספטמבר, בשעת בוקר, כשארבעת הצעירים, שלושה מהם נושאים נשק, פרצו לביתה של טמיקה ריד, על מנת לשדוד אותה. האם, טמיקה, הייתה באמצע גיהוץ בגדים, ולצדה שיחק דייויד הקטן. כשנכנסו הפושעים, עזבה טמיקה את הגיהוץ כדי לברר מה הרעשים הפתאומיים ששמעה מכיוון הדלת, וראתה עוד אחד מבני ביתה כבר מובל, עם ידיים למעלה, לכיוון צדו השני של הבית.

כשראה דייויד את אמו מרימה ידיים ומובלת גם היא, החליט לא לברוח או להתחבא אלא לצאת במתקפה משלו. הוא תפס בזרועו של אחד התוקפים, השליך צעצועים ולא הרפה. למזלו התוקף החליט שלא להתעסק איתו, ופשוט נפטר ממנו. "בסרטון אפשר לראות אותי מכינה את הבגדים בתחילת היום שלנו," סיפרה טמיקה לחדשו WSBT, "אם היה סאונד אפשר היה לשמוע אותי שואלת: מה הרעש הזה? כי נשמעו יריות מחוץ לדירה. הייתי מבוהלת כי שני ילדי היו בבית. דייויד הוא גיבור, הוא ניסה להלחם, אבל אני דווקא רציתי שיצא מהבית, ושלא יפגע."

דייויד ממשיך לעמוד מאחורי מעשיו: "הרבצתי לו וניסיתי לזרוק עליו את המכונית שלי!" סיפר לתקשורת. התוקפים עזבו לבסוף את הבית בלי לפגוע באיש ובלי לקחת דבר, למזלם של בני המשפחה, אך הצליחו לברוח, והמשטרה עדיין מחפשת אותם, ומבקשת את עזרת הציבור בכך. "הילד הזה הגן על משפחתו, ואנחנו מבקשים מהקהילה להגן עליו," פרסמה משטרת סאות׳ בנד בתקשורת.