המקרה הנורא והעונש: אם עיראקית שהשליכה את ילדיה לנהר חידקל תוצא בקרוב להורג לאחר שבית המשפט במדינה גזר עליה גזר דין מוות ללא אפשרות לחנינה.

המקרה המזעזע התרחש לפני כארבעה חודשים.  האם, כבת 30, ניהלה קרב גירושין מכוער עם בעלה. במהלכו בית המשפט קבע שהמשמורת על שני ילדיהם הקטנים בבני ארבע ושש תעבור לידו.

האם שנקלעה למצוקה כלכלית ונפשית ולא זכתה לעזרה כלכלית מבעלה שנטש אותה, לקחה את ילדיה בשעות הערב  לגשר "אל אימאמס" (גשר האימאמים) המשקיף לעבר החידקל  ומחבר בין שתי ערים קטנות הגבולות בבגדד וזרקה אותם לנהר הגועש. אחרי כמה שניות עזבה את המקום בריצה.

עוברי אורח שהבחינו בה הזעיקו למקום כוחות משטרה והצלה, וגם האב הגיע למקום. אולם נס לא התרחש, וכעבור כמה שעות נמשו גופותיהם של הילדים מהמים לקול בכיו קורע הלב של האב.

האם נעצרה לחקירה ובעדותה במשטרה טענה, כי בעלה מירר את חייה, בגד בה וסירב לסייע לה בגידול הילדים. לאחר החלטת בית המשפט לקחת ממנה את ילדיה החליט להשליך אותם לנהר הסוער והגועש.

"לא יכולתי להשלים עם ההחלטה שבעלי שהפקיר אותי ולא דאג לי ולילדיי ייקח אותם לחזקתו. הייתי מיואשת. בעלי בגד בי עם נשים אחרות. אני מצטערת על מה שקרה ומתגעגעת לילדיי", הסבירה האם.

הפרשה הסעירה את תושבי עיראק והגולשים ברשתות החברתיות שדרשו לגזור עליה את העונש החמור ביותר..

במהלך המשפט השופטים דחו את גרסת האישה ונענו לבקשת התביעה לגזור עליה גזר דין מוות. השופטים קבעו כי גזר הדין המוות יהיה בתלייה.